- Org.nr.
- 928 264 335
- Adresse
- Vesleslåttvegen 11, 3580 Geilo
- Hovedeier
- GEILO HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−36 045ikke oppgitt
Årsresultat−127 283ikke oppgitt
Egenkapital−263 377−16,7 % av eiendelene
C-BFR10 AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 264 335
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 01.10.2021
- Registrert
- 01.12.2021
- Adresse
- Vesleslåttvegen 11, 3580 Geilo
- Kommune
- Hol
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie, forvalte og utvikle fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper og virksomheter av enhver art.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 36 045 | 39 440 | 31 843 | 11 287 |
| Sum driftskostnader | 36 045 | 39 440 | 31 843 | 11 287 |
| Driftsresultat | −36 045 | −39 440 | −31 843 | −11 287 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 127 138 | 93 390 | 29 784 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 29 784 | - |
| Annen finanskostnad | - | 55 | - | - |
| Netto finans | −127 138 | −93 445 | −29 784 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −61 627 | −11 287 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −35 900 | −29 235 | −13 558 | −2 483 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −48 069 | −8 804 |
| Årsresultat | −127 283 | −103 650 | −48 069 | −8 804 |
| Overføringer annen egenkapital | −127 283 | −103 650 | −48 069 | −8 804 |
| Sum overføringer og disponeringer | −127 283 | −103 650 | −48 069 | −8 804 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Utsatt skattefordel | 81 176 | 45 276 | 16 041 | 2 483 |
| Sum immaterielle eiendeler | 81 176 | 45 276 | 16 041 | 2 483 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 498 497 | 1 360 611 | 850 589 | 113 521 |
| Sum varige driftsmidler | 1 498 497 | 1 360 611 | 850 589 | 113 521 |
| Sum anleggsmidler | 1 579 673 | 1 405 887 | 866 630 | 116 004 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 13 143 |
| Sum omløpsmidler | - | - | 0 | 13 143 |
| Sum eiendeler | 1 579 673 | 1 405 887 | 866 630 | 129 147 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | −293 377 | −166 093 | −62 443 | −14 374 |
| Sum opptjent egenkapital | −293 377 | −166 093 | −62 443 | −14 374 |
| Sum egenkapital | −263 377 | −136 093 | −32 443 | 15 626 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 734 361 | 1 487 142 | 709 287 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 734 361 | 1 487 142 | 709 287 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 709 287 | 0 |
| Leverandørgjeld | 86 434 | 34 770 | 160 002 | 113 521 |
| Annen kortsiktig gjeld | 22 255 | 20 068 | 29 784 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 108 689 | 54 838 | 189 786 | 113 521 |
| Sum gjeld | 1 843 050 | 1 541 980 | 899 073 | 113 521 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 579 673 | 1 405 887 | 866 630 | 129 147 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 0,00 | 0,00 | 0,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −7,00▲ | −11,33 | −27,71 | 7,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,4 %▲ | −3,5 % | −6,4 % | −8,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −16,7 %▼ | −9,7 % | −3,7 % | 12,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arne Pålgardhaugen | 1966 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GEILO HOLDING AS100,0 %Geilo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GEILO HOLDING AS
- Skigeilo AS100,0 %
- GEILO TAUBANE EIENDOM AS100,0 %
- C-BAA07 AS100,0 %
- C-BAA08 AS100,0 %
- C-BAA09 AS100,0 %
- C-BAA10 AS100,0 %
- C-BFR02 AS100,0 %
- C-BAA11 AS100,0 %
- C-BAA12 AS100,0 %
- C-BFR03 AS100,0 %
- C-BFR04 AS100,0 %
- C-BFR06 AS100,0 %
- C-BFR07 AS100,0 %
- C-BFR08 AS100,0 %
- C-BFR09 AS100,0 %
- C-BFR11 AS100,0 %
- VØLLO EIENDOM AS100,0 %
- GEILO INFRASTRUKTUR AS100,0 %
- KIKUT CHALET AS100,0 %
- GEILO TAUBANE AS100,0 %
- SKI I SENTRUM AS100,0 %
- SKI I SENTRUM N2 AS100,0 %
- SKI I SENTRUM N3 AS100,0 %
- SKI I SENTRUM N1 AS100,0 %
- Geilotjødnet AS100,0 %
- Skigeilo Utvikling AS100,0 %
- C-BAA03 AS100,0 %
- C-BAA05 AS100,0 %
- C-BAA04 AS100,0 %
- C-BAA06 AS100,0 %
- GEILO BOOKING AS100,0 %
- ØKLE AS100,0 %
- KIKUT SKIFRONT AS100,0 %
- Havsdalshøgda AS100,0 %
- GEILO 771 AS100,0 %
- Sørhallene AS100,0 %
- Skigeilo Hospitality AS100,0 %
- Kikutgrenda AS100,0 %
- Stavisetten AS100,0 %
- Kikuttoppen AS100,0 %
- GEILO FJELLANDSBY AS100,0 %
- KIKUT SENTRUM AS100,0 %
- Kikutbygda AS100,0 %
- GEILO 770 AS100,0 %
- C-BFR10 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.