Kort fortalt
Frisering og barbering har næringskode 96.210 i Enhetsregisteret, og i Nes står 49 enheter oppført på den. Det er 0,6 % av de 8 767 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,3 % av alt næringsliv i Nes. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 15 av 304.
8 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 11,4 mill. kr. Størst er ÅRNES HÅRSTASJON AS med 3 mill. kr, foran Klippekroken AS med 2,5 mill. kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 39 av enhetene (79,6 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 49 | 0,6 % | av 8 767 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 49 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 8 | 16,3 % | av 49 enheter |
| Med omsetning i kroner | 8 | 16,3 % | av 49 enheter |
| Omsetning i alt | 11,4 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 1,3 mill. kr | - | blant 8 med tall |
| Største omsetning | 3 mill. kr | - | ÅRNES HÅRSTASJON AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2019 | - | av 10 med stiftelsesdato |
De 8 største i Nes
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ÅRNES HÅRSTASJON AS | 925 447 161 | Nes | 3 mill. kr | - |
| 2 | Klippekroken AS | 994 187 678 | Nes | 2,5 mill. kr | - |
| 3 | SØSTRENE HVEEM AS | 929 074 254 | Nes | 1,7 mill. kr | - |
| 4 | Salong Aleksandersen AS | 998 824 214 | Nes | 1,6 mill. kr | - |
| 5 | Hubred Utvikling AS | 924 720 611 | Nes | 883,9k kr | - |
| 6 | Legend Frisør AS | 933 227 561 | Nes | 738,1k kr | - |
| 7 | ANNEN ETAGE FRISØR AS | 929 868 099 | Nes | 578,6k kr | - |
| 8 | AKTIV FRISØR Elin Myrvang | 979 890 222 | Nes | 446,4k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 96.210
- Kommune
- 3228 Nes
- Enheter
- 49
- Andel av næringen
- 0,6 %
- Andel av kommunen
- 1,3 %
- Enkeltpersonforetak
- 39
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Nes
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,3 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 698,2k kr og 1,9 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 446,4k kr mot 3 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av frisering og barbering i Nes.
41 av de 49 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 83,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 8 enheter har levert årsregnskap, 16,3 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Lillestrøm med 180, Bærum med 137, Asker med 115, Nordre Follo med 85, Ullensaker med 80, Lørenskog med 60. Størst i landet er Oslo med 1 263 enheter, mot 49 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 257 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 240 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 216 enheter, oppføring av bygninger med 119 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2019: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1995, den ferskeste i 2024. 2 av dem er fra før år 2000, 20 % av dem vi har stiftelsesdato for.
3 enheter er stiftet de siste fem årene, 30 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 39 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange frisering og barbering finnes det i Nes?
49 enheter står oppført med næringskode 96.210, frisering og barbering, i Nes i Enhetsregisteret. Det er 0,6 % av de 8 767 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av frisering og barbering i Nes?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. ÅRNES HÅRSTASJON AS med 3 mill. kr, 2. Klippekroken AS med 2,5 mill. kr, 3. SØSTRENE HVEEM AS med 1,7 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 8 enhetene med tall er 1,3 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 698,2k kr og 1,9 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Nes er enkeltpersonforetak, med 39 av 49 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes frisering og barbering?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lillestrøm med 180. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 8 767 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Nes?
Median stiftelsesår er 2019, og 3 av enhetene er stiftet de siste fem årene (30 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1995.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 96.210 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 49 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 04.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 41 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (257), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (240), Utleie av egen eller leid fast eiendom (216), Oppføring av bygninger (119), Godstransport på vei (117), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (94).