Andre helsetjenester ellers i Midt-telemark

Næringskode 86.993 kommune 4020 oppdatert 14.10.2026

Bransjen i hele landet: 8 170Kommunen i alt: 2 607
Enheter16av 8 170 i næringen
Av bransjen0,2 %av 8 170 i hele landet
Av kommunen0,6 %av 2 607 enheter i Midt-telemark
Nest størst: Oslo1 617mot 16 her
Rangering i Midt-telemark40av 268 næringer i kommunen

Kort fortalt

Andre helsetjenester ellers har næringskode 86.993 i Enhetsregisteret, og i Midt-telemark står 16 enheter oppført på den. Det er 0,2 % av de 8 170 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,6 % av alt næringsliv i Midt-telemark. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 40 av 268.

3 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 4 mill. kr. Størst er PUST OG STEMME AS med 2,3 mill. kr, foran Skinona AS med 1,7 mill. kr.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 13 av enhetene (81,3 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 7.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter160,2 %
Med ansatte16,3 %
Ansatte til sammen7-
Har levert regnskap318,8 %
Med omsetning i kroner318,8 %
Omsetning i alt4 mill. kr-
Median omsetning2 mill. kr-
Største omsetning2,3 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2023-

De 3 største i Midt-telemark

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1PUST OG STEMME AS2,3 mill. kr
2Skinona AS1,7 mill. kr
3Campus Familia AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
86.993
Kommune
4020 Midt-telemark
Enheter
16
Andel av næringen
0,2 %
Andel av kommunen
0,6 %
Enkeltpersonforetak
13
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
7

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,9 mill. kr og 2,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,7 mill. kr mot 2,3 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av andre helsetjenester ellers i Midt-telemark.

13 av de 16 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 81,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 3 enheter har levert årsregnskap, 18,8 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Skien med 82, Porsgrunn med 58, Bamble med 17, Notodden med 12, Kragerø med 12, Nome med 8. Størst i landet er Oslo med 1 617 enheter, mot 16 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 189 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 173 enheter, avvirkning med 146 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 128 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2023: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2013, den ferskeste i 2023.

2 enheter er stiftet de siste fem årene, 66,7 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 13 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange andre helsetjenester ellers finnes det i Midt-telemark?

16 enheter står oppført med næringskode 86.993, andre helsetjenester ellers, i Midt-telemark i Enhetsregisteret. Det er 0,2 % av de 8 170 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av andre helsetjenester ellers i Midt-telemark?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. PUST OG STEMME AS med 2,3 mill. kr, 2. Skinona AS med 1,7 mill. kr, 3. Campus Familia AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 3 enhetene med tall er 2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,9 mill. kr og 2,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Midt-telemark er enkeltpersonforetak, med 13 av 16 enheter. 1 enheter, 6,3 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 7 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes andre helsetjenester ellers?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Skien med 82. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 8 170 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Midt-telemark?

Median stiftelsesår er 2023, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (66,7 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2013.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 86.993 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 16 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 14.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 13 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (189), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (173), Avvirkning (146), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (128), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (75), Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter (68).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562