Kort fortalt
Frisering og barbering har næringskode 96.210 i Enhetsregisteret, og i Vennesla står 20 enheter oppført på den. Det er 0,2 % av de 8 767 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,8 % av alt næringsliv i Vennesla. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 28 av 252.
10 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 21,7 mill. kr. Størst er Monicas Salong AS med 5,3 mill. kr, foran THE HAIRFACTORY AS med 3,7 mill. kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 11 av enhetene (55 %). 2 har meldt inn ansatte, til sammen 17.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 20 | 0,2 % | av 8 767 i næringen |
| Med ansatte | 2 | 10 % | av 20 enheter |
| Ansatte til sammen | 17 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 10 | 50 % | av 20 enheter |
| Med omsetning i kroner | 10 | 50 % | av 20 enheter |
| Omsetning i alt | 21,7 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 2 mill. kr | - | blant 10 med tall |
| Største omsetning | 5,3 mill. kr | - | Monicas Salong AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2016 | - | av 9 med stiftelsesdato |
De 9 største i Vennesla
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Monicas Salong AS | 816 792 142 | Vennesla | 5,3 mill. kr | 8 |
| 2 | THE HAIRFACTORY AS | 999 629 962 | Vennesla | 3,7 mill. kr | 9 |
| 3 | Inform Frisørsalong AS | 979 367 031 | Vennesla | 3,6 mill. kr | - |
| 4 | NEW STYLE FRISØR AS | 919 137 940 | Vennesla | 2,2 mill. kr | - |
| 5 | Grete's Salong AS | 915 127 916 | Vennesla | 2 mill. kr | - |
| 6 | SALONG HEAD ON AS | 918 378 707 | Vennesla | 2 mill. kr | - |
| 7 | SONI FRISØR AS | 926 679 872 | Vennesla | 1,2 mill. kr | - |
| 8 | Salongsilhouette AS | 914 834 449 | Vennesla | 1,1 mill. kr | - |
| 9 | Anette Lindekleiv | 995 843 838 | Vennesla | 645,6k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 96.210
- Kommune
- 4223 Vennesla
- Enheter
- 20
- Andel av næringen
- 0,2 %
- Andel av kommunen
- 0,8 %
- Enkeltpersonforetak
- 11
- Med ansatte
- 2
- Ansatte til sammen
- 17
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Vennesla
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,1 mill. kr og 3,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 27,3k kr mot 5,3 mill. kr. Den største omsetter 3 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av frisering og barbering i Vennesla.
10 av de 20 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 10 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Kristiansand med 229, Arendal med 85, Lindesnes med 45, Grimstad med 42, Farsund med 26, Flekkefjord med 17. Størst i landet er Oslo med 1 263 enheter, mot 20 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 154 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 153 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 143 enheter, avvirkning med 136 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2016: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1997, den ferskeste i 2025. 1 av dem er fra før år 2000, 11,1 % av dem vi har stiftelsesdato for.
1 enheter er stiftet de siste fem årene, 11,1 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. 11 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange frisering og barbering finnes det i Vennesla?
20 enheter står oppført med næringskode 96.210, frisering og barbering, i Vennesla i Enhetsregisteret. Det er 0,2 % av de 8 767 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av frisering og barbering i Vennesla?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Monicas Salong AS med 5,3 mill. kr, 2. THE HAIRFACTORY AS med 3,7 mill. kr, 3. Inform Frisørsalong AS med 3,6 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 10 enhetene med tall er 2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,1 mill. kr og 3,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 3 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Vennesla er enkeltpersonforetak, med 11 av 20 enheter. 2 enheter, 10 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 17 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes frisering og barbering?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Kristiansand med 229. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 8 767 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Vennesla?
Median stiftelsesår er 2016, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (11,1 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1997.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 96.210 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 20 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 10 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (154), Utleie av egen eller leid fast eiendom (153), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (143), Avvirkning (136), Oppføring av bygninger (73), Grunnarbeid (57).