- Org.nr.
- 984 596 820
- Telefon
- 73 19 74 00
- Adresse
- Falkenborgvegen 36B, 7044 Trondheim
- Hovedeier
- VOTUM AS, 100 %
Driftsresultat22 207 05715,7 % margin
EBITDA23 338 557før av- og nedskrivninger
Årsresultat17 669 97412,5 % margin
Egenkapital72 548 35758,5 % av eiendelene
Devinco AS er et aksjeselskap innen utgivelse av annen programvare, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 596 820
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 06.06.2002
- Registrert
- 12.06.2002
- Adresse
- Falkenborgvegen 36B, 7044 Trondheim
- Telefon
- 73 19 74 00
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 72
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
3
- DEVINCO AS AVD TRONDHEIM984 614 918 · TRONDHEIM72 ansatte
- DEVINCO AS AVD BERGEN974 373 734 · BERGEN · Dataprogrammeringstjenester
- DEVINCO AS AVD MODALEN921 484 658 · MODALEN · Dataprogrammeringstjenester
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulenttjenester innen data, utvikling og salg av software og databasesystemer samt delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 139 692 547 | 145 733 057 | - | - | 109 717 246 |
| Annen driftsinntekt | 1 657 193 | 1 471 624 | 1 566 671 | 885 012 | 702 467 |
| Sum driftsinntekter | 141 349 741 | 147 204 681 | 146 401 248 | 116 569 573 | 110 419 714 |
| Varekostnad | 19 256 028 | 22 695 908 | 31 807 181 | 23 896 502 | 25 857 122 |
| Lønnskostnad | 74 251 284 | 72 968 356 | 62 250 076 | 41 187 145 | 38 070 759 |
| Avskrivning på driftsmidler | 1 131 500 | 1 411 699 | 1 488 572 | 1 564 272 | 1 460 983 |
| Annen driftskostnad | 24 503 872 | 13 743 897 | 15 929 336 | 15 695 957 | 12 515 276 |
| Sum driftskostnader | 119 142 684 | 110 819 860 | 111 475 166 | 82 343 875 | 77 904 139 |
| Driftsresultat | 22 207 057 | 36 384 821 | 34 926 083 | 34 225 698 | 32 515 574 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 691 292 | 1 566 959 | 13 270 565 | 1 416 860 | 2 265 243 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 1 242 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 95 065 | 137 905 | 29 359 | - | 63 235 |
| Annen finansinntekt | 1 584 254 | 504 016 | 1 941 002 | 115 581 | 53 327 |
| Sum finansinntekter | 3 370 611 | 2 210 123 | 15 240 926 | 1 532 441 | 2 381 805 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | 11 677 131 | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 2 000 | 311 000 | 612 000 | 585 000 | - |
| Annen rentekostnad | 443 579 | 486 005 | 388 606 | 154 607 | - |
| Annen finanskostnad | 205 754 | 208 407 | 211 877 | 849 437 | 1 597 960 |
| Sum finanskostnader | 651 333 | 12 682 543 | 1 212 482 | 1 589 044 | 1 597 960 |
| Netto finans | 2 719 278 | −10 472 420 | 14 028 444 | −56 603 | 783 845 |
| Resultat før skatt | - | - | 48 954 526 | 34 169 095 | 33 299 420 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 7 944 028 |
| Resultat før skattekostnad | 24 926 335 | 25 912 401 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 7 256 361 | 7 941 241 | 7 123 786 | 8 334 369 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 41 830 740 | 25 834 726 | 25 355 392 |
| Årsresultat | 17 669 974 | 17 971 160 | 41 830 740 | 25 834 726 | 25 355 392 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 17 669 974 | 17 971 160 | 41 830 740 | 25 834 726 | 25 355 392 |
| Totalresultat | 17 669 974 | 17 971 160 | 41 830 740 | 25 834 726 | 25 355 392 |
| Ordinært utbytte | - | - | 6 000 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 17 669 974 | 17 971 160 | 35 830 740 | 25 834 726 | 25 355 392 |
| Sum overføringer og disponeringer | 17 669 974 | 17 971 160 | 41 830 740 | 25 834 726 | 25 355 392 |
| Salgsinntekt l, | - | - | 144 834 578 | 115 684 561 | - |
| Utsatt skattefordel | 494 393 | 362 534 | 198 633 | 66 846 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 494 393 | 362 534 | 198 633 | 66 846 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 334 800 | 1 386 300 | 2 718 823 | 4 040 200 | 5 132 200 |
| Sum varige driftsmidler | 334 800 | 1 386 300 | 2 718 823 | 4 040 200 | 5 132 200 |
| Investering i datterselskap | 88 691 147 | 81 958 097 | 76 447 928 | 84 657 774 | 66 334 186 |
| Lån til foretak i samme konsern | 5 257 719 | 14 841 627 | 11 653 455 | 9 826 882 | 15 366 058 |
| Andre langsiktige fordringer | 15 750 | 15 750 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 93 964 616 | 96 815 474 | 88 101 383 | 94 484 656 | 81 700 244 |
| Sum anleggsmidler | 94 793 809 | 98 564 308 | 91 018 838 | 98 591 702 | 86 832 444 |
| Sum varer | 4 823 649 | 6 348 114 | 7 593 210 | 8 485 894 | 5 195 605 |
| Kundefordringer | 16 518 031 | 17 971 633 | 15 893 274 | 22 767 255 | 22 604 105 |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 046 760 | 7 729 905 | 3 935 130 | 4 923 760 | 9 852 192 |
| Sum fordringer | 22 564 791 | 25 701 538 | 19 828 404 | 27 691 015 | 32 456 297 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 920 098 | 1 922 545 | 2 098 992 | 1 221 928 | 19 313 799 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 920 098 | 1 922 545 | 2 098 992 | 1 221 928 | 19 313 799 |
| Sum omløpsmidler | 29 308 538 | 33 972 197 | 29 520 605 | 37 398 836 | 56 965 701 |
| Sum eiendeler | 124 102 347 | 132 536 505 | 120 539 444 | 135 990 539 | 143 798 145 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Overkurs | 3 204 915 | 2 582 415 | 2 582 415 | 2 487 415 | 2 487 415 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 504 915 | 2 882 415 | 2 882 415 | 2 787 415 | 2 787 415 |
| Annen egenkapital | 69 043 442 | 66 555 864 | 58 164 342 | 62 328 013 | 99 266 868 |
| Sum opptjent egenkapital | 69 043 442 | 66 555 864 | 58 164 342 | 62 328 013 | 99 266 868 |
| Sum egenkapital | 72 548 357 | 69 438 279 | 61 046 757 | 65 115 428 | 102 054 283 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 102 669 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 102 669 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 102 669 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 461 624 | 12 945 703 | 6 231 626 | - | - |
| Leverandørgjeld | 6 368 166 | 4 379 708 | 3 309 371 | 3 231 732 | 2 992 487 |
| Betalbar skatt | 6 948 220 | 7 546 783 | 5 567 584 | 4 716 245 | 3 584 345 |
| Skyldige offentlige avgifter | 9 619 944 | 9 900 551 | 9 005 767 | 7 014 513 | 6 880 567 |
| Utbytte | - | - | 6 000 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 18 156 035 | 28 325 480 | 29 378 338 | 47 176 823 | 28 183 794 |
| Sum kortsiktig gjeld | 51 553 989 | 63 098 225 | 59 492 687 | 70 875 111 | 41 641 192 |
| Sum gjeld | 51 553 989 | 63 098 225 | 59 492 687 | 70 875 111 | 41 743 861 |
| Sum egenkapital og gjeld | 124 102 347 | 132 536 505 | 120 539 444 | 135 990 539 | 143 798 145 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,57▲ | 0,54 | 0,50 | 0,53 | 1,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,71▼ | 0,91 | 0,97 | 1,09 | 0,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,9 %▼ | 30,5 % | 39,1 % | 25,6 % | 24,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 15,7 %▼ | 24,7 % | 23,9 % | 29,4 % | 29,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,5 %▲ | 12,2 % | 28,6 % | 22,2 % | 23,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,5 %▲ | 52,4 % | 50,6 % | 47,9 % | 71,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 963 191
- Resultat per ansatt, kroner
- 308 431
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Devinco AS15,7 %
141,3 mill. 72 ansatte 2025
0 %204060
SAP NORGE AS7,4 % 1 719,7 mill.102 ansatte 2025
Devinco AS15,7 % 141,3 mill.72 ansatte 2025
VISMA SOFTWARE AS27,9 % 1 568,1 mill.282 ansatte 2025
Tripletex AS40,0 % 1 653,5 mill.301 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 58.290.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ruben Edna | 1977 |
| Styrets leder | Ruben Edna | 1977 |
| Revisor | ENTER REVISJON AS987 597 046 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VOTUM AS100,0 %Ranheim · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VOTUM AS
- Leangen Invest AS84,5 %
- Indusenz AS62,2 %
- Devinco AS100,0 %
- Devinco Services AS62,9 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Devinco Services AS62,9 %933 385 337 · 18 856 ordinære aksjer
- Contracting AS42,4 %922 352 585 · 17 380 000 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.