- Org.nr.
- 958 309 074
- Telefon
- 70 14 51 23
- Adresse
- Moavegen 6, 6018 Ålesund
- Hovedeier
- CAN CAM UTVIKLING AS, 100 %
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat−133 003−2,0 % margin
EBITDA−18 273før av- og nedskrivninger
Årsresultat−120 317−1,8 % margin
Egenkapital2 416 45844,7 % av eiendelene
CAN CAM MOA AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 1990.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 958 309 074
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.03.1990
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Moavegen 6, 6018 Ålesund
- Telefon
- 70 14 51 23
- Postadresse
- Langelandsvegen 25
- Kommune
- Ålesund
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CAN CAM MOA AS972 769 924 · ÅLESUND11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisør, samt hva som herved naturlig står i forbindelse. Også deltagelse ved aksjeinnskudd eller på annen måte i selskaper med økonomisk formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 645 997 | 6 691 623 | 7 120 578 | 6 935 763 | 6 471 444 |
| Sum driftsinntekter | 6 645 997 | 6 691 623 | 7 120 578 | 6 935 763 | 6 471 444 |
| Varekostnad | 808 474 | 723 371 | 830 647 | 718 533 | 940 900 |
| Lønnskostnad | 3 281 815 | 3 429 383 | 3 981 776 | 3 909 656 | 3 042 247 |
| Ordinære avskrivninger | - | - | - | 5 028 | 5 028 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 114 730 | 110 613 | 31 424 | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 573 980 | 2 599 042 | 2 358 484 | 2 218 685 | 1 781 376 |
| Sum driftskostnader | 6 779 000 | 6 862 409 | 7 202 331 | 6 851 902 | 5 769 550 |
| Driftsresultat | −133 003 | −170 785 | −81 754 | 83 861 | 701 893 |
| Annen renteinntekt | 16 349 | 5 105 | 52 982 | 30 406 | 4 022 |
| Sum finansinntekter | 16 349 | 5 105 | 52 982 | 30 406 | 4 022 |
| Annen rentekostnad | 560 | 1 466 | 1 304 | 329 | 1 |
| Annen finanskostnad | 3 103 | 4 927 | 344 | 1 208 | −54 |
| Sum finanskostnader | 3 663 | 6 394 | 1 649 | 1 537 | −53 |
| Netto finans | 12 686 | −1 289 | 51 333 | 28 869 | 4 075 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 112 730 | 705 969 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 24 922 | 154 622 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 87 809 | 551 347 |
| Resultat før skattekostnad | −120 317 | −172 074 | −30 420 | - | - |
| Skattekostnad | 0 | −31 020 | 0 | - | - |
| Årsresultat | −120 317 | −141 054 | −30 420 | 87 809 | 551 347 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 87 809 | 551 347 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 0 | 88 358 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −550 | 551 347 |
| Konsernbidrag | 0 | 109 980 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −120 317 | −31 074 | −30 420 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −30 420 | 87 809 | 551 347 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 195 378 | 288 936 | 399 549 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 195 378 | 288 936 | 399 549 | 3 771 | 8 798 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 263 280 | 3 428 447 | 3 160 140 | 3 016 505 | 2 852 660 |
| Andre langsiktige fordringer | 56 223 | 56 223 | 64 223 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 319 503 | 3 484 670 | 3 224 363 | 3 016 505 | 2 852 660 |
| Sum anleggsmidler | 3 514 880 | 3 773 606 | 3 623 912 | 3 020 275 | 2 861 458 |
| Varer | 524 968 | 514 169 | 406 983 | 466 425 | 410 241 |
| Sum varer | - | - | 406 983 | 466 425 | 410 241 |
| Andre fordringer | - | - | - | 437 295 | 396 551 |
| Andre kortsiktige fordringer | 742 438 | 704 721 | 406 621 | - | - |
| Konsernfordringer | 0 | 141 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
| Sum fordringer | 742 438 | 845 721 | 406 621 | 438 295 | 397 551 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 2 399 794 | 2 430 949 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 625 720 | 764 055 | 1 795 830 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 625 720 | 764 055 | 1 795 830 | 2 399 794 | 2 430 949 |
| Sum omløpsmidler | 1 893 126 | 2 123 945 | 2 609 434 | 3 304 515 | 3 238 742 |
| Sum eiendeler | 5 408 006 | 5 897 551 | 6 233 346 | 6 324 790 | 6 100 200 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | 3 771 | 8 798 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 316 458 | 2 436 774 | 2 467 849 | 2 498 269 | 2 498 819 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 316 458 | - | 2 467 849 | 2 498 269 | 2 498 819 |
| Sum egenkapital | 2 416 458 | 2 536 774 | 2 567 849 | 2 598 269 | 2 598 819 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 472 143 | 591 594 | 653 879 | 648 465 | 522 321 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 154 622 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 401 202 | 317 668 |
| Skyldige offentlige avgifter | 264 084 | 335 270 | 343 883 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 608 586 | 1 744 009 | 2 004 009 | 1 855 009 | 1 841 729 |
| Annen kortsiktig gjeld | 646 736 | 689 904 | 663 725 | 821 845 | 665 040 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 991 549 | 3 360 777 | 3 665 497 | 3 726 521 | 3 501 381 |
| Sum gjeld | 2 991 549 | 3 360 777 | 3 665 497 | 3 726 521 | 3 501 381 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 408 006 | 5 897 551 | 6 233 345 | 6 324 790 | 6 100 200 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,63 | 0,63 | 0,71 | 0,89 | 0,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,24▼ | 1,32 | 1,43 | 1,43 | 1,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,1 %▲ | −2,7 % | −0,5 % | 1,8 % | 11,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,0 %▲ | −2,6 % | −1,1 % | 1,2 % | 10,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,8 %▲ | −2,1 % | −0,4 % | 1,3 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,7 %▲ | 43,0 % | 41,2 % | 41,1 % | 42,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 830 750
- Resultat per ansatt, kroner
- −16 625
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CAN CAM MOA AS−2,0 %
6,6 mill. 8 ansatte 2025
−5 %0510
CAN CAM MOA AS−2,0 % 6,6 mill.8 ansatte 2025
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marthe Bjerkvik Lorentzen | 1977 |
| Styrets leder | Andreas Bjerkvik Lorentzen | 1975 |
| Styremedlem | Torstein Lorentzen | 1952 |
| Styremedlem | Marthe Bjerkvik Lorentzen | 1977 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CAN CAM UTVIKLING AS100,0 %Ålesund · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NOR CAM AS
- CAN CAM UTVIKLING AS100,0 %
- CC Kremmergaarden AS100,0 %
- CANCAM MOLDE AS100,0 %
- CAN CAM SKOLEN AS100,0 %
- CC SHOP AS100,0 %
- Splitt Frisør AS100,0 %
- CAN CAM DROP IN AS100,0 %
- CAN CAM MOA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.