- Org.nr.
- 989 455 656
- Telefon
- 51 52 34 82
- Adresse
- c/o Camar AS, Domkirkeplassen 3, 4006 Stavanger
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−860 111ikke oppgitt
Årsresultat8 857 263ikke oppgitt
Egenkapital262 364 94297,0 % av eiendelene
STIFI AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 455 656
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 30.01.2006
- Registrert
- 22.02.2006
- Adresse
- c/o Camar AS, Domkirkeplassen 3, 4006 Stavanger
- Telefon
- 51 52 34 82
- Postadresse
- Postboks 130
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 250
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STIFI AS914 882 834 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper og alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 594 493 | - | - | 690 758 | 630 785 |
| Ordinære avskrivninger | - | - | - | 6 412 | 14 588 |
| Annen driftskostnad | 265 618 | - | - | 57 174 | 48 597 |
| Sum driftskostnader | 860 111 | 30 643 | 980 184 | 754 344 | 693 970 |
| Driftsresultat | −860 111 | −30 643 | −980 184 | −754 344 | −693 970 |
| Annen renteinntekt | 761 358 | - | - | 448 313 | 409 530 |
| Annen finansinntekt | 10 000 000 | - | - | 5 757 500 | 5 145 000 |
| Sum finansinntekter | 10 761 358 | 10 963 438 | 7 507 255 | 6 205 813 | 5 554 530 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 1 043 984 | - | - | 1 000 000 | 1 750 000 |
| Sum finanskostnader | 1 043 984 | 1 290 000 | 1 300 000 | 1 000 000 | 1 750 000 |
| Netto finans | 9 717 374 | 9 673 438 | 6 207 255 | 5 205 813 | 3 804 530 |
| Resultat før skatt | - | 9 642 795 | 5 227 071 | 4 451 469 | 3 110 560 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 4 451 469 | 3 110 560 |
| Resultat før skattekostnad | 8 857 263 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 8 857 263 | 9 642 795 | 5 227 071 | 4 451 469 | 3 110 560 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser 5 227 Oo71 | - | - | - | 4 451 469 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 8 857 263 | - | - | - | 3 110 560 |
| Totalresultat | 8 857 263 | - | - | 4 451 469 | 3 110 560 |
| Konsernbidrag | 8 500 000 | - | - | 7 000 000 | 15 000 000 |
| Overført fra/ til annen egenkapital | 357 263 | - | - | −2 548 531 | −11 889 440 |
| Sum overføringer og disponeringer | 8 857 263 | - | - | 4 451 469 | 3 110 560 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 5 216 016 | - | - | 2 450 000 | 2 450 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 150 000 | 400 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 247 804 797 | - | - | 247 804 797 | 247 804 797 |
| Langsiktig fordringer | 5 473 365 | - | - | 5 473 365 | 5 473 365 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 258 494 178 | - | - | 255 878 162 | 256 128 162 |
| Sum anleggsmidler | 258 494 178 | 257 163 162 | 256 728 162 | 255 884 040 | 256 140 453 |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 995 755 | - | - | 18 329 755 | 23 329 941 |
| Sum fordringer | 11 995 755 | - | - | 18 329 755 | 23 329 941 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 860 | - | - | 99 774 | 392 881 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 860 | - | - | 99 774 | 392 881 |
| Sum omløpsmidler | 12 003 615 | 16 852 746 | 15 640 735 | 18 429 530 | 23 722 822 |
| Sum eiendeler | 270 497 793 | 274 015 908 | 272 368 897 | 274 313 570 | 279 863 275 |
| Maskiner, inventar o.1. | - | - | - | 5 878 | 12 290 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 5 878 | 12 290 |
| Aksjekapital | 30 250 | - | - | 198 000 | 198 000 |
| Beholdning av egne aksjer | 198 283 600 | - | - | 198 283 600 | 198 283 600 |
| Overkurs | 250 | - | - | 250 | 250 |
| Sum innskutt egenkapital | 198 314 100 | 198 314 100 | 198 314 100 | 198 481 850 | 198 481 850 |
| Annen egenkapital | 64 050 842 | - | - | 68 823 712 | 71 372 243 |
| Sum opptjent egenkapital | 64 050 842 | 63 693 579 | 66 050 784 | 68 823 712 | 71 372 243 |
| Sum egenkapital | 262 364 942 | 262 007 679 | 264 364 884 | 267 305 562 | 269 854 093 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 738 | - | - | 7 322 | 8 008 |
| Skyldige offentlige avgifter | 129 113 | - | - | 686 | 1 174 |
| Utbytte | 8 000 000 | - | - | 7 000 000 | 10 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 132 851 | 12 008 229 | 8 004 014 | 7 008 008 | 10 009 182 |
| Sum gjeld | 8 132 851 | 12 008 229 | 8 004 014 | 7 008 008 | 10 009 182 |
| Sum egenkapital og gjeld | 270 497 793 | - | - | 274 313 570 | 279 863 275 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,48▲ | 1,40 | 1,95 | 2,63 | 2,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,05 | 0,03 | 0,03 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,6 %▼ | 4,0 % | 2,4 % | 2,0 % | 1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,0 %▲ | 95,6 % | 97,1 % | 97,4 % | 96,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stine Ertvaag | 1990 |
| Varamedlem | John Arild Ertvaag | 1955 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS947 214 489 | - |