- Org.nr.
- 992 829 443
- Adresse
- Fiboveien 2, 4580 Lyngdal
- Hovedeier
- HAV TIL HEI HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat731 2460,8 % margin
Årsresultat673 3290,8 % margin
Egenkapital10 048 75334,7 % av eiendelene
Ansatte22i Aa‑registeret
BYGG1 LYNGDAL AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 829 443
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.06.2008
- Registrert
- 03.07.2008
- Adresse
- Fiboveien 2, 4580 Lyngdal
- Kommune
- Lyngdal
- Aksjekapital
- 200 000
- Hjemmeside
- www.bygg-1.no
Underenheter
1
- BYGG1 LYNGDAL AS986 988 998 · LYNGDAL22 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføring av bygninger med alt som står i forbindelse, herunder prosjektering og utvikling av fast eiendom, eie, utleie og salg av fast eiendom, herunder prosjektering og utvikling av eiendom, samt deltakelse i andre selskap og foretak.
Tidligere navn
- ROM STADDELAND BYGG AS03.07.2008 til 10.02.2010
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 88 341 101 | 70 518 313 | 67 855 023 | 84 828 024 | 55 711 680 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 21 256 | 56 980 | - |
| Sum driftsinntekter | 88 341 101 | 70 518 313 | 67 876 279 | 84 885 004 | 55 711 680 |
| Varekostnad | 63 022 843 | 45 531 176 | 42 299 352 | 60 351 025 | 35 850 112 |
| Lønnskostnad | 20 108 840 | 18 391 367 | 16 883 263 | 15 898 843 | 13 362 377 |
| Ordinær avskrivning | 187 112 | 213 250 | 313 354 | 196 800 | 228 000 |
| Annen driftskostnad | 4 291 060 | 4 087 135 | 4 067 061 | 4 360 322 | 4 121 068 |
| Sum driftskostnader | 87 609 854 | 68 222 928 | 63 563 030 | 80 806 990 | 53 561 557 |
| Driftsresultat | 731 246 | 2 295 385 | 4 313 250 | 4 078 013 | 2 150 122 |
| Annen renteinntekt | 153 964 | 135 955 | 157 872 | 63 227 | 22 942 |
| Sum finansinntekter | 153 964 | 135 955 | 157 872 | 63 227 | 22 942 |
| Annen rentekostnad | 25 131 | 27 743 | 8 994 | 627 | 5 688 |
| Sum finanskostnader | 25 131 | 27 743 | 8 994 | 627 | 5 688 |
| Netto finans | 128 833 | 108 212 | 148 878 | 62 600 | 17 253 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 462 128 | 4 140 614 | 2 167 376 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 496 891 |
| Resultat før skattekostnad | 860 080 | 2 403 597 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 186 751 | 535 562 | 1 033 383 | 911 287 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 428 745 | 3 229 327 | 1 670 485 |
| Årsresultat | 673 329 | 1 868 035 | 3 428 745 | 3 229 327 | 1 670 485 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 673 329 | 1 868 035 | 3 428 745 | 3 229 327 | 1 670 485 |
| Totalresultat | 673 329 | 1 868 035 | 3 428 745 | 3 229 327 | 1 670 485 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 461 800 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 538 200 |
| Avgitt konsernbidrag | 624 778 | 955 500 | 273 000 | 2 496 000 | - |
| Avsatt til/overført fra annen egenkapital | 48 551 | 912 535 | 3 155 745 | 733 327 | 670 485 |
| Sum overføringer og disponeringer | 673 329 | 1 868 035 | 3 428 745 | 3 229 327 | 1 670 485 |
| Utsatt skattefordel | 178 404 | 188 935 | 208 686 | 165 110 | 93 210 |
| Sum immaterielle eiendeler | 178 404 | 188 935 | 208 686 | 165 110 | 93 210 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | 661 808 | 489 750 | 703 000 | 287 000 | 462 999 |
| Sum varige driftsmidler | 661 808 | - | 703 000 | 287 000 | 462 999 |
| Langsiktige fordringer | 218 800 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 218 800 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 059 013 | 678 685 | 911 686 | 452 110 | 556 210 |
| Varer | 107 981 | 107 981 | 107 981 | 1 328 030 | 1 060 987 |
| Sum varer | 107 981 | 107 981 | 107 981 | 1 328 030 | 1 060 987 |
| Kundefordringer | 20 545 058 | 16 785 461 | 16 623 010 | 19 447 988 | 18 560 419 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 597 576 | 9 964 690 | 4 216 482 | 803 051 | 370 470 |
| Sum fordringer | 26 142 634 | 26 750 151 | 20 839 492 | 20 251 039 | 18 930 889 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 613 299 | 2 900 207 | 4 656 471 | 6 461 698 | 7 198 676 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 613 299 | 2 900 207 | 4 656 471 | 6 461 698 | 7 198 676 |
| Sum omløpsmidler | 27 863 914 | 29 758 339 | 25 603 944 | 28 040 768 | 27 190 552 |
| Sum eiendeler | 28 922 927 | 30 437 025 | 26 515 631 | 28 492 878 | 27 746 762 |
| aksjer å kr 100 ) | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Overkurs | 164 462 | 164 462 | 164 462 | 164 462 | 164 462 |
| Annen innskutt egenkapital | 117 172 | 117 172 | 117 172 | 117 172 | 117 172 |
| Sum innskutt egenkapital | 481 634 | 481 634 | 481 634 | 481 634 | 481 634 |
| Annen egenkapital | 9 567 119 | 9 518 568 | 8 606 033 | 5 450 288 | 4 716 962 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 567 119 | 9 518 568 | 8 606 033 | 5 450 288 | 4 716 962 |
| Sum egenkapital | 10 048 753 | 10 000 202 | 9 087 667 | 5 931 922 | 5 198 596 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 9 450 095 | 9 789 570 | 7 246 283 | 11 501 170 | 7 355 434 |
| Betalbar skatt | - | 246 311 | 999 959 | 279 187 | 391 033 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 057 225 | 3 759 306 | 3 160 157 | 3 065 992 | 4 358 746 |
| Avsatt utbytte | - | - | - | - | 461 800 |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 366 854 | 6 641 635 | 6 021 564 | 7 714 606 | 9 981 153 |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 874 174 | 20 436 822 | 17 427 964 | 22 560 956 | 22 548 166 |
| Sum gjeld | 18 874 174 | 20 436 822 | 17 427 964 | 22 560 956 | 22 548 166 |
| Sum egenkapital og gjeld | 28 922 927 | 30 437 025 | 26 515 631 | 28 492 878 | 27 746 762 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,48▲ | 1,46 | 1,47 | 1,24 | 1,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,88▼ | 2,04 | 1,92 | 3,80 | 4,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,0 %▼ | 8,5 % | 16,3 % | 14,7 % | 7,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▼ | 3,3 % | 6,4 % | 4,8 % | 3,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▼ | 2,6 % | 5,1 % | 3,8 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 34,7 %▲ | 32,9 % | 34,3 % | 20,8 % | 18,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 4 015 505
- Resultat per ansatt, kroner
- 33 238
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BYGG1 LYNGDAL AS0,8 %
88,3 mill. 22 ansatte 2025
0 %246
BYGG1 LYNGDAL AS0,8 % 88,3 mill.22 ansatte 2025
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thomas Rom | 1980 |
| Styrets leder | Oddbjørn Aas | 1973 |
| Styremedlem | Morgan Håland | 1979 |
| Styremedlem | Thomas Rom | 1980 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HAV TIL HEI HOLDING AS100,0 %Lyngdal · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HAV TIL HEI HOLDING AS
- HAV TIL HEI EIENDOM AS100,0 %
- HAV TIL HEI INVEST AS100,0 %
- Sørhytta AS100,0 %
- ROM EIENDOM AS100,0 %
- TOMT INVEST AS75,0 %
- EIENDOM VEKST AS50,0 %
- BYGG1 LYNGDAL AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.