- Org.nr.
- 925 224 413
- Adresse
- Bygg 14, Ullevålsveien 76, 0454 Oslo
- Hovedeier
- MOTION BLUR FILMS AS, 100 %
Driftsresultat−5−0,0 % margin
Årsresultat2 8860,0 % margin
Egenkapital−17 920−0,1 % av eiendelene
MOTION BLUR FILMS 4 AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 224 413
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 04.06.2020
- Registrert
- 19.06.2020
- Adresse
- Bygg 14, Ullevålsveien 76, 0454 Oslo
- Postadresse
- Postboks 25 Torshov
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo (2 948)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MOTION BLUR FILMS 4 AS925 320 935 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og produksjon av spillefilmer og alt som er relatert til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 267 174 075 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 267 174 075 | - | 7 504 610 | 150 532 278 | - |
| Prosjektkostnad | 267 174 075 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 5 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 267 174 080 | 6 | 7 560 224 | 150 526 861 | - |
| Driftsresultat | −5 | −6 | −55 614 | 5 417 | - |
| Annen finansinntekt | 2 890 | 604 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 890 | 604 | - | - | - |
| Netto finans | 2 890 | 604 | −14 | 0 | - |
| Resultat før skatt | 2 886 | 598 | −55 628 | 5 417 | - |
| Årsresultat | 2 886 | 598 | −55 628 | 4 226 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 886 | 598 | - | - | - |
| Totalresultat | 2 886 | 598 | - | - | - |
| Udekket tap | 2 886 | 598 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 886 | 598 | - | - | - |
| Ordinært resultat før skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Lønnskostnad | - | - | - | −5 429 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 14 | - | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 1 191 | - |
| Kundefordringer | 2 000 000 | - | - | - | 58 432 |
| Andre kortsiktige fordringer | 346 317 | 950 568 | - | - | 3 398 312 |
| Sum fordringer | 2 346 317 | 950 568 | - | - | 3 456 744 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 6 951 772 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 10 493 350 | 11 619 321 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 493 350 | 11 619 321 | - | - | 6 951 772 |
| Sum omløpsmidler | 12 839 667 | 202 975 860 | 37 719 385 | 2 533 954 | 111 305 874 |
| Sum eiendeler | 12 839 667 | 202 975 860 | 37 719 385 | 2 533 954 | 111 305 874 |
| Prosjekter i arbeid | - | 190 405 971 | - | - | - |
| Sum varer | - | 190 405 971 | - | - | 100 897 358 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 47 920 | 50 806 | - | - | 2 |
| Sum opptjent egenkapital | −47 920 | −50 806 | −51 404 | 4 224 | −2 |
| Sum egenkapital | −17 920 | −20 806 | −21 404 | 34 224 | 29 998 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Finansiering - prosjekter i arbeid | - | - | - | - | 104 089 177 |
| Leverandørgjeld | 274 835 | 1 911 282 | - | - | 2 505 526 |
| Skyldig offentlige avgifter | 17 225 | 513 457 | - | - | 2 987 623 |
| Annen kortsiktig gjeld | 12 565 528 | 200 571 928 | - | - | 1 693 550 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 857 587 | 202 996 666 | 37 740 789 | - | 111 275 876 |
| Sum gjeld | 12 857 587 | 202 996 666 | 37 740 789 | 2 499 730 | 111 275 876 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 839 667 | 202 975 860 | - | - | 111 305 874 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,00 | 1,00 | 1,00 | - | 1,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −717,50▲ | −9 756,64 | −1 763,26 | 73,04 | 3 709,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,0 % | 0,0 % | −0,3 % | 0,0 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,0 % | - | −0,7 % | 0,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,0 % | - | −0,7 % | 0,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −0,1 %▼ | −0,0 % | −0,1 % | 1,4 % | 0,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 %
267,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5,0 %−2,50,02,55,07,5
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.87 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.187 ansatte 2025
Nordisk Banijay AS5,9 % 194,4 mill.113 ansatte 2025
−5,0 %−2,50,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Horn | 1966 |
| Styrets leder | Espen Horn | 1966 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | NITSCHKE CONSULT AS966 809 299 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MOTION BLUR FILMS AS100,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MOTION BLUR AS
- MOTION BLUR FILMS AS100,0 %
- MOTION BLUR FILMS 2 AS100,0 %
- MOTION BLUR FILMS 3 AS100,0 %
- MOTION BLUR FILMS 5 AS100,0 %
- MOTION BLUR FILMS 4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.