- Org.nr.
- 987 272 252
- Telefon
- 88 00 40 80
- Adresse
- Strandveien 37, 1366 Lysaker
Driftsresultat−37 962ikke oppgitt
Årsresultat1 806 863ikke oppgitt
Egenkapital2 192 16459,3 % av eiendelene
Commitment Holding AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 987 272 252
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 13.09.2004
- Registrert
- 22.09.2004
- Adresse
- Strandveien 37, 1366 Lysaker
- Telefon
- 88 00 40 80
- Postadresse
- Postboks 534
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp salg, drift av fast eiendom samt ved kjøp av aksjer eller på annen måte delta i annen virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 37 962 | - | - | 37 875 | 35 561 |
| Sum driftskostnader | 37 962 | 44 409 | 114 404 | 37 875 | 35 561 |
| Driftsresultat | −37 962 | −44 409 | −114 404 | −37 875 | −35 561 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 800 000 | - | - | 10 642 | 2 056 889 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 1 800 000 | - |
| Annen renteinntekt | 46 931 | - | - | 14 858 | 16 172 |
| Sum finansinntekter | 1 846 931 | 2 067 291 | 114 404 | 1 825 500 | 2 073 061 |
| Annen rentekostnad | 142 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 142 | 1 033 | - | - | - |
| Netto finans | 1 846 789 | 2 066 258 | 114 404 | 1 825 500 | 2 073 061 |
| Resultat før skatt | - | 2 021 849 | 0 | 1 787 625 | 2 037 500 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 722 |
| Resultat før skattekostnad | 1 808 827 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 964 | - | - | −2 722 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 790 347 | 2 034 778 |
| Årsresultat | 1 806 863 | 2 017 042 | 0 | 1 790 347 | 2 034 778 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 806 863 | - | - | 1 790 347 | 2 034 778 |
| Totalresultat | 1 806 863 | - | - | 1 790 347 | - |
| Ordinært utbytte | 1 500 000 | - | - | 2 500 000 | 2 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 34 778 |
| Overført fra annen egenkapital | 306 863 | - | - | −709 653 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 806 863 | - | - | 1 790 347 | 2 034 778 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 581 381 | - | - | 746 381 | 746 381 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 441 000 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 644 296 | - | - | 2 631 071 | 942 354 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 666 677 | - | - | 3 377 452 | 1 688 735 |
| Sum anleggsmidler | 1 666 677 | 2 125 655 | 2 388 386 | 3 377 452 | 1 688 735 |
| Andre kortsiktige fordringer | 798 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 1 800 000 | - | - | 1 810 642 | 2 231 398 |
| Sum fordringer | 1 800 798 | - | - | 1 810 642 | 2 231 398 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 226 654 | - | - | 293 097 | 585 470 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 226 654 | - | - | 293 097 | 585 470 |
| Sum omløpsmidler | 2 027 451 | 2 107 456 | 690 692 | 2 103 739 | 2 816 868 |
| Sum eiendeler | 3 694 128 | 4 233 111 | 3 079 078 | 5 481 191 | 4 505 603 |
| Aksjekapital | 300 000 | - | - | 300 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −28 127 | - | - | −27 743 | −43 251 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 613 428 | - | - | 2 708 934 | 2 211 354 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 885 301 | 1 594 443 | 2 580 902 | 2 981 191 | 2 468 103 |
| Annen egenkapital | 306 863 | - | - | - | 34 778 |
| Sum opptjent egenkapital | 306 863 | - | −503 501 | - | 34 778 |
| Sum egenkapital | 2 192 164 | 1 594 443 | 2 077 401 | 2 981 191 | 2 502 881 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 2 722 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 2 722 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 2 722 |
| Betalbar skatt | 1 964 | - | - | - | - |
| Utbytte | 1 500 000 | - | - | 2 500 000 | 2 000 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 501 964 | 2 638 668 | 1 001 678 | 2 500 000 | 2 000 000 |
| Sum gjeld | 1 501 964 | 2 638 668 | 1 001 678 | 2 500 000 | 2 002 722 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 694 128 | - | - | 5 481 191 | 4 505 603 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 300 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,35▲ | 0,80 | 0,69 | 0,84 | 1,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,69▼ | 1,65 | 0,48 | 0,84 | 0,80 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 45,6 %▼ | 55,3 % | 0,0 % | 35,8 % | 45,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,3 %▲ | 37,7 % | 67,5 % | 54,4 % | 55,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jo Arve Aamaas | 1964 |
| Styrets leder | Tord Arvid Børke | 1957 |
| Styremedlem | Anders Brenden | 1979 |
| Styremedlem | Jo Arve Aamaas | 1964 |
| Revisor | GYLLSTRØM & JOHANSEN AS916 467 052 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Saipal Invest AS25,0 %Halden · 75 030 ordinære aksjer
- LJO INVEST AS25,0 %Oslo · 75 030 ordinære aksjer
- SPADA INVEST AS10,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
- PERL INVEST AS10,0 %Billingstad · 30 000 ordinære aksjer
- Mulligan Invest AS10,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
- Commitment Holding AS9,38 %Lysaker · 28 127 ordinære aksjer
- SVERRE HAUG5,00 %f. 1967 · Oslo · 15 000 ordinære aksjer
- KNUT OPPEGAARD1,76 %f. 1963 · Ski · 5 287 ordinære aksjer
- BEINT TERJE SKJÆVESLAND1,21 %f. 1967 · Oslo · 3 642 ordinære aksjer
- Jørgen Henriksen1,00 %f. 1990 · Oslo · 3 000 ordinære aksjer
- + 3 andre1,63 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Commitment AS100,0 %987 290 633 · 2 000 000 ordinære aksjer
- ODIN KONSULT AS25,0 %916 025 483 · 10 000 ordinære aksjer
- Commitment Holding AS9,38 %987 272 252 · 28 127 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.