- Org.nr.
- 992 412 089
- Telefon
- 63 99 34 90
- Adresse
- Elektrovegen 2, 2069 Jessheim
Driftsresultat−1 167 297
Årsresultat83 457 842
Egenkapital127 485 98099,8 % av eiendelene
Byggestrøm AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 412 089
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 21.02.2008
- Registrert
- 10.03.2008
- Adresse
- Elektrovegen 2, 2069 Jessheim
- Telefon
- 63 99 34 90
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Byggestrøm AS928 398 471 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og verdipapirer, selskaper, selskapsandeler og eiendom, samt alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 169 750 | - | - | 480 225 | 268 400 |
| Sum driftsinntekter | 169 750 | 152 377 | 144 000 | 480 225 | 268 400 |
| Annen driftskostnad | 1 337 047 | - | - | 247 527 | 162 666 |
| Sum driftskostnader | 1 337 047 | 183 349 | 253 886 | 247 527 | 162 666 |
| Driftsresultat | −1 167 297 | −30 972 | −109 886 | 232 698 | 105 734 |
| Inntekt på investering i datter-/tilknyttet selskap | - | - | - | - | 4 500 000 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | - | - | 5 500 000 | - |
| Annen renteinntekt | 878 457 | - | - | 179 666 | 38 451 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter | - | - | - | - | 85 988 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 210 263 | - |
| Annen finansinntekt | 83 762 331 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 84 640 788 | 7 075 904 | 7 253 871 | 5 889 929 | 4 624 439 |
| Annen rentekostnad | 15 649 | - | - | 66 037 | 494 |
| Sum finanskostnader | 15 649 | 19 303 | 187 620 | 66 037 | 494 |
| Netto finans | 84 625 139 | 7 056 601 | 7 066 251 | 5 823 892 | 4 623 945 |
| Resultat før skatt | - | 7 025 629 | 6 956 365 | - | 4 729 679 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 61 312 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 4 668 367 |
| Resultat før skattekostnad | 83 457 842 | - | - | 6 056 590 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 112 506 | - |
| Årsresultat | 83 457 842 | 6 890 642 | 6 852 444 | 5 944 084 | 4 668 367 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 650 000 | 1 500 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 0 | - | - | 126 048 | - |
| Annen egenkapital | 83 457 842 | - | - | 5 168 036 | 3 168 367 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 5 944 084 | 4 668 367 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 536 609 | - | - | 2 536 609 | 4 950 418 |
| Sum varige driftsmidler | 2 536 609 | - | - | 2 536 609 | 4 950 418 |
| Investering i datterselskap | 10 594 208 | - | - | 226 048 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 8 174 295 | - | - | 16 813 128 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 000 000 | - | - | 2 400 000 | 2 400 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 2 345 751 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 38 614 000 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 6 997 749 | - | - | 552 573 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 66 380 252 | - | - | 19 991 749 | 4 745 751 |
| Sum anleggsmidler | 68 916 861 | 27 325 594 | 25 808 759 | 22 528 358 | 9 696 169 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 53 830 714 | - | - | 15 000 000 | 15 000 000 |
| Sum investeringer | 53 830 714 | - | - | 15 000 000 | 15 000 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 026 086 | - | - | 54 718 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 026 086 | - | - | 54 718 | 661 092 |
| Sum omløpsmidler | 58 856 800 | 17 415 973 | 15 047 346 | 15 054 718 | 15 661 092 |
| Sum eiendeler | 127 773 661 | 44 741 567 | 40 856 105 | 37 583 076 | 25 357 261 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | 200 000 | - |
| Overkurs | 1 000 | - | - | 1 000 | 1 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 201 000 | 201 000 | 201 000 | 201 000 | 201 000 |
| Annen egenkapital | 127 284 980 | - | - | 30 389 033 | 25 094 949 |
| Sum opptjent egenkapital | 127 284 980 | 43 827 138 | 37 241 477 | 30 389 033 | 25 094 949 |
| Sum egenkapital | 127 485 980 | 44 028 138 | 37 442 477 | 30 590 033 | 25 295 949 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 287 681 | - | - | 6 754 489 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 287 681 | - | - | 6 754 489 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 273 462 | 2 941 547 | 6 754 489 | 0 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 76 954 | 61 312 |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | 161 600 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 439 967 | 472 081 | 238 554 | 61 312 |
| Sum gjeld | 287 681 | 713 429 | 3 413 628 | 6 993 043 | 61 312 |
| Sum egenkapital og gjeld | 127 773 661 | - | - | 37 583 076 | 25 357 261 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 39,58 | 31,87 | 63,11 | 255,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,02 | 0,09 | 0,23 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 96,8 %▲ | 16,5 % | 18,2 % | 19,5 % | 18,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −687,7 %▼ | −20,3 % | −76,3 % | 48,5 % | 39,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 49 165,1 %▲ | 4 522,1 % | 4 758,6 % | 1 237,8 % | 1 739,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▲ | 98,4 % | 91,6 % | 81,4 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magne Lauritz Kværner | 1960 |
| Styrets leder | Magne Lauritz Kværner | 1960 |
| Varamedlem | Mette Kværner | 1964 |
| Revisor | SLM REVISJON AS972 412 112 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Robert Kværner50,0 %f. 1999 · Hamar · 100 B-aksjer
- MAGNE LAURITZ KVÆRNER25,5 %f. 1960 · Maura · 51 A-aksjer
- Robert Kværner24,5 %f. 1999 · Hamar · 49 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Gardermoen Energi AS100,0 %929 494 946 · 100 ordinære aksjer
- 822 955 452 · 25 ordinære aksjer
- TEKNI GRUPPEN HOLDING AS3,11 %935 111 617 · 27 029 preferanse aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.