- Org.nr.
- 933 217 043
- Adresse
- Vassnesvegen 6, 5394 Kolbeinsvik
- Hovedeier
- Chrima Invest AS, 100 %
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat41 1191,2 % margin
EBITDA240 799før av- og nedskrivninger
Årsresultat−21 661−0,7 % margin
Egenkapital−86 164−5,1 % av eiendelene
CM-Maskin AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 217 043
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 04.03.2024
- Registrert
- 04.04.2024
- Adresse
- Vassnesvegen 6, 5394 Kolbeinsvik
- Kommune
- Austevoll
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Austevoll (21)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CM-Maskin AS933 265 382 · AUSTEVOLL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Grunnarbeid og tilhørende arbeid.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 328 405 | 1 394 915 |
| Sum driftsinntekter | 3 328 405 | 1 394 915 |
| Varekostnad | 1 343 915 | 357 713 |
| Lønnskostnad | 546 680 | 48 725 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 199 680 | 91 560 |
| Annen driftskostnad | 1 197 011 | 927 265 |
| Sum driftskostnader | 3 287 286 | 1 425 263 |
| Driftsresultat | 41 119 | −30 348 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 62 781 | 58 371 |
| Sum finanskostnader | 62 781 | 58 371 |
| Netto finans | −62 781 | −58 371 |
| Resultat før skatt | −21 661 | −88 719 |
| Skattekostnad | 0 | 0 |
| Årsresultat | −21 661 | −88 719 |
| Udekket tap | −21 661 | −88 719 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 |
| Maskiner og anlegg | 1 221 040 | 1 100 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 211 320 | 244 440 |
| Sum varige driftsmidler | 1 432 360 | 1 344 440 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 1 432 360 | 1 344 440 |
| Kundefordringer | 0 | 114 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 43 657 | 17 404 |
| Sum fordringer | 43 657 | 131 404 |
| Sum investeringer | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 230 007 | 44 801 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 230 007 | 44 801 |
| Sum omløpsmidler | 273 664 | 176 205 |
| Sum eiendeler | 1 706 024 | 1 520 645 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 784 | −5 784 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 216 | 24 216 |
| Udekket tap | 110 380 | 88 719 |
| Sum opptjent egenkapital | −110 380 | −88 719 |
| Sum egenkapital | −86 164 | −64 503 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 875 000 | 725 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 745 000 | 825 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 620 000 | 1 550 000 |
| Leverandørgjeld | 42 929 | 12 094 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 |
| Skyldige offentlige avgifter | 64 996 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 64 263 | 23 054 |
| Sum kortsiktig gjeld | 172 188 | 35 148 |
| Sum gjeld | 1 792 188 | 1 585 148 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 706 024 | 1 520 645 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,59▼ | 5,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −20,80▲ | −24,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,5 %▲ | −2,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,2 %▲ | −2,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,7 %▲ | −6,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −5,1 %▼ | −4,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CM-Maskin AS1,2 %
3,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %2468
CM-Maskin AS1,2 % 3,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Madsen | 1984 |
| Styrets leder | Christian Madsen | 1984 |
| Regnskapsfører | AVAL AS996 679 721 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Chrima Invest AS100,0 %Kolbeinsvik · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Chrima Invest AS
- CM-Maskin AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.