- Org.nr.
- 928 264 068
- Adresse
- Vesleslåttvegen 11, 3580 Geilo
- Hovedeier
- GEILO HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−37 749ikke oppgitt
Årsresultat−461 637ikke oppgitt
Egenkapital−927 938−13,1 % av eiendelene
C-BAA08 AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 264 068
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 01.10.2021
- Registrert
- 01.12.2021
- Adresse
- Vesleslåttvegen 11, 3580 Geilo
- Kommune
- Hol
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie, forvalte og utvikle fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper og virksomheter av enhver art.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 37 749 | - | - | 11 324 |
| Sum driftskostnader | 37 749 | 41 194 | 31 155 | 11 324 |
| Driftsresultat | −37 749 | −41 194 | −31 155 | −11 324 |
| Resultat før skatt | - | −450 522 | −167 296 | −11 324 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 554 093 | - | - | - |
| Netto finans | −554 093 | −409 328 | −136 141 | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −130 205 | - | - | −2 491 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −8 833 |
| Årsresultat | −461 637 | −351 407 | −130 491 | −8 833 |
| Overføringer annen egenkapital | −461 637 | - | - | −8 833 |
| Sum overføringer og disponeringer | −461 637 | - | - | −8 833 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | - | 409 328 | 136 141 | - |
| Utsatt skattefordel | 268 616 | - | - | 2 491 |
| Sum immaterielle eiendeler | 268 616 | - | - | 2 491 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 819 022 | - | - | 515 599 |
| Sum varige driftsmidler | 6 819 022 | - | - | 515 599 |
| Sum anleggsmidler | 7 087 638 | 6 318 130 | 3 902 568 | 518 090 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 13 106 |
| Sum omløpsmidler | - | 0 | 0 | 13 106 |
| Sum eiendeler | 7 087 638 | 6 318 130 | 3 902 568 | 531 196 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | −957 938 | - | - | −14 403 |
| Sum opptjent egenkapital | −957 938 | −496 301 | −144 894 | −14 403 |
| Sum egenkapital | −927 938 | −466 301 | −114 894 | 15 597 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 6 538 097 | 3 164 817 | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 7 523 015 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 523 015 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 396 036 | - | - | 515 599 |
| Annen kortsiktig gjeld | 96 525 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 492 561 | 246 334 | 852 645 | 515 599 |
| Sum gjeld | 8 015 576 | 6 784 431 | 4 017 462 | 515 599 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 087 638 | - | - | 531 196 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 0,00 | 0,00 | 0,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −8,64▲ | −14,55 | −34,97 | 33,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,6 %▲ | −0,8 % | −1,4 % | −2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −13,1 %▼ | −7,4 % | −2,9 % | 2,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arne Pålgardhaugen | 1966 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GEILO HOLDING AS100,0 %Geilo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GEILO HOLDING AS
- Skigeilo AS100,0 %
- GEILO TAUBANE EIENDOM AS100,0 %
- C-BAA07 AS100,0 %
- C-BAA09 AS100,0 %
- C-BAA10 AS100,0 %
- C-BFR02 AS100,0 %
- C-BAA11 AS100,0 %
- C-BAA12 AS100,0 %
- C-BFR03 AS100,0 %
- C-BFR04 AS100,0 %
- C-BFR06 AS100,0 %
- C-BFR07 AS100,0 %
- C-BFR08 AS100,0 %
- C-BFR09 AS100,0 %
- C-BFR10 AS100,0 %
- C-BFR11 AS100,0 %
- VØLLO EIENDOM AS100,0 %
- GEILO INFRASTRUKTUR AS100,0 %
- KIKUT CHALET AS100,0 %
- GEILO TAUBANE AS100,0 %
- SKI I SENTRUM AS100,0 %
- SKI I SENTRUM N2 AS100,0 %
- SKI I SENTRUM N3 AS100,0 %
- SKI I SENTRUM N1 AS100,0 %
- Geilotjødnet AS100,0 %
- Skigeilo Utvikling AS100,0 %
- C-BAA03 AS100,0 %
- C-BAA05 AS100,0 %
- C-BAA04 AS100,0 %
- C-BAA06 AS100,0 %
- GEILO BOOKING AS100,0 %
- ØKLE AS100,0 %
- KIKUT SKIFRONT AS100,0 %
- Havsdalshøgda AS100,0 %
- GEILO 771 AS100,0 %
- Sørhallene AS100,0 %
- Skigeilo Hospitality AS100,0 %
- Kikutgrenda AS100,0 %
- Stavisetten AS100,0 %
- Kikuttoppen AS100,0 %
- GEILO FJELLANDSBY AS100,0 %
- KIKUT SENTRUM AS100,0 %
- Kikutbygda AS100,0 %
- GEILO 770 AS100,0 %
- C-BAA08 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.