Kort fortalt
Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers har næringskode 94.992 i Enhetsregisteret, og i Målselv står 140 enheter oppført på den. Det er 0,2 % av de 74 385 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 12 % av alt næringsliv i Målselv. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 1 av 204.
2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2024. Til sammen omsetter de for 67,4k kr. Størst er Rotteflokken med 51,1k kr, foran KP2 VELFERD med 16,3k kr.
Vanligste selskapsform er forening/lag/innretning, med 140 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 7.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 140 | 0,2 % | av 74 385 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 0,7 % | av 140 enheter |
| Ansatte til sammen | 7 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 2 | 1,4 % | av 140 enheter |
| Med omsetning i kroner | 2 | 1,4 % | av 140 enheter |
| Omsetning i alt | 67,4k kr | - | siste årsregnskap, oftest 2024 |
| Median omsetning | 33,7k kr | - | blant 2 med tall |
| Største omsetning | 51,1k kr | - | Rotteflokken |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2010 | - | av 139 med stiftelsesdato |
De 2 største i Målselv
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rotteflokken | 929 011 058 | Målselv | 51,1k kr | - |
| 2 | KP2 VELFERD | 932 335 123 | Målselv | 16,3k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 94.992
- Kommune
- 5524 Målselv
- Enheter
- 140
- Andel av næringen
- 0,2 %
- Andel av kommunen
- 12 %
- Forening/lag/innretning
- 140
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 7
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 33,7k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 25k kr og 42,4k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 16,3k kr mot 51,1k kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Målselv.
138 av de 140 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 98,6 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 1,4 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Tromsø med 1 109, Harstad med 404, Senja med 307, Tjeldsund med 111, Nordreisa med 106, Balsfjord med 99. Størst i landet er Oslo med 8 729 enheter, mot 140 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 140 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 66 enheter, eiendomsforvaltning på oppdrag med 46 enheter, avvirkning med 32 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2010: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1909, den ferskeste i 2026. 50 av dem er fra før år 2000, 36 % av dem vi har stiftelsesdato for.
36 enheter er stiftet de siste fem årene, 25,9 % av bestanden. 6 av dem kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «aktiviteter»
Selskaper i næringsgruppe 94.9 med annen næringskode som oppgir «aktiviteter» i formålet. Ikke med i tallene over.
Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.
Vanlige spørsmål
Hvor mange aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers finnes det i Målselv?
140 enheter står oppført med næringskode 94.992, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, i Målselv i Enhetsregisteret. Det er 0,2 % av de 74 385 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Målselv?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Rotteflokken med 51,1k kr, 2. KP2 VELFERD med 16,3k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 2 enhetene med tall er 33,7k kr. Midtre halvpart ligger mellom 25k kr og 42,4k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Målselv er forening/lag/innretning, med 140 av 140 enheter. 1 enheter, 0,7 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 7 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Tromsø med 1 109. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 74 385 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Målselv?
Median stiftelsesår er 2010, og 36 av enhetene er stiftet de siste fem årene (25,9 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1909.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 94.992 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 140 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 94.9 utenfor denne koden skriver «aktiviteter» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2024. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 138 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (94.9) som skriver ordet «aktiviteter» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (140), Utleie av egen eller leid fast eiendom (66), Eiendomsforvaltning på oppdrag (46), Avvirkning (32), Aktiviteter i idrettslag og -klubber (32), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (31).