Kort fortalt
Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk har næringskode 90.201 i Enhetsregisteret, og i Lørenskog står 134 enheter oppført på den. Det er 0,5 % av de 29 730 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,9 % av alt næringsliv i Lørenskog. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 11 av 330.
6 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 2,8 mill. kr. Størst er JPA MUSIKKTJENESTER AS med 1,3 mill. kr, foran OSLO BLAASEORKESTER SA med 714,7k kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 107 av enhetene (79,9 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 134 | 0,5 % | av 29 730 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 134 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 6 | 4,5 % | av 134 enheter |
| Med omsetning i kroner | 6 | 4,5 % | av 134 enheter |
| Omsetning i alt | 2,8 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 696,1k kr | - | blant 6 med tall |
| Største omsetning | 1,3 mill. kr | - | JPA MUSIKKTJENESTER AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2007 | - | av 27 med stiftelsesdato |
De 6 største i Lørenskog
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JPA MUSIKKTJENESTER AS | 931 931 024 | Lørenskog | 1,3 mill. kr | - |
| 2 | OSLO BLAASEORKESTER SA | 931 932 403 | Lørenskog | 714,7k kr | - |
| 3 | BJARNE STENSLI SOUND PRODUCTION AS | 914 984 742 | Lørenskog | 696,1k kr | - |
| 4 | NORSK EGGEBAND ANS | 818 935 072 | Lørenskog | 35,7k kr | - |
| 5 | BJARNE STENSLI DY HOLDING AS | 918 311 734 | Lørenskog | 4,9k kr | - |
| 6 | SILVER CITY AS | 917 518 920 | Lørenskog | 0 kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 90.201
- Kommune
- 3222 Lørenskog
- Enheter
- 134
- Andel av næringen
- 0,5 %
- Andel av kommunen
- 1,9 %
- Enkeltpersonforetak
- 107
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Lørenskog
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 696,1k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 35,7k kr og 714,7k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 4,9k kr mot 1,3 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Lørenskog.
128 av de 134 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 95,5 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 6 enheter har levert årsregnskap, 4,5 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 544, Asker med 458, Lillestrøm med 352, Nordre Follo med 310, Nesodden med 217, Ås med 133. Størst i landet er Oslo med 7 331 enheter, mot 134 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 334 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 318 enheter, passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy med 305 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 278 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2007: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1930, den ferskeste i 2026. 10 av dem er fra før år 2000, 37 % av dem vi har stiftelsesdato for.
6 enheter er stiftet de siste fem årene, 22,2 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. 107 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk finnes det i Lørenskog?
134 enheter står oppført med næringskode 90.201, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk, i Lørenskog i Enhetsregisteret. Det er 0,5 % av de 29 730 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Lørenskog?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. JPA MUSIKKTJENESTER AS med 1,3 mill. kr, 2. OSLO BLAASEORKESTER SA med 714,7k kr, 3. BJARNE STENSLI SOUND PRODUCTION AS med 696,1k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 6 enhetene med tall er 696,1k kr. Midtre halvpart ligger mellom 35,7k kr og 714,7k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Lørenskog er enkeltpersonforetak, med 107 av 134 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 544. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 29 730 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Lørenskog?
Median stiftelsesår er 2007, og 6 av enhetene er stiftet de siste fem årene (22,2 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1930.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 90.201 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 134 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 128 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (334), Utleie av egen eller leid fast eiendom (318), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (305), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (278), Andre post- og budtjenester (212), Allmennlegetjenester (202).