- Org.nr.
- 922 069 026
- Adresse
- Powerhouse, Brattørkaia 17A, 7010 Trondheim
- Hovedeier
- Nuculus AS, 63,5 %
Driftsresultat−27 793ikke oppgitt
Årsresultat−27 793ikke oppgitt
Egenkapital25 1133,1 % av eiendelene
Elondemand AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 069 026
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 03.01.2019
- Registrert
- 16.01.2019
- Adresse
- Powerhouse, Brattørkaia 17A, 7010 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 31 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Utvikling av forretningsideer innen el-, kommunikasjons- og nettverkssystemer og produkter til datterselskapene, eie rettighetene til patenter knyttet til virksomheten, salg av lisenser til forskjellige markeder samt annet som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- MR HYLLE 126 AS16.01.2019 til 10.01.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 27 793 | - | - | 171 549 | 111 306 |
| Sum driftskostnader | 27 793 | 44 027 | 135 318 | 171 549 | 111 306 |
| Driftsresultat | −27 793 | −44 027 | −135 318 | −171 549 | −111 306 |
| Resultat før skatt | - | −44 027 | −137 644 | - | −111 306 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −111 306 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 465 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 2 326 | 465 | - |
| Netto finans | 0 | 0 | −2 326 | −465 | - |
| Resultat før skattekostnad | −27 793 | - | - | −172 014 | - |
| Årsresultat | −27 793 | −44 027 | −137 644 | −172 014 | −111 306 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −111 306 |
| Udekket tap | −27 793 | - | - | −172 014 | −111 306 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −172 014 | −111 306 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 169 728 | - | - | 148 425 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 169 728 | - | - | 148 425 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 55 000 | - | - | 55 000 | 55 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 28 709 | - | - | 28 709 | 28 709 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 83 709 | - | - | 83 709 | 83 709 |
| Sum anleggsmidler | 253 437 | 240 099 | 240 099 | 232 134 | 83 709 |
| Andre kortsiktige fordringer | 517 258 | - | - | 0 | 19 094 |
| Konsernfordringer | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum fordringer | 547 258 | - | - | 30 000 | 19 094 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum omløpsmidler | 547 258 | 566 554 | 553 042 | 30 000 | 19 094 |
| Sum eiendeler | 800 694 | 806 652 | 793 141 | 262 134 | 102 804 |
| Aksjekapital | 31 000 | - | - | 30 000 | - |
| Overkurs | 499 000 | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 530 000 | 530 000 | 530 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 504 887 | - | - | 295 424 | 123 410 |
| Sum opptjent egenkapital | −504 887 | −477 094 | −433 067 | −295 424 | −123 410 |
| Sum egenkapital | 25 113 | 52 906 | 96 933 | −265 424 | −93 410 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 81 948 | - | - | 55 556 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | −23 663 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 510 206 | - | - | 312 236 | 37 103 |
| Annen kortsiktig gjeld | 183 428 | - | - | 183 428 | 159 110 |
| Sum kortsiktig gjeld | 775 582 | 753 747 | 696 208 | 527 557 | 196 213 |
| Sum gjeld | 775 582 | 753 747 | 696 208 | 527 557 | 196 213 |
| Sum egenkapital og gjeld | 800 694 | - | - | 262 134 | 102 804 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,71▼ | 0,75 | 0,79 | 0,06 | 0,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 30,88▲ | 14,25 | 7,18 | −1,99 | −2,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,5 %▲ | −5,5 % | −25,6 % | −94,0 % | −108,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,1 %▼ | 6,6 % | 12,2 % | −101,3 % | −90,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ola Malte Rudolf Berggren | 1972 |
| Styremedlem | Kent Roland Johansson | 1964 |
| Styremedlem | Ulf Mikael Liljegren | 1964 |
| Styremedlem | Jonas Peter Ljunggren | 1967 |
| Styremedlem | Anders Johan Gunnar Fritzell | 1954 |
| Styremedlem | Lars Peter Johnsson | 1966 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSRINGEN SOON AS980 614 107 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nuculus AS63,5 %Trondheim · 7 619 997 preferanse aksjer
- LIROS POWER SOLUTION AB30,0 %3 600 000 preferanse aksjer
- JOHNSSON & CO FÖREGARRÅDGIVNING AB3,00 %360 000 preferanse aksjer
- ANDERS JOHAN GUNNAR FRITZELL1,80 %216 000 preferanse aksjer
- HÅKAN AHLSTEN1,20 %144 000 preferanse aksjer
- OLA MALTE RUDOLF BERGGREN0,50 %60 000 preferanse aksjer
- Nuculus AS0,00 %Trondheim · 1 A-aksjer
- Nuculus AS0,00 %Trondheim · 1 B-aksjer
- Nuculus AS0,00 %Trondheim · 1 C-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nuculus AS
- Elondemand AS63,5 %
- SAFE PLUG AS80,0 %
- Elondemand AS63,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SAFE PLUG AS80,0 %922 068 976 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.