- Org.nr.
- 928 285 669
- Adresse
- Slettumsvingen 18, 2170 Fenstad
Driftsresultat−65 043ikke oppgitt
Årsresultat377 673ikke oppgitt
Egenkapital10 367 07086,8 % av eiendelene
Brutto AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 285 669
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 08.10.2021
- Registrert
- 06.12.2021
- Adresse
- Slettumsvingen 18, 2170 Fenstad
- Kommune
- Nes
- Aksjekapital
- 1 324 128
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er investering i aksjer og verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 65 043 | 61 367 | 39 951 |
| Driftsresultat | −65 043 | −61 367 | −39 951 |
| Sum finansinntekter | 442 736 | 794 461 | 803 099 |
| Sum finanskostnader | 20 | 775 | 122 519 |
| Netto finans | 442 716 | 793 686 | 680 580 |
| Resultat før skatt | 377 673 | 732 319 | 640 629 |
| Årsresultat | 377 673 | 732 319 | 637 662 |
| Sum anleggsmidler | 6 600 838 | 6 600 838 | 500 000 |
| Sum omløpsmidler | 5 341 957 | 4 967 775 | 10 334 772 |
| Sum eiendeler | 11 942 795 | 11 568 613 | 10 834 772 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 324 128 | 1 324 128 | 1 324 128 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 042 942 | 8 665 269 | 7 932 950 |
| Sum egenkapital | 10 367 070 | 9 989 397 | 9 257 078 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 562 873 | 1 562 873 | 1 562 873 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 852 | 16 342 | 14 821 |
| Sum gjeld | 1 575 725 | 1 579 215 | 1 577 694 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 415,65▲ | 303,99 | 697,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▼ | 0,16 | 0,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▼ | 6,5 % | 7,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,8 %▲ | 86,3 % | 85,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pål-Anders Johnsen | 1982 |
| Styrets leder | Trygve Håvard Johnsen | 1945 |
| Styremedlem | Pål-Anders Johnsen | 1982 |
| Revisor | ÅRNES REVISJON AS850 249 652 | - |
| Regnskapsfører | Fenstad Regnskapskontor A/S929 983 122 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Pål-Anders Johnsen100,0 %f. 1982 · Fenstad · 124 060 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ØVRE ROMERIKE EIENDOM AS89,5 %947 675 516 · 89 500 B-aksjer
- FENSTAD BYGG AS86,7 %974 906 716 · 13 000 B-aksjer
- PED 2021 AS0,34 %926 447 386 · 78 000 A-aksjer
- PUCS 2023 AS0,15 %929 474 023 · 26 250 A-aksjer
- PREF 2023 AS0,09 %828 993 372 · 21 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.