- Org.nr.
- 913 735 242
- Adresse
- Brubakken 14, 2615 Lillehammer
Driftsresultat−83 332−9,9 % margin
Årsresultat−83 195−9,9 % margin
Egenkapital−284 134−130,6 % av eiendelene
Brubakken Eierseksjonssameie er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 735 242
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 07.04.2004
- Registrert
- 10.07.2014
- Adresse
- Brubakken 14, 2615 Lillehammer
- Postadresse
- c/o Sparebank 1 Gudbrandsdal, Storgata 54
- Kommune
- Lillehammer
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillehammer (431)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Brubakken Eierseksjonssameie924 069 368 · LILLEHAMMER
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 813 304 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 26 719 | - | - | - | 42 498 |
| Sum driftsinntekter | 840 023 | 597 418 | 1 049 468 | 1 018 712 | 537 171 |
| Annen driftskostnad | 923 355 | - | - | 885 456 | 717 594 |
| Sum driftskostnader | 923 355 | 820 534 | 929 166 | 885 456 | 717 594 |
| Driftsresultat | −83 332 | −223 116 | 120 303 | 133 256 | −180 424 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 1 153 | 2 260 |
| Annen renteinntekt | 137 | - | - | - | 21 |
| Sum finansinntekter | 137 | 185 | 310 | - | 21 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 201 | 1 153 | 2 260 |
| Netto finans | 137 | 185 | 109 | −1 153 | −2 239 |
| Resultat før skatt | - | −222 930 | 120 413 | 132 103 | −182 662 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 132 103 | −182 662 |
| Resultat før skattekostnad | −83 195 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −83 195 | −222 930 | 120 413 | 132 103 | −182 663 |
| Udekket tap | −83 195 | - | - | 132 103 | −182 663 |
| Sum overføringer og disponeringer | −83 195 | - | - | 132 103 | −182 663 |
| Sameieavgift | - | - | - | 1 018 712 | 494 673 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 67 908 | - | - | 271 328 | 157 906 |
| Andre fordringer | - | - | - | 19 588 | 16 806 |
| Andre kortsiktige fordringer | 24 312 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 92 220 | - | - | 290 915 | 174 712 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 125 297 | - | - | 12 850 | 242 427 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 125 297 | - | - | 12 850 | 242 427 |
| Sum omløpsmidler | 217 517 | 121 305 | 351 823 | 303 765 | 417 139 |
| Sum eiendeler | 217 517 | 121 305 | 351 823 | 303 765 | 417 139 |
| Annen innskutt egenkapital | 851 510 | - | - | 1 060 707 | 1 060 707 |
| Sum innskutt egenkapital | 851 510 | 851 510 | - | 1 060 707 | 1 060 707 |
| Udekket tap | 1 135 644 | - | - | 1 159 128 | 1 291 231 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 135 644 | −1 052 449 | −829 519 | −1 159 128 | −1 291 231 |
| Sum egenkapital | −284 134 | −200 939 | −829 519 | −98 421 | −230 524 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 851 510 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 295 954 | - | - | 152 748 | 411 395 |
| Annen kortsiktig gjeld | 205 696 | - | - | 249 438 | 236 268 |
| Sum kortsiktig gjeld | 501 650 | 322 244 | 329 832 | 402 186 | 647 662 |
| Sum gjeld | 501 650 | 322 244 | 1 181 342 | 402 186 | 647 662 |
| Sum egenkapital og gjeld | 217 517 | - | - | 303 765 | 417 139 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,43▲ | 0,38 | 1,07 | 0,76 | 0,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,77▼ | −1,60 | −1,42 | −4,09 | −2,81 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −49,1 %▲ | −94,2 % | 36,8 % | 37,0 % | −43,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,9 %▲ | −37,3 % | 11,5 % | 13,1 % | −33,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,9 %▲ | −37,3 % | 11,5 % | 13,0 % | −34,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −130,6 %▲ | −165,6 % | −235,8 % | −32,4 % | −55,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Brubakken Eierseksjonssameie−9,9 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Brubakken Eierseksjonssameie−9,9 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torleiv Kristoffer Ringerud | 1962 |
| Styremedlem | Tone Camilla Mørk Eek | 1977 |
| Styremedlem | Per-Jarle Aspesletten | 1985 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
| Forretningsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |