Barneverntjenester i Eidsvoll

Næringskode 88.991 kommune 3240 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 1 095Kommunen i alt: 4 360
Enheter11av 1 095 i næringen
Av bransjen1 %av 1 095 i hele landet
Av kommunen0,3 %av 4 360 enheter i Eidsvoll
Nest størst: Oslo202mot 11 her
Rangering i Eidsvoll81av 300 næringer i kommunen

Kort fortalt

Barneverntjenester har næringskode 88.991 i Enhetsregisteret, og i Eidsvoll står 11 enheter oppført på den. Det er 1 % av de 1 095 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,3 % av alt næringsliv i Eidsvoll. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 81 av 300.

4 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 4,7 mill. kr. Størst er Barnevernbemanning AS med 2,6 mill. kr, foran GWEN MARIE ALFHEIM AS med 1,8 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 6 av enhetene (54,5 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter111 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap436,4 %
Med omsetning i kroner436,4 %
Omsetning i alt4,7 mill. kr-
Median omsetning1,8 mill. kr-
Største omsetning2,6 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2023-

De 4 største i Eidsvoll

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Barnevernbemanning AS2,6 mill. kr
2GWEN MARIE ALFHEIM AS1,8 mill. kr
3Myrknaus Helse&Coaching AS293,2k kr
4M&K-Holding AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
88.991
Kommune
3240 Eidsvoll
Enheter
11
Andel av næringen
1 %
Andel av kommunen
0,3 %
Aksjeselskap
6
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,8 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1 mill. kr og 2,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 293,2k kr mot 2,6 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av barneverntjenester i Eidsvoll.

7 av de 11 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 63,6 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 4 enheter har levert årsregnskap, 36,4 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Asker med 30, Bærum med 25, Lillestrøm med 23, Lørenskog med 21, Nordre Follo med 14, Nesodden med 13. Størst i landet er Oslo med 202 enheter, mot 11 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 289 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 270 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 129 enheter, oppføring av bygninger med 114 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2023: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2019, den ferskeste i 2024.

4 enheter er stiftet de siste fem årene, 66,7 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 5 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange barneverntjenester finnes det i Eidsvoll?

11 enheter står oppført med næringskode 88.991, barneverntjenester, i Eidsvoll i Enhetsregisteret. Det er 1 % av de 1 095 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av barneverntjenester i Eidsvoll?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Barnevernbemanning AS med 2,6 mill. kr, 2. GWEN MARIE ALFHEIM AS med 1,8 mill. kr, 3. Myrknaus Helse&Coaching AS med 293,2k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 4 enhetene med tall er 1,8 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1 mill. kr og 2,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Eidsvoll er aksjeselskap, med 6 av 11 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes barneverntjenester?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Asker med 30. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 1 095 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Eidsvoll?

Median stiftelsesår er 2023, og 4 av enhetene er stiftet de siste fem årene (66,7 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2019.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 88.991 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 11 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 7 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (289), Utleie av egen eller leid fast eiendom (270), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (129), Oppføring av bygninger (114), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (110), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (100).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562