- Org.nr.
- 922 712 689
- Adresse
- Midtre gate 5, 8624 Mo I Rana
Driftsresultat−188 931ikke oppgitt
Årsresultat−189 029ikke oppgitt
Egenkapital10 837 89272,1 % av eiendelene
CERUM HOLDING AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 712 689
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.02.2019
- Registrert
- 07.05.2019
- Adresse
- Midtre gate 5, 8624 Mo I Rana
- Kommune
- Rana
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Rana (28)
- Aksjekapital
- 4 316 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CERUM HOLDING AS929 453 891 · RANA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer i andre selskaper, samt hva som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 188 931 | 157 514 | 157 763 |
| Driftsresultat | −188 931 | −157 514 | −157 763 |
| Sum finansinntekter | - | 2 416 442 | 562 |
| Sum finanskostnader | 98 | - | 128 |
| Netto finans | −98 | 2 416 443 | 434 |
| Resultat før skatt | −189 029 | 2 258 929 | −157 329 |
| Årsresultat | −189 029 | 2 258 929 | −2 484 148 |
| Sum anleggsmidler | 14 205 972 | 19 210 972 | 16 480 972 |
| Sum omløpsmidler | 824 096 | 2 426 567 | 97 638 |
| Sum eiendeler | 15 030 068 | 21 637 539 | 16 578 610 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 767 992 | 9 054 992 | 14 059 992 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 069 900 | 2 258 929 | - |
| Sum egenkapital | 10 837 892 | 11 313 921 | 14 059 992 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 386 216 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 805 960 | 10 323 618 | 2 518 618 |
| Sum gjeld | 4 192 176 | 10 323 618 | 2 518 618 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,02▲ | 0,24 | 0,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,39▼ | 0,91 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,0 %▼ | 11,8 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 72,1 %▲ | 52,3 % | 84,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Dag Arnfinn Nilsen | 1966 |
| Styrets leder | Yngve Andre Dahle | 1967 |
| Styremedlem | Sveinung Krutå | 1972 |
| Styremedlem | Knut Joar Hatlen | 1959 |
| Styremedlem | Sindre Gøran | 1993 |
| Revisor | HELGELAND REVISJON AS823 130 422 | - |
| Regnskapsfører | EVER AS979 491 611 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CERUM INVEST AS34,9 %Mo I Rana · 1 504 276 ordinære aksjer
- GO MOBILE AB19,2 %827 004 ordinære aksjer
- Vindeggen AS11,5 %Oslo · 497 707 ordinære aksjer
- Kompetanse Holding AS10,1 %Mo I Rana · 436 616 ordinære aksjer
- DAG ARNFINN NILSEN5,10 %f. 1966 · Mo I Rana · 220 282 ordinære aksjer
- SVEINUNG KRUTÅ4,40 %f. 1972 · Mo I Rana · 189 896 ordinære aksjer
- CHRIS ERIK HAUGLI3,80 %f. 1979 · Bjerka · 164 158 ordinære aksjer
- BJØRN TORE HAGEN2,71 %f. 1982 · Nesna · 117 000 ordinære aksjer
- GERRIT JAN VAN DER WIEL1,16 %f. 1973 · Bjerka · 50 000 ordinære aksjer
- AIM EIE AS1,16 %Mo I Rana · 50 000 ordinære aksjer
- + 17 andre6,00 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- CERUM AS100,0 %922 712 727 · 3 970 000 ordinære aksjer
- Skysoft AS100,0 %999 290 396 · 1 000 000 ordinære aksjer
- CERUM RENHOLD & FM100,0 %926 828 932 · 30 000 ordinære aksjer
- CERUM HOLDING AS0,56 %922 712 689 · 24 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.