- Org.nr.
- 963 979 169
- Adresse
- Skogryggveien 16B, 0781 Oslo
Driftsresultat−66 638ikke oppgitt
Årsresultat7 333 078ikke oppgitt
Egenkapital46 252 01292,3 % av eiendelene
EBBE INVEST AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 1992.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 963 979 169
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 27.04.1992
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Skogryggveien 16B, 0781 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å drive investering, salg og forvaltning av eiendom og andre formuesgjenstander av økonomisk verdi og konsulenttjenester på nasjonal og internasjonal basis innen shipping, eindomsdrift og forvaltning, samt deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 15 000 | 15 000 | 15 000 | - | - |
| Annen driftskostnad | 51 638 | 55 980 | 51 520 | 37 184 | - |
| Sum driftskostnader | 66 638 | 70 980 | 66 520 | 37 184 | 49 756 |
| Driftsresultat | −66 638 | −70 980 | −66 520 | −37 184 | −49 756 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | - | - | 3 749 594 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 2 380 000 | 2 278 000 | 1 768 000 | 2 040 000 | - |
| Annen renteinntekt | 924 541 | 376 941 | 431 726 | 101 841 | 219 834 |
| Verdiøkning finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | - | 3 139 997 |
| Annen finansinntekt | 1 042 568 | 97 714 | 26 837 | 529 249 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 3 248 399 | 3 294 000 | 2 906 888 | −3 448 776 | - |
| Sum finansinntekter | 7 595 508 | 6 046 654 | 5 133 451 | −777 686 | 7 109 425 |
| Annen rentekostnad | 27 673 | 96 604 | 120 094 | 81 877 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 816 755 | - |
| Sum finanskostnader | 27 673 | 96 604 | 120 094 | 898 632 | - |
| Netto finans | 7 567 835 | 5 950 050 | 5 013 357 | −1 676 318 | 7 109 425 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 946 837 | −1 713 501 | 7 059 669 |
| Skattekostnad på ordinært resultat Note | - | - | - | - | 33 940 |
| Resultat før skattekostnad | 7 501 197 | 5 879 070 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 168 119 | 95 394 | 75 035 | −70 500 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 871 802 | −1 643 001 | 7 025 729 |
| Årsresultat | 7 333 078 | 5 783 676 | 4 871 802 | −1 643 001 | 7 025 729 |
| Overføring til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −7 025 729 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 333 078 | 5 783 676 | 4 871 802 | −1 643 001 | - |
| Totalresultat | 7 333 078 | 5 783 676 | 4 871 802 | −1 643 001 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 7 333 078 | 5 783 676 | 4 871 802 | −1 643 001 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 333 078 | 5 783 676 | 4 871 802 | −1 643 001 | −7 025 729 |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Annen driftskostnad Note | - | - | - | - | 49 756 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 986 000 | 986 000 | 986 000 | 986 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 6 466 508 | 7 083 082 | 7 480 954 | 7 480 954 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 1 518 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 452 508 | 8 069 082 | 8 466 954 | 8 468 472 | 10 703 897 |
| Sum anleggsmidler | 7 452 508 | 8 069 082 | 8 466 954 | 8 497 503 | 10 703 897 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 2 924 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 489 | 7 969 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 1 836 000 | 2 040 000 | - |
| Fordring tilknyttet selskap | 2 380 000 | 2 278 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 380 000 | 2 278 000 | 1 836 489 | 2 047 969 | 2 924 000 |
| Markedsbaserte aksjer Note | - | - | - | - | 16 964 562 |
| Markedsbaserte obligasjoner Note | - | - | - | - | 6 492 852 |
| Markedsbaserte aksjer | 39 739 813 | 34 066 873 | 9 520 820 | 9 520 820 | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | 16 706 518 | 13 367 904 | - |
| Sum investeringer | 39 739 813 | 34 066 873 | 26 227 339 | 22 888 724 | 23 457 414 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 5 529 541 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 536 125 | 559 731 | 4 188 635 | 3 741 199 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 536 125 | 559 731 | 4 188 635 | 3 741 199 | 5 529 541 |
| Sum omløpsmidler | 42 655 938 | 36 904 604 | 32 252 463 | 28 677 892 | 31 910 955 |
| Sum eiendeler | 50 108 446 | 44 973 686 | 40 719 417 | 37 175 395 | 42 614 852 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 29 031 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 29 031 | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap Note | - | - | - | - | 986 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler Note | - | - | - | - | 9 599 284 |
| Andre fordringer Note | - | - | - | - | 118 613 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital Note | - | - | - | - | 34 406 456 |
| Annen egenkapital | 46 152 012 | 43 418 934 | 37 635 258 | 32 763 455 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 46 152 012 | 43 418 934 | 37 635 258 | 32 763 455 | 34 406 456 |
| Sum egenkapital | 46 252 012 | 43 518 934 | 37 735 258 | 32 863 455 | 34 506 456 |
| Utsatt skatt Note | - | - | - | - | 41 469 |
| Utsatt skatt | 28 826 | 62 238 | 44 103 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 28 826 | 62 238 | 44 103 | - | 41 469 |
| Sum langsiktig gjeld | 28 826 | 62 238 | 44 103 | 0 | 41 469 |
| Leverandørgjeld | - | 938 | - | - | 14 062 |
| Betalbar skatt Note | - | - | - | - | 50 873 |
| Betalbar skatt | 201 531 | 77 259 | 1 901 | - | - |
| Utbytte | 3 600 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 26 077 | 1 314 318 | 2 938 155 | 4 311 940 | 8 001 992 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 827 608 | 1 392 514 | 2 940 056 | 4 311 940 | 8 066 927 |
| Sum gjeld | 3 856 434 | 1 454 752 | 2 984 159 | 4 311 940 | 8 108 396 |
| Sum egenkapital og gjeld | 50 108 446 | 44 973 686 | 40 719 417 | 37 175 395 | 42 614 852 |
| Aksjekapital Note | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,14▼ | 26,50 | 10,97 | 6,65 | 3,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▲ | 0,03 | 0,08 | 0,13 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,8 %▲ | 13,9 % | 13,0 % | −2,0 % | 16,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,3 %▼ | 96,8 % | 92,7 % | 88,4 % | 81,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Benedicte Stigdatter Ebbesen Paulsen | 1965 |
| Styremedlem | Just Peter Ebbesen | 1961 |
| Styremedlem | Henriette Stigdatter Ebbesen Stang | 1962 |
| Revisor | MYRDAHL OG SVEEN AS942 254 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JUST PETER EBBESEN33,2 %f. 1961 · Eiksmarka · 166 ordinære aksjer
- HENRIETTE STIGDATTER EBBESEN STANG33,2 %f. 1962 · Bekkestua · 166 ordinære aksjer
- Benedicte Stigdatter Ebbesen Paulsen33,2 %f. 1965 · Oslo · 166 ordinære aksjer
- Mary-Ann Ebbesen0,40 %f. 1936 · Oslo · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Balder Eiendom AS34,0 %867 995 242 · 9 860 ordinære aksjer
- VIKING GROWTH 10C AS1,69 %927 437 287 · 586 A-aksjer
- VIKING GROWTH 10B AS1,69 %923 153 268 · 431 A-aksjer
- Viking Growth 19 AS1,05 %923 118 810 · 1 153 A-aksjer
- Viking Growth 18 AS1,00 %923 153 209 · 1 000 A-aksjer
- Viking Growth 20 AS0,69 %923 825 347 · 603 A-aksjer
- Viking Growth 25 AS0,53 %926 534 009 · 893 A-aksjer
- VIKING GROWTH 25B AS0,53 %927 437 279 · 279 A-aksjer
- Viking Growth 26 AS0,51 %928 069 419 · 890 A-aksjer
- Viking Growth 23 AS0,48 %925 149 187 · 572 A-aksjer
Vis alle 14 · 4 til
- Viking Growth 24 AS0,44 %925 149 233 · 499 A-aksjer
- Viking Growth 22 AS0,28 %924 448 121 · 272 A-aksjer
- VIKING GROWTH 22B AS0,28 %826 876 522 · 159 A-aksjer
- 995 568 217 · 3 253 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.