- Org.nr.
- 921 351 305
- Adresse
- c/o Newsec PAM AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
Driftsresultat−3 823 976ikke oppgitt
Årsresultat3 102 850ikke oppgitt
Egenkapital446 571 37841,2 % av eiendelene
CCP 5 Glasses AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 351 305
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 23.08.2018
- Registrert
- 05.09.2018
- Adresse
- c/o Newsec PAM AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
- Postadresse
- c/o Newsec PAM AS, Postboks 5666 Torgarden
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 803)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Athomstart Invest 307 AS05.09.2018 til 15.10.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Other expenses | 3 823 976 | 4 681 873 | 4 523 845 | 3 788 293 | 3 294 303 |
| Sum driftskostnader | 3 823 976 | 4 681 873 | 4 523 845 | 3 788 293 | 3 294 303 |
| Driftsresultat | −3 823 976 | −4 681 873 | −4 523 845 | −3 788 293 | −3 294 303 |
| Income from subsidiaries | 45 014 354 | 60 758 398 | 48 717 363 | 36 468 041 | 26 211 048 |
| Annen renteinntekt | 338 117 | 456 539 | 111 493 | - | 739 |
| Other financial income | 212 | 8 706 | 2 991 | 394 | 1 172 |
| Sum finansinntekter | 45 352 683 | 61 223 643 | 48 831 847 | 36 468 435 | 26 212 959 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 39 770 | 39 879 | 39 770 | 39 770 | 56 044 |
| Annen rentekostnad | 32 863 044 | 29 214 972 | 25 249 778 | 23 945 248 | 22 860 783 |
| Other financial expenses | −236 227 | 25 064 | 270 401 | 271 872 | 270 320 |
| Sum finanskostnader | 32 666 587 | 29 279 915 | 25 559 949 | 24 256 890 | 23 187 147 |
| Netto finans | 12 686 096 | 31 943 728 | 23 271 898 | 12 211 545 | 3 025 812 |
| Resultat før skatt | - | - | 18 748 054 | 8 423 252 | −268 492 |
| Resultat før skattekostnad | 8 862 120 | 27 261 855 | - | - | - |
| Income tax expense | 5 759 270 | 11 398 228 | 4 124 571 | 3 047 628 | −59 068 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 14 623 483 | 5 375 624 | −209 424 |
| Årsresultat | 3 102 850 | 15 863 627 | 14 623 483 | 5 375 624 | −209 424 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 102 850 | 15 863 627 | 14 623 483 | 5 375 624 | −209 424 |
| Totalresultat | 3 102 850 | 15 863 627 | 14 623 483 | 5 375 624 | −209 424 |
| To other equity | - | - | - | - | −209 424 |
| Other equity | 3 102 850 | 15 863 627 | 14 623 483 | 5 375 624 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 102 850 | 15 863 627 | 14 623 483 | 5 375 624 | −209 424 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 1 008 711 179 | 1 013 711 179 | 1 040 711 179 | 1 065 711 179 | 1 080 243 138 |
| Other long term receivables | - | - | - | - | 1 045 286 |
| Other long-term receivables | 522 250 | 239 810 | 508 302 | 776 794 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 009 233 429 | 1 013 950 989 | 1 041 219 481 | 1 066 487 973 | 1 081 288 424 |
| Sum anleggsmidler | 1 009 233 429 | 1 014 671 787 | 1 041 219 481 | 1 066 487 973 | 1 081 288 424 |
| Other short term receivables | - | - | - | - | 13 834 |
| Other short-term receivables | 2 503 | 211 323 | 26 253 | - | - |
| Konsernfordringer | 72 990 115 | 71 975 761 | 48 717 363 | 36 468 041 | 26 375 468 |
| Sum fordringer | 72 992 618 | 72 187 084 | 48 743 616 | 36 468 041 | 26 389 302 |
| Cash and cash equivalents | 1 123 548 | 3 860 176 | 23 112 327 | 289 459 | 6 454 617 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 123 548 | 3 860 176 | 23 112 327 | 289 459 | 6 454 617 |
| Sum omløpsmidler | 74 116 166 | 76 047 259 | 71 855 943 | 36 757 500 | 32 843 919 |
| Sum eiendeler | 1 083 349 594 | 1 090 719 046 | 1 113 075 424 | 1 103 245 473 | 1 114 132 342 |
| Utsatt skattefordel | - | 720 798 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 720 798 | - | - | - |
| Share capital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Overkurs | 407 565 794 | 407 565 794 | 448 565 794 | 473 565 794 | 491 565 794 |
| Sum innskutt egenkapital | 407 605 794 | 407 605 794 | 448 605 794 | 473 605 794 | 491 605 794 |
| Other equity | 38 965 584 | 35 862 734 | 19 999 107 | 5 375 624 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 38 965 584 | 35 862 734 | 19 999 107 | 5 375 624 | - |
| Sum egenkapital | 446 571 378 | 443 468 528 | 468 604 901 | 478 981 418 | 491 605 794 |
| Utsatt skatt | - | - | 111 826 | 170 895 | 229 963 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 111 826 | 170 895 | 229 963 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 626 700 000 | 626 700 000 | 591 700 000 | 577 700 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 1 988 508 | 1 988 508 | 1 988 508 | 1 988 508 | 1 988 508 |
| Other non-current liabilities | 24 489 | 24 489 | 24 489 | 24 489 | 24 489 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 012 998 | 628 712 998 | 628 712 998 | 593 712 998 | 579 712 997 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 012 998 | 628 712 998 | 628 824 824 | 593 883 893 | 579 942 961 |
| Liabilities to financial institutions | 626 700 000 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 10 608 | - | - | - | - |
| Tax payable | 5 038 472 | 12 230 852 | 4 183 640 | 3 106 696 | - |
| Public duties payable | - | - | - | 2 300 | - |
| Utbytte | - | 5 000 000 | - | 6 000 000 | 18 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 254 638 | 214 868 | 10 674 989 | 20 103 260 | 23 832 917 |
| Other short term liabilities | - | - | - | - | 750 671 |
| Other current liabilities | 2 761 500 | 1 091 800 | 787 070 | 1 167 907 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 634 765 218 | 18 537 520 | 15 645 699 | 30 380 162 | 42 583 588 |
| Sum gjeld | 636 778 216 | 647 250 518 | 644 470 523 | 624 264 055 | 622 526 547 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 083 349 594 | 1 090 719 046 | 1 113 075 424 | 1 103 245 473 | 1 114 132 342 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,12▼ | 4,10 | 4,59 | 1,21 | 0,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,43▼ | 1,46 | 1,38 | 1,30 | 1,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▼ | 5,1 % | 4,0 % | 2,9 % | 2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,2 %▲ | 40,7 % | 42,1 % | 43,4 % | 44,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marc Alain Desnous | 1991 |
| Styremedlem | Roosa Sofia Rinne | 1988 |
| Styremedlem | Jean-Philippe Jean Jacques Blangy | 1975 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | NEWSEC PROPERTY ASSET MANAGEMENT AS959 718 482 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CCP 5 GLASSES HOLDING S.A.R.L98,8 %Luxembourg · 98 783 A-aksjer
- ANVIL GLASSES AS1,22 %Oslo · 1 217 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Helsfyr Atrium AS100,0 %968 230 212 · 990 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.