- Org.nr.
- 979 393 369
- Adresse
- Brugata 2, 7715 Steinkjer
Driftsresultat1 453 55142,8 % margin
EBITDA1 464 762før av- og nedskrivninger
Årsresultat620 73818,3 % margin
Egenkapital−8 638 437−176,2 % av eiendelene
Brugata 2 Sameie er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1989.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 979 393 369
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 13.03.1989
- Registrert
- 25.11.1997
- Adresse
- Brugata 2, 7715 Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer (94)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Brugata 2 Sameie918 385 312 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Tidligere navn
- Brugata 2 Sameie25.11.1997 til 04.08.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 969 880 | 2 456 597 | 1 997 108 | 1 290 409 | 1 361 502 |
| Annen driftsinntekt | 428 826 | - | 23 498 | 151 680 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 398 706 | 2 456 597 | 2 020 605 | 1 442 089 | 1 361 502 |
| Lønnskostnad | 380 914 | 229 475 | 244 231 | 205 951 | 193 923 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 11 211 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 553 031 | 14 294 970 | 1 217 068 | 958 185 | 1 070 615 |
| Sum driftskostnader | 1 945 155 | 14 524 444 | 1 461 297 | 1 164 134 | 1 264 538 |
| Driftsresultat | 1 453 551 | −12 067 847 | 559 308 | 277 955 | 96 964 |
| Annen renteinntekt | 84 514 | 88 766 | 41 038 | 4 850 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 41 038 | 4 850 | - |
| Annen rentekostnad | 917 327 | 383 200 | 282 | 7 | 1 742 |
| Sum finanskostnader | −832 813 | −294 434 | 40 756 | 4 844 | 1 742 |
| Resultat før skatt | - | - | 600 063 | 282 796 | 95 222 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 600 063 | 282 796 | 95 222 |
| Årsresultat | 620 738 | −12 362 281 | 600 064 | 282 799 | 95 222 |
| Overføring til/fra fond | −191 912 | 127 958 | −600 064 | −282 799 | 95 222 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −600 064 | −282 799 | 95 222 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 184 490 | 184 490 | 184 490 | 184 490 | 184 490 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 184 490 | 184 490 | 184 490 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 33 633 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 218 123 | 184 490 | 184 490 | 184 490 | 184 490 |
| Kundefordringer | 9 050 | 449 474 | 23 098 | 4 765 | 13 063 |
| Andre fordringer | 144 407 | 132 528 | 26 788 | 248 542 | 82 425 |
| Sum fordringer | - | - | 49 886 | 253 307 | 95 488 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 532 418 | 3 807 114 | 2 981 622 | 2 158 421 | 2 106 704 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 2 981 622 | 2 158 421 | 2 106 704 |
| Sum omløpsmidler | 4 685 876 | 4 389 116 | 3 031 508 | 2 411 728 | 2 202 192 |
| Sum eiendeler | 4 903 999 | 4 573 606 | 3 215 998 | 2 596 218 | 2 386 682 |
| Sum opptjent egenkapital | −11 805 498 | −12 234 324 | - | - | 2 220 244 |
| Sum egenkapital | −8 638 437 | −9 259 175 | 3 103 107 | 2 503 043 | 2 220 244 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 173 412 | 13 602 239 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 13 173 412 | 13 602 239 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 182 334 | 98 509 | 90 020 | 42 584 | 75 599 |
| Annen kortsiktig gjeld | 186 690 | 132 033 | 22 871 | 50 591 | 90 839 |
| Sum kortsiktig gjeld | 369 024 | 230 541 | 112 892 | 93 176 | 166 438 |
| Sum gjeld | 13 542 436 | 13 832 780 | 112 892 | 93 176 | 166 438 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 903 999 | 4 573 606 | 3 215 998 | 2 596 218 | 2 386 682 |
| Fond | - | - | - | - | 2 183 835 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 36 409 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,70▼ | 19,04 | 26,85 | 25,88 | 13,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,57▼ | −1,49 | 0,04 | 0,04 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,7 %▲ | −307,6 % | 20,7 % | 11,4 % | 4,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 42,8 %▲ | −491,2 % | 27,7 % | 19,3 % | 7,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,3 %▲ | −503,2 % | 29,7 % | 19,6 % | 7,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −176,2 %▲ | −202,4 % | 96,5 % | 96,4 % | 93,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Brugata 2 Sameie42,8 %
3,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Brugata 2 Sameie42,8 % 3,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Karin Tiltnes | 1966 |
| Styremedlem | Elisabeth Fossum | 1963 |
| Styremedlem | Anders Kjøren | 1979 |
| Styremedlem | Sigbjørn Vikan | 1963 |
| Styremedlem | Gunnar Severeide | 1954 |
| Varamedlem | Frank Borgsø | 1971 |
| Varamedlem | Stig Grove | 1958 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | BOLIGBYGGELAGET MIDT926 332 104 | - |
| Forretningsfører | BOLIGBYGGELAGET MIDT926 332 104 | - |