Kort fortalt
Andre helsetjenester ellers har næringskode 86.993 i Enhetsregisteret, og i Lillestrøm står 137 enheter oppført på den. Det er 1,7 % av de 8 171 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,8 % av alt næringsliv i Lillestrøm. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 28 av 443.
16 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 25,5 mill. kr. Størst er FET LEGESENTER AS med 7,5 mill. kr, foran Optimal Bemanning AS med 3,1 mill. kr. De ti største står for 96,1 % av omsetningen i utsnittet.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 117 av enhetene (85,4 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 8.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 137 | 1,7 % | av 8 171 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 0,7 % | av 137 enheter |
| Ansatte til sammen | 8 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 16 | 11,7 % | av 137 enheter |
| Med omsetning i kroner | 16 | 11,7 % | av 137 enheter |
| Omsetning i alt | 25,5 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 1,3 mill. kr | - | blant 16 med tall |
| Største omsetning | 7,5 mill. kr | - | FET LEGESENTER AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2021 | - | av 20 med stiftelsesdato |
De 9 største i Lillestrøm
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FET LEGESENTER AS | 980 889 823 | Lillestrøm | 7,5 mill. kr | 8 |
| 2 | Optimal Bemanning AS | 933 818 845 | Lillestrøm | 3,1 mill. kr | - |
| 3 | Center Logopedi AS | 924 899 204 | Lillestrøm | 2,8 mill. kr | - |
| 4 | SKIN CLINIC LILLESTRØM AS | 999 662 072 | Lillestrøm | 2,5 mill. kr | - |
| 5 | Skedsmo Laserklinikk AS | 933 356 361 | Lillestrøm | 2,2 mill. kr | - |
| 6 | SKEDSMO FOT TERAPI AS | 919 598 883 | Lillestrøm | 1,9 mill. kr | - |
| 7 | Gaasehud AS | 989 821 768 | Lillestrøm | 1,4 mill. kr | - |
| 8 | Tannpleieren AS | 934 564 766 | Lillestrøm | 1,3 mill. kr | - |
| 9 | Helhetsterapi Lillestrøm AS | 926 561 499 | Lillestrøm | 1,1 mill. kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 86.993
- Kommune
- 3205 Lillestrøm
- Enheter
- 137
- Andel av næringen
- 1,7 %
- Andel av kommunen
- 0,8 %
- Enkeltpersonforetak
- 117
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 8
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Lillestrøm
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,3 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 457,4k kr og 2,3 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 5k kr mot 7,5 mill. kr. Den største omsetter 6 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av andre helsetjenester ellers i Lillestrøm.
121 av de 137 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 88,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 16 enheter har levert årsregnskap, 11,7 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 297, Asker med 250, Nordre Follo med 104, Ullensaker med 67, Lørenskog med 66, Nesodden med 59. Størst i landet er Oslo med 1 619 enheter, mot 137 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 975 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 937 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 895 enheter, andre post- og budtjenester med 474 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2021: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1999, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 5 % av dem vi har stiftelsesdato for.
9 enheter er stiftet de siste fem årene, 45 % av bestanden. 3 av dem kom til det siste året. 117 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange andre helsetjenester ellers finnes det i Lillestrøm?
137 enheter står oppført med næringskode 86.993, andre helsetjenester ellers, i Lillestrøm i Enhetsregisteret. Det er 1,7 % av de 8 171 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av andre helsetjenester ellers i Lillestrøm?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. FET LEGESENTER AS med 7,5 mill. kr, 2. Optimal Bemanning AS med 3,1 mill. kr, 3. Center Logopedi AS med 2,8 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 16 enhetene med tall er 1,3 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 457,4k kr og 2,3 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 6 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Lillestrøm er enkeltpersonforetak, med 117 av 137 enheter. 1 enheter, 0,7 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 8 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes andre helsetjenester ellers?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 297. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 8 171 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Lillestrøm?
Median stiftelsesår er 2021, og 9 av enhetene er stiftet de siste fem årene (45 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1999.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 86.993 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 137 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 12.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 121 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (975), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (937), Utleie av egen eller leid fast eiendom (895), Andre post- og budtjenester (474), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (465), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (438).