- Org.nr.
- 947 037 250
- Telefon
- 77 76 04 20
- Adresse
- Industriveien 1, 9180 Skjervøy
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat265 27947,4 % margin
EBITDA331 716før av- og nedskrivninger
Årsresultat217 83238,9 % margin
Egenkapital2 859 30889,8 % av eiendelene
Einarsens Sønner A/S er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 1988.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 947 037 250
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 12.02.1988
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Industriveien 1, 9180 Skjervøy
- Telefon
- 77 76 04 20
- Postadresse
- Postboks 31
- Kommune
- Skjervøy
- Aksjekapital
- 1 800 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Einarsens Sønner A/S971 944 005 · SKJERVØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive entreprenørforretning, samt ved aksjetegning eller på annen måte delta i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 185 000 | 0 | 6 250 | 65 000 | - |
| Annen driftsinntekt | 374 500 | 395 500 | 327 500 | 3 890 500 | 302 500 |
| Sum driftsinntekter | 559 500 | 395 500 | 333 750 | 3 955 500 | 302 500 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 65 000 |
| Varekostnad | 17 528 | 0 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 66 437 | 65 120 | 65 000 | 65 000 | - |
| Annen driftskostnad | 210 256 | 180 679 | 272 834 | 616 711 | 238 502 |
| Sum driftskostnader | 294 221 | 245 799 | 337 834 | 681 711 | 303 502 |
| Driftsresultat | 265 279 | 149 701 | −4 084 | 3 273 789 | −1 002 |
| Annen renteinntekt | 33 593 | 2 159 | 6 | - | - |
| Sum finansinntekter | 33 593 | 2 159 | 6 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 672 | −764 | 14 639 | 11 342 | 23 504 |
| Sum finanskostnader | 672 | −764 | 14 639 | 11 342 | 23 504 |
| Netto finans | 32 921 | 2 923 | −14 633 | −11 342 | −23 504 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −24 506 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −5 391 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −19 115 |
| Resultat før skattekostnad | 298 200 | 152 624 | −18 717 | 3 262 447 | - |
| Skattekostnad | 80 368 | 54 809 | 134 337 | 717 738 | - |
| Årsresultat | 217 832 | 97 815 | −153 054 | 2 544 709 | −19 115 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −19 115 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 1 050 000 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 597 993 | −19 115 |
| Annen egenkapital | 217 832 | 97 815 | −1 203 054 | 1 946 716 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −153 054 | 2 544 709 | −19 115 |
| Utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 28 574 | 746 312 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 28 574 | 746 312 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 366 456 | 1 432 893 | 1 483 638 | 1 548 638 | 1 613 638 |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 366 456 | 1 432 893 | 1 483 638 | 1 548 638 | 1 613 638 |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 502 | - | 47 946 | 177 755 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 502 | 45 893 | 47 946 | 177 755 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 366 958 | 1 478 786 | 1 531 584 | 1 754 967 | 2 359 950 |
| Varer | 205 000 | 205 000 | 205 000 | 205 000 | 330 000 |
| Sum varer | - | - | 205 000 | 205 000 | 330 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 21 890 |
| Kundefordringer | - | - | 0 | 190 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 15 874 | 14 061 | 38 744 | 67 521 | - |
| Sum fordringer | 15 874 | 14 061 | 38 744 | 257 521 | 21 890 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 605 386 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 596 134 | 1 200 575 | 1 102 967 | 2 069 397 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 596 134 | 1 200 575 | 1 102 967 | 2 069 397 | 605 386 |
| Sum omløpsmidler | 1 817 008 | 1 419 636 | 1 346 711 | 2 531 918 | 957 276 |
| Sum eiendeler | 3 183 966 | 2 898 423 | 2 878 294 | 4 286 884 | 3 317 226 |
| Aksjekapital | 1 800 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 800 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | 1 800 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 597 993 |
| Annen egenkapital | 1 059 308 | 841 477 | 743 662 | 1 946 716 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 059 308 | 841 477 | 743 662 | 1 946 716 | −597 993 |
| Sum egenkapital | 2 859 308 | 2 641 477 | 2 543 662 | 3 746 716 | 1 202 007 |
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 521 719 |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 7 537 | 7 537 | 11 901 | 0 | 1 340 283 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 537 | 7 537 | 11 901 | 0 | 1 862 002 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 11 901 | 0 | 1 862 002 |
| Leverandørgjeld | 190 503 | 205 735 | 274 339 | 296 419 | 62 330 |
| Betalbar skatt | 80 368 | 43 674 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 46 250 | 0 | 48 393 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 0 | 243 750 | 190 887 |
| Sum kortsiktig gjeld | 317 121 | 249 409 | 322 732 | 540 169 | 253 217 |
| Sum gjeld | 324 658 | 256 946 | 334 632 | 540 169 | 2 115 219 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 183 966 | 2 898 423 | 2 878 294 | 4 286 884 | 3 317 226 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 800 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,73▲ | 5,69 | 4,17 | 4,69 | 3,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▲ | 0,10 | 0,13 | 0,14 | 1,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,8 %▲ | 5,3 % | −0,1 % | 86,1 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 47,4 %▲ | 37,9 % | −1,2 % | 82,8 % | −0,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 38,9 %▲ | 24,7 % | −45,9 % | 64,3 % | −6,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,8 %▼ | 91,1 % | 88,4 % | 87,4 % | 36,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Einarsens Sønner A/S47,4 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 121 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 297 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 158 ansatte 2025
Einarsens Sønner A/S47,4 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Yngvar Henning Einarsen | 1963 |
| Styrets leder | Yngvar Henning Einarsen | 1963 |
| Styremedlem | Kurt Hartvik Einarsen | 1965 |
| Styremedlem | Oddgeir Ernst Arne Einarsen | 1958 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KURT HARTVIK EINARSEN33,3 %f. 1965 · Skjervøy · 600 ordinære aksjer
- ODDGEIR ERNST ARNE EINARSEN33,3 %f. 1958 · Skjervøy · 600 ordinære aksjer
- Yngvar Henning Einarsen33,3 %f. 1963 · Arnøyhamn · 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.