- Org.nr.
- 958 928 025
- Adresse
- Falkenborgvegen 36, 7044 Trondheim
- Hovedeier
- VOTUM AS, 84,5 %
Driftsresultat10 967 23769,4 % margin
EBITDA14 599 237før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 838 37911,6 % margin
Egenkapital29 718 44117,3 % av eiendelene
Leangen Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1990.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 958 928 025
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 01.09.1990
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Falkenborgvegen 36, 7044 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 804)
- Aksjekapital
- 3 222 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Leangen Invest AS972 202 584 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- JOHN THORVALDSEN EIENDOM AS20.02.1995 til 24.06.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 33 180 | 83 991 | 41 298 | - | - |
| Leieinntekter | 15 773 695 | 15 349 523 | 15 287 592 | 4 396 171 | - |
| Sum driftsinntekter | 15 806 875 | 15 433 514 | 15 328 890 | 4 396 171 | 1 801 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 632 000 | 3 627 870 | 3 608 104 | 1 783 922 | - |
| Annen driftskostnad | 1 207 639 | 1 134 651 | 1 213 709 | 1 528 318 | 12 587 123 |
| Sum driftskostnader | 4 839 639 | 4 762 521 | 4 821 814 | 3 312 240 | 12 587 123 |
| Driftsresultat | 10 967 237 | 10 670 993 | 10 507 076 | 1 083 931 | −12 585 322 |
| Annen renteinntekt | 55 579 | 39 103 | 34 318 | 41 555 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 11 855 | 21 722 |
| Sum finansinntekter | 55 579 | 39 103 | 34 318 | 53 410 | 21 722 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 195 489 | 357 748 | 239 190 | 360 555 |
| Annen rentekostnad | 8 665 920 | 9 130 331 | 8 792 980 | 7 958 592 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 750 | 70 | 64 472 |
| Sum finanskostnader | 8 665 920 | 9 325 820 | 9 151 478 | 8 197 852 | 425 027 |
| Netto finans | −8 610 341 | −9 286 717 | −9 117 159 | −8 144 441 | −403 305 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 389 917 | −7 060 511 | −12 988 627 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −2 857 498 |
| Resultat før skattekostnad | 2 356 896 | 1 384 275 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 518 517 | 304 541 | 305 781 | −1 553 312 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 084 136 | −5 507 199 | −10 131 129 |
| Årsresultat | 1 838 379 | 1 079 734 | 1 084 136 | −5 507 199 | −10 131 129 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 838 379 | 1 079 734 | 1 084 136 | −5 507 199 | - |
| Totalresultat | 1 838 379 | 1 079 734 | 1 084 136 | −5 507 199 | - |
| Udekket tap | - | - | 1 084 136 | −5 507 199 | −8 506 761 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −1 624 368 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 838 379 | 1 079 734 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 838 379 | 1 079 734 | 1 084 136 | −5 507 199 | −10 131 129 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 1 801 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 168 907 000 | 172 539 000 | 175 599 000 | 176 604 800 | - |
| Sum varige driftsmidler | 168 907 000 | 172 539 000 | 175 599 000 | 176 604 800 | 86 058 153 |
| Andre langsiktige fordringer | 153 328 | 234 222 | 310 570 | 382 627 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 153 328 | 234 222 | 310 570 | 382 627 | - |
| Sum anleggsmidler | 169 060 328 | 172 773 222 | 175 909 570 | 176 987 427 | 87 676 223 |
| Kundefordringer | - | 588 544 | 774 780 | 380 812 | 72 953 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 3 855 743 |
| Andre kortsiktige fordringer | 101 762 | - | 5 070 950 | 18 633 481 | - |
| Sum fordringer | 101 762 | 588 544 | 5 845 730 | 19 014 293 | 3 928 696 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 574 800 | 878 961 | 2 010 835 | 452 578 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 574 800 | 878 961 | 2 010 835 | 452 578 | 1 647 283 |
| Sum omløpsmidler | 2 676 562 | 1 467 505 | 7 856 565 | 19 466 870 | 5 575 979 |
| Sum eiendeler | 171 736 890 | 174 240 727 | 183 766 135 | 196 454 297 | 93 252 202 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 1 618 070 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 618 070 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 86 058 153 |
| Aksjekapital | 3 222 000 | 3 222 000 | 268 500 | 268 500 | 268 500 |
| Overkurs | 6 107 804 | 6 107 804 | 10 530 867 | 10 530 867 | 10 530 867 |
| Annen innskutt egenkapital | 17 470 524 | 17 470 524 | 17 470 524 | 13 582 417 | 889 720 |
| Sum innskutt egenkapital | 26 800 328 | 26 800 328 | 28 269 891 | 24 381 784 | 11 689 087 |
| Udekket tap | - | - | 4 423 063 | 5 507 199 | - |
| Annen egenkapital | 2 918 113 | 1 079 734 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 918 113 | 1 079 734 | −4 423 063 | −5 507 199 | - |
| Sum egenkapital | 29 718 441 | 27 880 062 | 23 846 828 | 18 874 585 | 11 689 087 |
| Utsatt skatt | 2 634 094 | 2 115 577 | 1 811 036 | 408 610 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 634 094 | 2 115 577 | 1 811 036 | 408 610 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 136 430 000 | 140 430 000 | 144 960 000 | 149 490 000 | 68 384 307 |
| Langsiktig konserngjeld | - | 400 000 | 6 570 600 | 10 070 600 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 400 000 | 400 000 | 12 131 263 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 136 430 000 | 140 830 000 | 151 930 600 | - | 80 515 570 |
| Sum langsiktig gjeld | 139 064 094 | 142 945 577 | 153 741 636 | 160 369 210 | 80 515 570 |
| Leverandørgjeld | 187 851 | 266 951 | 573 271 | 15 277 093 | 932 682 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 856 131 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 766 504 | 2 292 005 | 5 604 400 | 1 933 410 | 81 999 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 954 355 | 3 415 088 | 6 177 671 | 17 210 503 | 1 047 545 |
| Sum gjeld | 142 018 449 | 146 360 665 | 159 919 307 | 177 579 712 | 81 563 115 |
| Sum egenkapital og gjeld | 171 736 890 | 174 240 727 | 183 766 135 | - | 93 252 202 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,91▲ | 0,43 | 1,27 | 1,13 | 5,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,78▼ | 5,25 | 6,71 | 9,41 | 6,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,4 %▲ | 6,0 % | 5,5 % | 0,8 % | −13,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 69,4 %▲ | 69,1 % | 68,5 % | 24,7 % | −698 796,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,6 %▲ | 7,0 % | 7,1 % | −125,3 % | −562 528,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,3 %▲ | 16,0 % | 13,0 % | 9,6 % | 12,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Leangen Invest AS69,4 %
15,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Leangen Invest AS69,4 % 15,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ruben Edna | 1977 |
| Styrets leder | Ruben Edna | 1977 |
| Revisor | ENTER REVISJON AS987 597 046 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VOTUM AS84,5 %Ranheim · 22 701 607 ordinære aksjer
- SAEVA HOLDING AS5,32 %Trondheim · 1 428 511 ordinære aksjer
- SVEIN EDNA2,13 %f. 1950 · Nøtterøy · 571 404 ordinære aksjer
- OLE JØRGEN ØRSNES2,02 %f. 1970 · Trondheim · 542 834 ordinære aksjer
- Thomas Kringstad1,06 %f. 1975 · Fetsund · 285 702 ordinære aksjer
- DAG VEGAR TVEITÅ1,06 %f. 1980 · Trondheim · 285 702 ordinære aksjer
- JAN ROE1,06 %f. 1957 · Oslo · 285 702 ordinære aksjer
- TOMAS LØVBUKTEN1,06 %f. 1978 · Trondheim · 285 702 ordinære aksjer
- PER TRYGVE MYHRER0,27 %f. 1974 · Trondheim · 71 426 ordinære aksjer
- Simiona Lukaseviciute-Arnesen0,21 %f. 1983 · Modalen · 57 140 ordinære aksjer
- + 14 andre1,24 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VOTUM AS
- Devinco AS100,0 %
- Indusenz AS62,2 %
- Leangen Invest AS84,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.