- Org.nr.
- 927 019 620
- Adresse
- Mjåvannssløyfen 299, 4628 Kristiansand S
- Hovedeier
- FS HOLDING SØR AS, 100 %
Driftsresultat1 217 20251,4 % margin
EBITDA1 701 462før av- og nedskrivninger
Årsresultat−60 832−2,6 % margin
Egenkapital365 2602,9 % av eiendelene
Cemiis AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 019 620
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.03.2021
- Registrert
- 26.04.2021
- Adresse
- Mjåvannssløyfen 299, 4628 Kristiansand S
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 68.110 Kjøp og salg av egen fast eiendomKjøp og salg av egen fast eiendom i Kristiansand (394)
- Aksjekapital
- 54 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Cemiis AS927 137 895 · KRISTIANSAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom , samt alt som naturlig hører inn under dette. Også deltakelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 368 534 | 2 576 182 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 368 534 | 2 576 182 | 2 017 994 | - | 0 |
| Varekostnad | 5 600 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 484 260 | 683 815 | 733 613 | 376 603 | - |
| Annen driftskostnad | 661 472 | 690 435 | 100 630 | 143 614 | 3 701 |
| Sum driftskostnader | 1 151 332 | 1 374 250 | 834 243 | 520 217 | 3 701 |
| Driftsresultat | 1 217 202 | 1 201 932 | 1 183 751 | 538 972 | −3 701 |
| Annen renteinntekt | 600 | 343 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 9 166 | 8 929 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 9 766 | 9 272 | 4 749 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 1 304 956 | 2 079 602 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 304 956 | 2 079 602 | 1 859 382 | 335 580 | - |
| Netto finans | −1 295 190 | −2 070 330 | −1 854 633 | −335 580 | 0 |
| Resultat før skatt | −77 989 | −868 398 | −670 882 | 203 392 | −3 701 |
| Skattekostnad på resultat | −17 157 | −191 048 | −140 993 | 43 932 | - |
| Årsresultat | −60 832 | −677 350 | −529 889 | 159 460 | −3 701 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −60 832 | −677 350 | - | - | - |
| Totalresultat | −60 832 | −677 350 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | −677 350 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −60 832 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −60 832 | −677 350 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 10 612 688 | 38 192 439 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 10 612 688 | 38 192 439 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 10 712 688 | 38 192 439 | 38 934 208 | 34 936 382 | 14 465 418 |
| Kundefordringer | - | 4 594 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 55 418 | 41 708 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 1 652 781 | 6 494 967 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 708 200 | 6 541 270 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 22 343 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 22 343 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 708 200 | 6 563 613 | 989 462 | 995 589 | 1 491 239 |
| Sum eiendeler | 12 420 888 | 44 756 052 | 39 923 670 | 35 931 971 | 15 956 657 |
| Aksjekapital | 54 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 311 260 | 4 775 526 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 365 260 | 4 805 526 | 30 000 | 30 000 | 20 930 |
| Sum egenkapital | 365 260 | 4 805 526 | −353 199 | 176 689 | 17 229 |
| Utsatt skatt | 90 555 | 370 783 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 90 555 | 370 783 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 28 935 902 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 10 253 692 | 10 363 957 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 253 692 | 39 299 859 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 10 344 247 | 39 670 642 | 0 | 0 | 15 193 694 |
| Leverandørgjeld | 1 525 835 | 61 081 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 5 590 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 179 957 | 218 803 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 711 382 | 279 884 | 5 398 510 | 340 580 | 745 734 |
| Sum gjeld | 12 055 629 | 39 950 526 | 40 276 870 | 35 755 281 | 15 939 428 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 420 888 | 44 756 052 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −383 199 | 146 689 | −3 701 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,00▼ | 23,45 | 0,18 | 2,92 | 2,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 33,01▲ | 8,31 | −114,03 | 202,36 | 925,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,3 %▲ | 2,9 % | 3,1 % | 2,1 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 51,4 %▼ | 59,8 % | 58,7 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,6 %▲ | −33,7 % | −26,3 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,9 %▼ | 10,7 % | −0,9 % | 0,5 % | 0,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Cemiis AS51,4 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Cemiis AS51,4 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steffen Lossius Fardal | 1986 |
| Styrets leder | Arnstein Repstad | 1954 |
| Styremedlem | Steffen Lossius Fardal | 1986 |
| Styremedlem | Rolf Stig Prestvold | 1966 |
| Styremedlem | Erik Solli | 1985 |
| Revisor | REVISJON SØR AS943 708 428 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FS HOLDING SØR AS100,0 %Kristiansand S · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FS HOLDING SØR AS
- FS EIENDOM SØR AS100,0 %
- HØLLEN BRYGGE DRIFT AS100,0 %
- Høllen Tankservice AS100,0 %
- Cemiis II AS100,0 %
- FS MUR AS100,0 %
- Høllen Brygge Eiendom AS97,1 %
- Cemiis AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.