- Org.nr.
- 916 755 295
- Adresse
- Skjemstadstubben 15, 7670 Inderøy
Driftsresultat−6 778−57,1 % margin
Årsresultat−6 778−57,1 % margin
Egenkapital−91 914−307,3 % av eiendelene
Cinemedia AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 755 295
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 01.02.2016
- Registrert
- 01.03.2016
- Adresse
- Skjemstadstubben 15, 7670 Inderøy
- Kommune
- Inderøy
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å drive med film- og fotografvirksomhet. Selskapet har videre som formål å produsere og utgi publikasjoner, samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 870 | 20 545 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 11 870 | 20 545 | - | - | - |
| Varekostnad | 4 683 | 12 230 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 13 965 | 80 783 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 18 648 | 93 013 | - | - | 2 802 |
| Driftsresultat | −6 778 | −72 468 | - | - | −2 802 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | - |
| Netto finans | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −2 802 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −2 802 |
| Resultat før skattekostnad | −6 778 | −72 468 | 0 | - | - |
| Årsresultat | −6 778 | −72 468 | 0 | 0 | −2 802 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −6 778 | −72 468 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −6 778 | −72 468 | - | - | - |
| Udekket tap | −6 778 | −72 468 | - | - | −2 802 |
| Sum overføringer og disponeringer | −6 778 | −72 468 | - | - | −2 802 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 2 802 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | −389 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 23 782 | - | 23 782 | 23 782 | 17 500 |
| Sum fordringer | 23 782 | 23 782 | 23 782 | 23 782 | 17 111 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 130 | 1 882 | 21 879 | 21 879 | 21 547 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 130 | 1 882 | 21 879 | - | 21 547 |
| Sum omløpsmidler | 29 912 | 25 664 | 45 661 | 45 661 | 38 658 |
| Sum eiendeler | 29 912 | 25 664 | 45 661 | 45 661 | 38 658 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | - | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 116 344 | 109 566 | 37 101 | 37 101 | 37 101 |
| Sum opptjent egenkapital | −116 344 | −109 566 | −37 101 | −37 101 | −37 101 |
| Sum egenkapital | −91 914 | −85 136 | −12 671 | −12 671 | −12 671 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 920 | 331 | 332 | 332 | - |
| Leverandørgjeld | 2 372 | 2 372 | 24 250 | 24 250 | 24 250 |
| Betalbar skatt | 5 570 | 5 570 | 5 571 | 5 571 | 5 571 |
| Skyldig offentlige avgifter | 5 500 | 5 500 | 5 500 | 5 500 | −782 |
| Annen kortsiktig gjeld | 107 464 | 97 027 | 22 679 | 22 679 | 22 290 |
| Sum kortsiktig gjeld | 121 826 | 110 800 | 58 332 | 58 332 | 51 329 |
| Sum gjeld | 121 826 | 110 800 | 58 332 | 58 332 | 51 329 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 912 | 25 664 | 45 661 | 45 661 | 38 658 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,25▲ | 0,23 | 0,78 | 0,78 | 0,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,33▼ | −1,30 | −4,60 | −4,60 | −4,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −24,4 %▲ | −203,2 % | - | - | −7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −57,1 %▲ | −352,7 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −57,1 %▲ | −352,7 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −307,3 %▲ | −331,7 % | −27,8 % | −27,8 % | −32,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Cinemedia AS−57,1 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
Cinemedia AS−57,1 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.87 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.187 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORE VIEM100,0 %f. 1964 · Inderøy · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.