- Org.nr.
- 921 193 262
- Adresse
- Åsmarkvegen 16B, 2390 Moelv
Driftsresultat−84 258−7,8 % margin
Årsresultat−81 208−7,6 % margin
Egenkapital1 067 92849,6 % av eiendelene
EIERSEKSJONSSAMEIET MOELVEN PARK II er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 193 262
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.07.2018
- Registrert
- 25.07.2018
- Adresse
- Åsmarkvegen 16B, 2390 Moelv
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Ringsaker (161)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- EIERSEKSJONSSAMEIET MOELVEN PARK I922 484 023 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekt | 1 074 456 | 1 068 916 | 18 172 | 28 077 | 16 572 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 989 874 | 864 384 | 808 502 |
| Sum driftsinntekter | 1 074 456 | 1 068 916 | 1 008 046 | 892 461 | 825 074 |
| Lønnskostnad | 93 169 | 11 451 | 6 679 | - | - |
| Avskrivning | - | - | 4 100 | 7 400 | 7 400 |
| Annen driftskostnad | 1 065 546 | 901 989 | 871 705 | 564 843 | 687 868 |
| Sum driftskostnader | 1 158 714 | 913 441 | 882 484 | 572 243 | 695 268 |
| Driftsresultat | −84 258 | 155 475 | 125 562 | 320 218 | 129 806 |
| Annen renteinntekt | 3 050 | 3 258 | 1 613 | 780 | 468 |
| Annen finansinntekt | - | 140 | 1 292 | 140 | 733 |
| Sum finansinntekter | 3 050 | 3 398 | 2 905 | 920 | 1 201 |
| Annen rentekostnad | - | 4 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | - | 70 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 74 | - | - | - |
| Netto finans | 3 050 | 3 323 | 2 905 | 920 | 1 201 |
| Resultat før skatt | - | - | 128 467 | 321 138 | 131 007 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 128 467 | 321 138 | 131 007 |
| Resultat før skattekostnad | −81 208 | 158 799 | - | - | - |
| Årsresultat | −81 208 | 158 799 | 128 467 | 321 138 | 131 007 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −81 208 | 158 799 | 128 467 | 321 138 | 131 007 |
| Totalresultat | −81 208 | 158 799 | 128 467 | 321 138 | 131 007 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 158 799 | 128 467 | 321 138 | 131 007 |
| Overført fra annen egenkapital | −81 208 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −81 208 | 158 799 | 128 467 | 321 138 | 131 007 |
| Kundefordringer | 47 803 | 75 211 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 897 086 | 666 071 | 1 008 861 | 846 896 | 789 630 |
| Sum fordringer | 944 889 | 741 282 | 1 008 861 | 846 896 | 789 630 |
| Bankinnskudd | 1 206 970 | 1 254 219 | 900 095 | 938 615 | 599 999 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 206 970 | 1 254 219 | 900 095 | 938 615 | 599 999 |
| Sum omløpsmidler | 2 151 859 | 1 995 501 | 1 908 956 | 1 785 511 | 1 389 629 |
| Sum eiendeler | 2 151 859 | 1 995 501 | 1 908 956 | 1 789 611 | 1 401 129 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 4 100 | 11 500 |
| Drifsløsøre og inventar | - | - | - | 4 100 | 11 500 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 4 100 | 11 500 |
| Annen egenkapital | 1 067 928 | 1 149 136 | 990 337 | 861 871 | 540 732 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 067 928 | 1 149 136 | 990 337 | 861 871 | 540 732 |
| Sum egenkapital | 1 067 928 | 1 149 136 | 990 337 | 861 871 | 540 732 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 645 | 1 567 | 1 567 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 082 286 | 844 798 | 917 051 | 927 740 | 860 397 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 083 931 | 846 365 | 918 618 | 927 740 | 860 397 |
| Sum gjeld | 1 083 931 | 846 365 | 918 618 | 927 740 | 860 397 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 151 859 | 1 995 501 | 1 908 956 | 1 789 611 | 1 401 129 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,99▼ | 2,36 | 2,08 | 1,92 | 1,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,01▲ | 0,74 | 0,93 | 1,08 | 1,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,9 %▼ | 8,1 % | 6,9 % | 20,1 % | 9,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −7,8 %▼ | 14,5 % | 12,5 % | 35,9 % | 15,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −7,6 %▼ | 14,9 % | 12,7 % | 36,0 % | 15,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,6 %▼ | 57,6 % | 51,9 % | 48,2 % | 38,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
EIERSEKSJONSSAMEIET MOELVEN PARK II−7,8 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
EIERSEKSJONSSAMEIET MOELVEN PARK II−7,8 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Truls Norderhaug | 1951 |
| Styremedlem | Siri Økelsrud | 1963 |
| Styremedlem | Paal Haakenstad | 1959 |
| Varamedlem | Ivar Løkken | 1947 |
| Revisor | LOKAL REVISJON AS982 122 333 | - |
| Regnskapsfører | MOELV REGNSKAPSBYRÅ AS932 039 214 | - |