- Org.nr.
- 999 198 082
- Telefon
- 93 05 05 52
- Adresse
- Sverres gate 8, 2004 Lillestrøm
- Bransje
- Materialgjenvinning
Driftsresultat−201 521ikke oppgitt
Årsresultat2 247 874ikke oppgitt
Egenkapital1 371 10046,0 % av eiendelene
DL Holding AS er et aksjeselskap innen materialgjenvinning, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 198 082
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 11.10.2012
- Registrert
- 04.12.2012
- Adresse
- Sverres gate 8, 2004 Lillestrøm
- Telefon
- 93 05 05 52
- Kommune
- Lillestrøm
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- DL Holding AS918 262 091 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendoms utleie, eierskap i andre bedrifter (kjøp og salg), vedlikehold av eiendom samt eiendoms salg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 201 521 | - | 24 673 | 25 241 | 24 392 |
| Sum driftskostnader | 201 521 | 1 027 208 | 24 673 | 25 241 | 24 392 |
| Driftsresultat | −201 521 | −1 027 208 | −24 673 | −25 241 | −24 392 |
| Resultat før skatt | - | −1 927 208 | −2 685 061 | −25 241 | −24 392 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −5 429 | −5 553 | −5 366 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −19 026 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | −2 449 395 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | −2 449 395 | 900 000 | 3 343 395 | - | - |
| Netto finans | 2 449 395 | −900 000 | −2 660 388 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 2 247 874 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 247 874 | −1 927 208 | −2 679 632 | −19 688 | −19 026 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −19 026 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −19 026 |
| Udekket tap | 1 143 678 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 104 196 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 247 874 | - | - | - | −19 026 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansinntekter | - | - | 683 007 | - | - |
| Investering i datterselskap | 100 | - | - | - | 1 000 100 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 628 428 | - | - | - | 2 411 671 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 628 528 | - | - | - | 3 411 771 |
| Sum anleggsmidler | 2 628 528 | 179 133 | 204 440 | 3 765 399 | 3 426 096 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 5 941 |
| Kundefordringer | 111 000 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 236 155 | - | - | - | 164 776 |
| Sum fordringer | 347 155 | - | - | - | 170 717 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 10 996 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 990 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 990 | - | - | - | 10 996 |
| Sum omløpsmidler | 349 145 | 357 407 | 1 280 409 | 182 363 | 181 713 |
| Sum eiendeler | 2 977 673 | 536 540 | 1 484 849 | 3 947 762 | 3 607 809 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 14 325 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 14 325 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −7 000 | - | - | - | −7 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 |
| Annen egenkapital | 1 348 100 | - | - | - | 1 029 494 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 348 100 | −3 622 341 | −1 669 826 | 1 009 806 | 1 029 494 |
| Sum egenkapital | 1 371 100 | −3 599 341 | −1 646 826 | 1 032 806 | 1 052 494 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 175 276 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 364 000 | - | - | - | 1 827 214 |
| Annen kortsiktig gjeld | 67 297 | - | - | - | 728 100 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 606 573 | 4 135 881 | 3 131 675 | 2 914 956 | 2 555 314 |
| Sum gjeld | 1 606 573 | 4 135 881 | 3 131 675 | 2 914 956 | 2 555 314 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 977 673 | - | - | - | 3 607 809 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,22▲ | 0,09 | 0,41 | 0,06 | 0,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,17▲ | −1,15 | −1,90 | 2,82 | 2,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −11,5 %▲ | −101,6 % | 24,2 % | −0,7 % | −0,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,0 %▲ | −670,8 % | −110,9 % | 26,2 % | 29,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Dan De Lange | 1985 |
| Styrets leder | Dan De Lange | 1985 |
| Varamedlem | Tim De Lange | 1986 |
| Revisor | RRO AS919 086 688 | - |
| Regnskapsfører | NUMETRIC AS929 326 415 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DAN DE LANGE100,0 %f. 1985 · Lillestrøm · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- DKK Eiendomsinvest AS100,0 %994 565 044 · 1 000 ordinære aksjer
- KVIKK BAG AS60,0 %925 218 448 · 180 ordinære aksjer
- KAVLI TRANSPORT AS50,0 %925 547 069 · 15 ordinære aksjer
- SCI GROUP AS3,43 %988 214 205 · 404 823 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.