- Org.nr.
- 822 955 452
- Adresse
- Elektrovegen 2, 2069 Jessheim
Driftsresultat−10 720ikke oppgitt
Årsresultat554 055ikke oppgitt
Egenkapital8 220 00917,9 % av eiendelene
Gardermoen Elektro Eiendom AS er et aksjeselskap innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 822 955 452
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 04.06.2019
- Registrert
- 25.06.2019
- Adresse
- Elektrovegen 2, 2069 Jessheim
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte eiendommen i Elektrovegen 2 i Ullensaker.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 10 720 | - | - | 1 000 | 1 000 |
| Sum driftskostnader | 10 720 | 339 917 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Driftsresultat | −10 720 | −339 917 | −1 000 | −1 000 | −1 000 |
| Inntekt på investering i datter-/tilknyttet selskap | - | - | - | - | 615 798 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 1 057 115 | - | - | 436 400 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 675 150 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 511 156 | - | - | 1 | - |
| Annen finansinntekt | 457 674 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 701 095 | 1 382 952 | 773 919 | 436 401 | 615 798 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 396 920 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 712 216 | - | - | 431 212 | 280 995 |
| Sum finanskostnader | 2 109 136 | 1 471 818 | 772 478 | 431 212 | 280 995 |
| Netto finans | 591 958 | −88 866 | 1 441 | 5 189 | 334 803 |
| Resultat før skatt | - | −428 783 | 441 | - | 333 803 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 73 437 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 260 366 |
| Resultat før skattekostnad | 581 239 | - | - | 4 189 | - |
| Skattekostnad | 27 184 | - | - | 909 | - |
| Årsresultat | 554 055 | −334 450 | 348 | 3 280 | 260 366 |
| Udekket tap | 334 046 | - | - | −433 120 | −219 956 |
| Annen egenkapital | 220 009 | - | - | 436 400 | 480 322 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 3 280 | 260 366 |
| Utsatt skattefordel | 67 149 | - | - | - | 909 |
| Sum immaterielle eiendeler | 67 149 | - | - | 0 | 909 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 20 553 079 | - | - | 20 398 379 | 20 398 379 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 11 100 000 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 7 230 604 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 38 883 683 | - | - | 20 398 379 | 20 398 379 |
| Sum anleggsmidler | 38 950 832 | 25 492 712 | 25 398 379 | 20 398 379 | 20 399 288 |
| Konsernfordringer | 6 555 427 | - | - | 690 717 | 615 798 |
| Sum fordringer | 6 555 427 | - | - | 690 717 | 615 798 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 395 577 | - | - | 1 108 | 3 141 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 395 577 | - | - | 1 108 | 3 141 |
| Sum omløpsmidler | 6 951 004 | 12 172 530 | 1 466 651 | 691 825 | 618 939 |
| Sum eiendeler | 45 901 836 | 37 665 242 | 26 865 030 | 21 090 204 | 21 018 227 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | 200 000 | - |
| Overkurs | 7 800 000 | - | - | 7 800 000 | 7 800 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 000 000 | 8 000 000 | 8 000 000 | 8 000 000 | 8 000 000 |
| Annen egenkapital | 220 009 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | 3 224 |
| Sum opptjent egenkapital | 220 009 | −334 046 | 404 | 56 | −3 224 |
| Sum egenkapital | 8 220 009 | 7 665 954 | 8 000 404 | 8 000 056 | 7 996 776 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 000 000 | - | - | 6 960 000 | 7 280 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 28 783 952 | - | - | - | 226 481 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 481 000 | - | - | 6 121 520 | 5 506 342 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 37 264 952 | - | - | 13 081 520 | 13 012 823 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 29 990 567 | 18 855 905 | 13 081 520 | 13 012 823 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 416 875 | - | - | 8 628 | 8 628 |
| Sum kortsiktig gjeld | 416 875 | 8 721 | 8 721 | 8 628 | 8 628 |
| Sum gjeld | 37 681 827 | 29 999 288 | 18 864 626 | 13 090 148 | 13 021 451 |
| Sum egenkapital og gjeld | 45 901 836 | - | - | 21 090 204 | 21 018 227 |
| å kr 2 000,00) | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 16,67▼ | 1 395,77 | 168,17 | 80,18 | 71,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,58▲ | 3,91 | 2,36 | 1,64 | 1,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,4 %▲ | 3,2 % | 3,2 % | 2,1 % | 2,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,9 %▼ | 20,4 % | 29,8 % | 37,9 % | 38,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Torgeir Sagen | 1971 |
| Styrets leder | Magne Lauritz Kværner | 1960 |
| Styremedlem | Torgeir Sagen | 1971 |
| Styremedlem | Sven Ivar Tomren | 1970 |
| Revisor | SLM REVISJON AS972 412 112 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Byggestrøm AS25,0 %Jessheim · 25 ordinære aksjer
- BATS HOLDING AS25,0 %Eidsvoll Verk · 25 ordinære aksjer
- RFA HOLDING AS25,0 %Rånåsfoss · 25 ordinære aksjer
- Åsleiastubben Holding AS25,0 %Råholt · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Elektrovegen 2 AS100,0 %922 083 703 · 30 000 ordinære aksjer
- Droggetoppen AS51,0 %991 202 447 · 51 ordinære aksjer
- Skolevegen 2 AS51,0 %920 237 991 · 51 ordinære aksjer
- 829 500 272 · 12 859 ordinære aksjer
- Ullensaker Utvikling AS8,33 %916 214 529 · 41 667 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.