- Org.nr.
- 988 883 298
- Adresse
- Bønesskogen 30, 5154 Bønes
Driftsresultat−36 090ikke oppgitt
Årsresultat5 133 957ikke oppgitt
Egenkapital14 046 88989,6 % av eiendelene
CPE HOLDING AS er et aksjeselskap innen produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 883 298
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 28.10.2005
- Registrert
- 16.11.2005
- Adresse
- Bønesskogen 30, 5154 Bønes
- Postadresse
- Postboks 64 Bønes
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CPE HOLDING AS920 100 783 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, investering i eiendommer, investering i aksjer og andeler, samt andre finansplasseringer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Andre driftskostnader | 36 090 | - | - | 25 805 | 95 451 |
| Sum driftskostnader | 36 090 | 34 210 | 26 773 | 25 805 | 95 451 |
| Driftsresultat | −36 090 | −34 210 | −26 773 | −25 805 | −95 451 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 5 003 186 | - | - | 3 675 000 | 4 420 451 |
| Annen renteinntekt | 205 112 | - | - | 38 224 | - |
| Sum finansinntekter | 5 208 298 | 4 995 464 | 4 987 616 | 3 713 224 | 4 420 451 |
| Annen rentekostnad | 365 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 365 | 417 | 8 | - | - |
| Netto finans | 5 207 933 | 4 995 047 | 4 987 608 | 3 713 224 | 4 420 451 |
| Resultat før skatt | - | 4 960 837 | 4 960 835 | 3 687 419 | 4 325 000 |
| Resultat før skattekostnad | 5 171 843 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 37 886 | - | - | 723 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 3 686 696 | 4 325 000 |
| Årsresultat | 5 133 957 | 4 925 361 | 4 943 050 | 3 686 696 | 4 325 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 133 957 | - | - | 3 686 696 | 4 325 000 |
| Totalresultat | 5 133 957 | - | - | 3 686 696 | 4 325 000 |
| Ordinært utbytte | 11 087 609 | - | - | 2 000 000 | 6 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 686 696 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −5 953 652 | - | - | - | −1 675 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 133 957 | - | - | 3 686 696 | 4 325 000 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 10 000 000 | - | - | 10 000 000 | 10 000 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 000 000 | - | - | 10 000 000 | 10 000 000 |
| Sum anleggsmidler | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 056 525 | - | - | 3 681 450 | 4 445 301 |
| Sum fordringer | 5 056 525 | - | - | 3 681 450 | 4 445 301 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 619 859 | - | - | 2 994 417 | 4 133 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 619 859 | - | - | 2 994 417 | 4 133 |
| Sum omløpsmidler | 5 676 384 | 10 040 017 | 7 096 965 | 6 675 867 | 4 449 434 |
| Sum eiendeler | 15 676 384 | 20 040 017 | 17 096 965 | 16 675 867 | 14 449 434 |
| Aksjekapital ( | 2 000 | - | - | - | 2 000 |
| aksjer å kr 512) | 1 024 264 | - | - | 1 024 264 | 1 024 264 |
| Overkurs | - | - | - | 1 587 609 | 1 587 609 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 024 264 | 2 611 873 | 2 611 873 | 2 611 873 | 2 611 873 |
| Annen egenkapital | 13 022 625 | - | - | 7 520 257 | 5 833 561 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 022 625 | 17 388 668 | 12 463 307 | 7 520 257 | 5 833 561 |
| Sum egenkapital | 14 046 889 | 20 000 541 | 15 075 180 | 10 132 130 | 8 445 434 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 37 886 | - | - | 723 | - |
| Skyldig utbytte | 1 587 609 | - | - | 2 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 000 | - | - | 4 543 014 | 6 004 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 629 495 | 39 476 | 2 021 785 | 6 543 737 | 6 004 000 |
| Sum gjeld | 1 629 495 | 39 476 | 2 021 785 | 6 543 737 | 6 004 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 676 384 | - | - | 16 675 867 | 14 449 434 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,48▼ | 254,33 | 3,51 | 1,02 | 0,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12▲ | 0,00 | 0,13 | 0,65 | 0,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 29,0 %▲ | 26,7 % | 29,4 % | 23,7 % | 29,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,6 %▼ | 99,8 % | 88,2 % | 60,8 % | 58,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Carl Platou Ellingsen | 1977 |
| Varamedlem | Olaf Ellingsen | 1946 |
| Revisor | BJØRGVIN REVISJON AS888 976 272 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CARL PLATOU ELLINGSEN100,0 %f. 1977 · Blomsterdalen · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- OLAF ELLINGSEN A/S100,0 %911 409 488 · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.