- Org.nr.
- 819 280 142
- Adresse
- Gullfakskroken 6, 4028 Stavanger
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat390 94913,0 % margin
EBITDA404 849før av- og nedskrivninger
Årsresultat301 35710,0 % margin
Egenkapital406 15034,3 % av eiendelene
COSBA AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 819 280 142
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 26.06.2017
- Registrert
- 10.07.2017
- Adresse
- Gullfakskroken 6, 4028 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- COSBA AS919 373 598 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av mat og drikke, utleie av utstyr og hva herved står i denne forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 010 489 | - | 467 957 | 296 463 | 3 423 660 |
| Offentlig tilskudd | - | - | - | - | 359 166 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 118 222 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 010 489 | 3 028 465 | 467 957 | 414 686 | 3 782 827 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 2 831 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 825 864 | - | 177 918 | −91 915 | 1 126 912 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | 224 080 | - |
| Lønnskostnad | 967 230 | - | - | - | 1 685 709 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 70 666 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 13 900 | - | 19 690 | 84 005 | - |
| Annen driftskostnad | 809 715 | - | 202 269 | 119 151 | 493 817 |
| Sum driftskostnader | 2 619 540 | 2 422 469 | 399 876 | 335 321 | 3 377 104 |
| Driftsresultat | 390 949 | 605 995 | 68 081 | 79 365 | 405 723 |
| Annen renteinntekt | 141 | - | - | - | 247 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 7 310 |
| Sum finansinntekter | 141 | - | - | - | 7 557 |
| Annen rentekostnad | 5 767 | - | 1 341 | 5 184 | 8 766 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 3 151 |
| Sum finanskostnader | 5 767 | 3 470 | 1 341 | 5 184 | 11 917 |
| Netto finans | −5 626 | −3 469 | −1 341 | −5 184 | −4 360 |
| Resultat før skatt | - | 602 526 | 66 740 | 74 181 | 401 363 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −35 878 |
| Resultat før skattekostnad | 385 323 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 83 966 | - | 14 683 | 16 320 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 52 057 | 57 861 | 437 241 |
| Årsresultat | 301 357 | 469 970 | 52 057 | 57 861 | 437 241 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 301 357 | - | 52 057 | 57 861 | 437 241 |
| Totalresultat | 301 357 | - | 52 057 | 57 861 | - |
| Udekket tap | - | - | 52 057 | 57 861 | 437 241 |
| Avsatt til annen egenkapital | 301 357 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 301 357 | - | 52 057 | 57 861 | 437 241 |
| Utsatt skattefordel | 14 613 | - | 34 079 | 48 762 | 65 082 |
| Sum immaterielle eiendeler | 14 613 | - | 34 079 | 48 762 | 65 082 |
| Matvogner | - | - | - | - | 81 656 |
| Maskiner og anlegg | 19 921 | - | 47 721 | 61 621 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 3 | 5 790 | - |
| Sum varige driftsmidler | 19 921 | - | 47 721 | 67 411 | 81 656 |
| Investering i datterselskap | 280 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 280 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 314 534 | 400 966 | 81 800 | 116 173 | 146 738 |
| Sum varer | 81 657 | - | - | 76 036 | - |
| Kundefordringer | 221 641 | - | 63 770 | - | 473 103 |
| Andre kortsiktige fordringer | 73 903 | - | 4 142 | 5 208 | 106 743 |
| Konsernfordringer | 17 721 | - | - | 36 624 | 7 797 |
| Sum fordringer | 313 265 | - | 67 912 | 41 831 | 587 643 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 474 095 | - | 33 416 | 27 181 | 110 685 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 474 095 | - | 33 416 | 27 181 | 110 685 |
| Sum omløpsmidler | 869 016 | 446 073 | 101 328 | 145 048 | 698 328 |
| Sum eiendeler | 1 183 550 | 847 039 | 183 128 | 261 221 | 845 066 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −10 070 | - | −10 070 | −10 070 | −10 070 |
| Sum innskutt egenkapital | 89 930 | 89 930 | 89 930 | 89 930 | 89 930 |
| Udekket tap | - | - | 45 175 | 97 232 | 155 093 |
| Annen egenkapital | 316 220 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 316 220 | 14 862 | −45 175 | −97 232 | −155 093 |
| Sum egenkapital | 406 150 | 104 792 | 44 755 | −7 302 | −65 163 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 74 072 | 251 850 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 542 149 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 542 149 | - | - | 74 072 | 251 850 |
| Sum langsiktig gjeld | 542 149 | 0 | 0 | 74 072 | 251 850 |
| Leverandørgjeld | 93 587 | - | 37 181 | 37 180 | 89 805 |
| Betalbar skatt | 81 434 | - | - | - | 29 204 |
| Skyldig offentlige avgifter | 46 366 | - | 8 107 | 4 451 | 302 362 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 79 221 | 45 915 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 13 865 | - | 13 865 | 106 905 | 237 008 |
| Sum kortsiktig gjeld | 235 252 | 742 246 | 138 374 | 194 452 | 658 378 |
| Sum gjeld | 777 401 | 742 246 | 138 374 | 268 524 | 910 228 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 183 550 | - | 183 128 | 261 221 | 845 066 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,69▲ | 0,60 | 0,73 | 0,75 | 1,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,91▼ | 7,08 | 3,09 | −36,77 | −13,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 38,5 %▼ | 117,6 % | 30,6 % | 14,3 % | 48,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,0 %▼ | 20,0 % | 14,5 % | 19,1 % | 10,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,0 %▼ | 15,5 % | 11,1 % | 14,0 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 34,3 %▲ | 12,4 % | 24,4 % | −2,8 % | −7,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
COSBA AS13,0 %
3,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
COSBA AS13,0 % 3,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Annelin Boman | 1965 |
| Styrets leder | Annelin Boman | 1965 |
| Styremedlem | Christophe-Oscar Samijn | 1966 |
| Regnskapsfører | BRAINIACS AS921 966 490 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stavanger · 50 ordinære aksjer
- Nilenna AS50,0 %Stavanger · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- READY TO EAT AS80,0 %934 261 879 · 280 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.