- Org.nr.
- 990 938 059
- Adresse
- Bråtenlia 7B, 1391 Vollen
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat−38 547−0,2 % margin
Årsresultat−48 402−0,2 % margin
Egenkapital489 39914,1 % av eiendelene
Ansatte13i Aa‑registeret
Bråthen Murservice AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 938 059
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 20.01.2007
- Registrert
- 05.03.2007
- Adresse
- Bråtenlia 7B, 1391 Vollen
- Kommune
- Asker
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Asker (18)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bråthen Murservice AS980 198 723 · ASKER13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Murervirksomhet med dertil hørende tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 22 177 871 | 19 273 937 | 16 049 253 |
| Annen driftsinntekt | - | - | −416 378 | 419 448 | 76 693 |
| Sum driftsinntekter | 20 745 128 | 18 728 729 | 21 761 493 | 19 693 385 | 16 125 946 |
| Varekostnad | - | 5 602 956 | 6 889 265 | 6 272 562 | 5 532 619 |
| Lønnskostnad | - | 9 688 450 | 10 529 197 | 8 852 508 | 6 989 156 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | 11 854 | 19 169 | 28 640 | 84 500 |
| Annen driftskostnad | - | 3 117 178 | 2 988 839 | 2 627 097 | 1 893 530 |
| Sum driftskostnader | 20 783 675 | 18 420 438 | 20 426 471 | 17 780 807 | 14 499 805 |
| Driftsresultat | −38 547 | 308 291 | 1 335 022 | 1 912 578 | 1 626 141 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 99 | 250 |
| Sum finansinntekter | - | 57 | - | 99 | 250 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 723 | 2 527 | 2 243 |
| Sum finanskostnader | 2 084 | 5 660 | 2 723 | 2 527 | 2 243 |
| Netto finans | −2 084 | −5 603 | −2 723 | −2 428 | −1 993 |
| Resultat før skatt | −40 631 | 302 688 | 1 332 299 | 1 910 150 | 1 624 148 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 75 259 | - | - | 357 312 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 293 595 | 424 132 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 038 704 | 1 486 018 | 1 266 836 |
| Årsresultat | −48 402 | 227 429 | 1 038 704 | 1 486 018 | 1 266 836 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 038 704 | 1 486 018 | 1 266 836 |
| Totalresultat | - | - | 1 038 704 | 1 486 018 | 1 266 836 |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 000 000 | 2 000 000 | 1 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −513 982 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 38 704 | - | 266 836 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 038 704 | 1 486 018 | 1 266 836 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 35 228 | 35 976 | 35 376 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 35 228 | 35 976 | 35 376 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 11 854 | 31 023 | 59 663 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 11 854 | 31 023 | 59 663 |
| Sum anleggsmidler | 94 760 | 30 450 | 47 082 | 66 999 | 95 039 |
| Kundefordringer | - | - | 1 776 144 | 1 728 201 | 1 579 750 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 757 297 | 1 791 062 | 1 130 110 |
| Sum fordringer | - | - | 2 533 440 | 3 519 263 | 2 709 860 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 806 588 | 2 243 670 | 1 839 681 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 806 588 | 2 243 670 | 1 839 681 |
| Sum omløpsmidler | 3 385 164 | 3 495 469 | 4 340 029 | 5 762 932 | 4 549 541 |
| Sum eiendeler | 3 479 924 | 3 525 919 | 4 387 111 | 5 829 931 | 4 644 580 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 210 371 | 171 647 | 685 629 |
| Sum opptjent egenkapital | 389 399 | 437 801 | 210 371 | 171 647 | 685 629 |
| Sum egenkapital | 489 399 | 537 801 | 310 371 | 271 647 | 785 629 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 573 670 | 1 130 725 | 745 862 |
| Betalbar skatt | - | - | 292 847 | 424 732 | 351 747 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 1 417 314 | - | 1 204 096 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Utbytte l, | - | - | 1 000 000 | 2 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 792 909 | 725 171 | 557 246 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 990 525 | 2 988 118 | 4 076 740 | 5 558 284 | 3 858 951 |
| Sum gjeld | 2 990 525 | 2 988 118 | 4 076 740 | 5 558 284 | 3 858 951 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 4 387 111 | 5 829 931 | 4 644 580 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,13▼ | 1,17 | 1,06 | 1,04 | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,11▲ | 5,56 | 13,14 | 20,46 | 4,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,1 %▼ | 7,8 % | 26,1 % | 36,5 % | 35,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,2 %▼ | 1,6 % | 6,1 % | 9,7 % | 10,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,2 %▼ | 1,2 % | 4,8 % | 7,5 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,1 %▼ | 15,3 % | 7,1 % | 4,7 % | 16,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 595 779
- Resultat per ansatt, kroner
- −2 965
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bråthen Murservice AS−0,2 %
20,7 mill. 13 ansatte 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.83 ansatte 2025
Bråthen Murservice AS−0,2 % 20,7 mill.13 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thor Bråthen | 1970 |
| Styrets leder | Erik Bråthen | 1970 |
| Varamedlem | Thor Bråthen | 1970 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ZALDO ØKONOMI JANSEN922 962 391 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- THOR BRÅTHEN45,0 %f. 1970 · Vollen · 45 ordinære aksjer
- ERIK BRÅTHEN45,0 %f. 1970 · Vollen · 45 ordinære aksjer
- HANS CHRISTIAN LEVERSBY10,0 %f. 1985 · Åmot · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.