- Org.nr.
- 919 690 283
- Adresse
- Domkirkeplassen 3, 4006 Stavanger
Driftsresultat39,7 mill.64,4 % margin
Årsresultat50,6 mill.82,0 % margin
Egenkapital1,1 mrd.88,7 % av eiendelene
Ansatte5i Aa‑registeret
CAMAR AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 690 283
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 28.09.2017
- Registrert
- 09.10.2017
- Adresse
- Domkirkeplassen 3, 4006 Stavanger
- Postadresse
- Postboks 130
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 827)
- Aksjekapital
- 9 000 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CAMAR AS974 869 233 · STAVANGER5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap.
Tidligere navn
- Eufemia 2017 XXXVI AS09.10.2017 til 26.10.2017
- NYE CAMAR AS26.10.2017 til 21.12.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 61 674 573 | 116 344 559 | 7 917 175 | 19 902 665 | 44 609 212 |
| Sum driftskostnader | 21 936 499 | 19 190 495 | 24 286 433 | 28 386 652 | 22 289 987 |
| Driftsresultat | 39 738 074 | 97 154 064 | −16 369 257 | −8 483 987 | 22 319 225 |
| Sum finansinntekter | 15 355 631 | 13 656 574 | 20 286 941 | 11 459 803 | 8 050 717 |
| Sum finanskostnader | 4 528 782 | 5 639 679 | 3 382 656 | 1 561 270 | 1 601 453 |
| Netto finans | 10 826 849 | 8 016 895 | 16 904 285 | 9 898 533 | 6 449 264 |
| Resultat før skatt | 50 564 923 | 105 170 960 | 535 027 | 1 414 546 | 28 768 488 |
| Årsresultat | 50 564 923 | 105 170 960 | 535 027 | 1 414 546 | 28 768 488 |
| Sum anleggsmidler | 902 370 535 | 905 504 720 | 949 607 421 | 806 005 631 | 805 879 644 |
| Sum omløpsmidler | 370 298 112 | 428 926 483 | 230 234 353 | 404 027 707 | 436 129 689 |
| Sum eiendeler | 1 272 668 647 | 1 334 431 203 | 1 179 841 774 | 1 210 033 338 | 1 242 009 333 |
| Sum innskutt egenkapital | 519 919 127 | 519 919 127 | 519 919 127 | 519 919 127 | 519 919 127 |
| Sum opptjent egenkapital | 609 237 376 | 598 672 453 | 523 501 493 | 552 966 466 | 578 461 359 |
| Sum egenkapital | 1 129 156 503 | 1 118 591 580 | 1 043 420 620 | 1 072 885 593 | 1 098 380 486 |
| Sum langsiktig gjeld | 51 882 867 | 55 382 074 | 56 359 650 | 53 671 804 | 52 316 556 |
| Sum kortsiktig gjeld | 91 629 277 | 160 457 549 | 80 061 504 | 83 475 941 | 91 312 291 |
| Sum gjeld | 143 512 144 | 215 839 624 | 136 421 154 | 137 147 746 | 143 628 847 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,04▲ | 2,67 | 2,88 | 4,84 | 4,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▼ | 0,19 | 0,13 | 0,13 | 0,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,2 %▼ | 8,8 % | 0,3 % | 0,2 % | 2,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 64,4 %▼ | 83,5 % | −206,8 % | −42,6 % | 50,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 82,0 %▼ | 90,4 % | 6,8 % | 7,1 % | 64,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,7 %▲ | 83,8 % | 88,4 % | 88,7 % | 88,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 12 334 915
- Resultat per ansatt, kroner
- 7 947 615
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CAMAR AS64,4 %
61,7 mill. 5 ansatte 2025
0 %255075100
CAMAR AS64,4 % 61,7 mill.5 ansatte 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sindre Ertvaag | 1984 |
| Styrets leder | John Arild Ertvaag | 1955 |
| Styremedlem | Sindre Ertvaag | 1984 |
| Styremedlem | Silje Ertvaag | 1982 |
| Styremedlem | Camilla Ertvaag | 1956 |
| Styremedlem | Stine Ertvaag | 1990 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS947 214 489 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CAMAR HOLDING AS26,5 %Stavanger · 7 949 B-aksjer
- STIFI AS24,5 %Stavanger · 7 350 B-aksjer
- SILCO AS24,5 %Stavanger · 7 350 B-aksjer
- Sincap AS24,5 %Stavanger · 7 350 B-aksjer
- CAMAR HOLDING AS0,00 %Stavanger · 1 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- CAMAR INVEST AS100,0 %929 852 370 · 30 000 ordinære aksjer
- CIAJ HN AS99,0 %921 095 724 · 29 700 ordinære aksjer
- CFPH AS96,0 %818 095 732 · 28 800 ordinære aksjer
- CAMAR EIENDOM AS75,0 %996 099 857 · 75 000 ordinære aksjer
- CAMAR AI AS66,7 %916 632 231 · 5 333 332 ordinære aksjer
- Cinclus IV AS31,3 %917 412 855 · 93 830 A-aksjer
- Novela Kapital i AS17,0 %922 061 017 · 1 248 000 A-aksjer
- Cinclus AS15,0 %989 749 757 · 7 497 A-aksjer
- Axxelerator AS7,17 %826 149 302 · 770 704 A-aksjer
- SPRING DOGU HOLDING AS7,00 %920 901 328 · 4 680 774 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.