- Org.nr.
- 974 906 716
- Telefon
- 63 94 87 60
- Adresse
- Elektrovegen 5, 2069 Jessheim
- Hovedeier
- Brutto AS, 86,7 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat499 5191,9 % margin
EBITDA579 702før av- og nedskrivninger
Årsresultat392 8231,5 % margin
Egenkapital8 161 23467,6 % av eiendelene
FENSTAD BYGG AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 974 906 716
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 04.05.1995
- Registrert
- 18.08.1995
- Adresse
- Elektrovegen 5, 2069 Jessheim
- Telefon
- 63 94 87 60
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 3 030 000
- Ansatte
- 22
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FENSTAD BYGG AS971 827 378 · ULLENSAKER21 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygg og anleggsvirksomhet - prosjektering og annet som står i naturlig forbindelse med denne virksomhet. Samt deltakelse i andre nærliggende bransjer som selskapets styre finner interessant.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 26 460 873 | 23 770 135 | 27 170 625 | 27 836 663 | 21 915 581 |
| Annen driftsinntekt | - | 354 624 | - | - | 2 200 |
| Sum driftsinntekter | 26 460 873 | 24 124 759 | 27 170 625 | 27 836 663 | 21 917 781 |
| Varekostnad | 8 781 517 | 6 840 217 | 11 772 561 | 11 324 460 | 5 555 326 |
| Lønnskostnad | 12 879 321 | 12 488 616 | 11 849 861 | 12 098 935 | 10 774 288 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 287 704 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 80 183 | 76 652 | 318 322 | 277 315 | - |
| Annen driftskostnad | 4 220 334 | 3 891 422 | 3 118 191 | 3 099 098 | 2 711 047 |
| Sum driftskostnader | 25 961 354 | 23 296 907 | 27 058 936 | 26 799 808 | 19 328 365 |
| Driftsresultat | 499 519 | 827 852 | 111 689 | 1 036 855 | 2 589 415 |
| Annen renteinntekt | 4 819 | 1 302 | 37 706 | 3 674 | 2 320 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 30 565 | 27 869 |
| Sum finansinntekter | 4 819 | 1 302 | 37 706 | 34 239 | 30 189 |
| Annen rentekostnad | 1 904 | 4 095 | −90 | 653 | 789 |
| Sum finanskostnader | 1 904 | 4 095 | −90 | 653 | 789 |
| Netto finans | 2 915 | −2 793 | 37 796 | 33 586 | 29 400 |
| Resultat før skatt | - | - | 149 485 | 1 070 441 | 2 618 815 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 576 195 |
| Resultat før skattekostnad | 502 434 | 825 059 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 109 611 | 186 492 | 25 821 | 235 497 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 123 664 | 834 944 | 2 042 620 |
| Årsresultat | 392 823 | 638 567 | 123 664 | 834 944 | 2 042 620 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 392 823 | 638 567 | 123 664 | 834 944 | 2 042 620 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 5 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −2 957 380 |
| Totalresultat | 392 823 | 638 567 | 123 664 | 834 944 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 392 823 | 638 567 | 123 664 | 834 944 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 392 823 | 638 567 | 123 664 | 834 944 | 2 042 620 |
| Utsatt skattefordel | 46 953 | 18 536 | 139 616 | - | 81 580 |
| Sum immaterielle eiendeler | 46 953 | 18 536 | 139 616 | - | 81 580 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 837 908 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 69 768 | 106 818 | 242 271 | 560 593 | - |
| Sum varige driftsmidler | 69 768 | - | 242 271 | - | 837 908 |
| Andre langsiktige fordringer | 175 500 | 229 500 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 175 500 | 229 500 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 292 221 | 354 854 | 381 887 | 560 593 | 919 488 |
| Varer | - | - | - | - | 167 632 |
| Sum varer | 269 429 | 292 109 | 211 311 | 276 440 | 167 632 |
| Kundefordringer | 3 850 799 | 1 038 300 | 3 159 628 | 3 642 762 | 247 286 |
| Andre kortsiktige fordringer | 234 815 | 69 223 | 2 103 749 | 202 877 | 511 758 |
| Konsernfordringer | 5 609 941 | 4 977 024 | 899 310 | 6 064 442 | 2 263 274 |
| Sum fordringer | 9 695 556 | 6 084 546 | 6 162 687 | 9 910 081 | 3 022 318 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 820 991 | 6 144 400 | 5 417 209 | 1 132 769 | 11 036 305 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 820 991 | 6 144 400 | 5 417 209 | 1 132 769 | 11 036 305 |
| Sum omløpsmidler | 11 785 975 | 12 521 055 | 11 791 207 | 11 319 289 | 14 226 255 |
| Sum eiendeler | 12 078 196 | 12 875 910 | 12 173 093 | 11 879 882 | 15 145 743 |
| Aksjekapital | 3 030 000 | 3 030 000 | 3 030 000 | 3 030 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 030 000 | 3 030 000 | 3 030 000 | 3 030 000 | 3 030 000 |
| Annen egenkapital | 5 131 234 | 4 738 411 | 4 099 844 | 3 976 180 | 3 141 236 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 131 234 | 4 738 411 | 4 099 844 | 3 976 180 | 3 141 236 |
| Sum egenkapital | 8 161 234 | 7 768 411 | 7 129 844 | 7 006 180 | 6 171 236 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 153 916 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 153 916 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 855 934 | 1 129 434 | 1 890 830 | 1 582 726 | 1 314 562 |
| Betalbar skatt | 138 028 | 65 412 | 319 353 | - | 584 936 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 465 300 | 1 861 543 | 867 758 | 1 963 441 | 1 005 029 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 457 701 | 2 051 110 | 1 965 309 | 1 173 619 | 6 069 981 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 916 963 | 5 107 499 | 5 043 250 | - | 8 974 507 |
| Sum gjeld | 3 916 963 | 5 107 499 | 5 043 250 | 4 873 702 | 8 974 507 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 078 196 | 12 875 910 | 12 173 093 | - | 15 145 743 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 3 030 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,01▲ | 2,45 | 2,34 | - | 1,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,48▼ | 0,66 | 0,71 | 0,70 | 1,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,0 %▼ | 6,6 % | 1,2 % | 7,9 % | 17,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,9 %▼ | 3,4 % | 0,4 % | 3,7 % | 11,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▼ | 2,6 % | 0,5 % | 3,0 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,6 %▲ | 60,3 % | 58,6 % | 59,0 % | 40,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 202 767
- Resultat per ansatt, kroner
- 22 705
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FENSTAD BYGG AS1,9 %
26,5 mill. 22 ansatte 2025
0 %246
FENSTAD BYGG AS1,9 % 26,5 mill.22 ansatte 2025
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pål-Anders Johnsen | 1982 |
| Styrets leder | Trygve Håvard Johnsen | 1945 |
| Styremedlem | Per Erik Johnsen | 1958 |
| Styremedlem | Pål-Anders Johnsen | 1982 |
| Revisor | ÅRNES REVISJON AS850 249 652 | - |
| Regnskapsfører | Fenstad Regnskapskontor A/S929 983 122 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Brutto AS86,7 %Fenstad · 13 000 B-aksjer
- PER ERIK JOHNSEN10,0 %f. 1958 · Fenstad · 1 500 B-aksjer
- Brutto AS3,33 %Fenstad · 500 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Brutto AS
- ØVRE ROMERIKE EIENDOM AS89,5 %
- FENSTAD BYGG AS86,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.