- Org.nr.
- 922 068 976
- Adresse
- c/o ElOnDemand AS, Powerhouse, Brattørkaia 17A, 7010 Trondheim
- Hovedeier
- Elondemand AS, 80 %
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat−2 407 909ikke oppgitt
EBITDA−1 965 692før av- og nedskrivninger
Årsresultat−3 496 545ikke oppgitt
Egenkapital−6 956 949−73,8 % av eiendelene
SAFE PLUG AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 068 976
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.01.2019
- Registrert
- 16.01.2019
- Adresse
- c/o ElOnDemand AS, Powerhouse, Brattørkaia 17A, 7010 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 37 500
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAFE PLUG AS931 287 176 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, salg og markedsføring i Norge av nye tekniske anordninger innen el-, kommunikasjons- og nettverkssystemer, utarbeidelse av lisensieringsavtaler for produksjon og salg, samt annet som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- MR HYLLE 127 AS16.01.2019 til 10.01.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | - | 0 | 156 400 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 12 700 | 0 | 156 400 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 163 578 |
| Varekostnad | 0 | −170 902 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 442 217 | 442 217 | 167 635 | 156 208 | - |
| Annen driftskostnad | 1 965 692 | 5 556 246 | 691 045 | 324 927 | 16 258 |
| Sum driftskostnader | 2 407 909 | 5 827 560 | 858 680 | 481 134 | 179 836 |
| Driftsresultat | −2 407 909 | −5 814 860 | −858 680 | −324 734 | −179 836 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −179 836 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −179 836 |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 730 | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 031 | 1 676 | - | - | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 34 026 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 031 | 35 702 | 1 730 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 1 089 064 | 390 494 | 202 222 | 9 159 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 116 | - |
| Annen finanskostnad | 603 | 836 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 089 667 | 391 330 | 202 222 | 9 275 | - |
| Netto finans | −1 088 636 | −355 628 | −200 492 | −9 275 | - |
| Resultat før skattekostnad | −3 496 545 | −6 170 489 | −1 059 172 | −334 010 | - |
| Årsresultat | −3 496 545 | −6 170 489 | −1 059 172 | −334 010 | −179 836 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −179 836 |
| Udekket tap | −3 496 545 | −6 170 489 | −1 059 172 | −334 010 | −179 836 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −1 059 172 | −334 010 | −179 836 |
| Sum immaterielle eiendeler | 6 029 439 | 6 011 108 | 6 185 334 | 4 396 755 | 2 473 760 |
| Maskiner og anlegg | 677 682 | 817 892 | 958 102 | 1 098 312 | 1 238 522 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 862 600 | 1 164 607 | 164 075 | 121 125 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 540 281 | 1 982 498 | 1 122 177 | 1 219 437 | 1 238 522 |
| Lån til foretak i samme konsern | 237 601 | 237 601 | 800 857 | 51 759 | 951 095 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 40 960 | 40 960 | 215 601 | 40 960 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 4 440 | 4 440 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 283 002 | 283 002 | 1 016 458 | 92 719 | 951 095 |
| Sum anleggsmidler | 7 852 722 | 8 276 608 | 8 323 968 | 5 708 911 | 4 663 376 |
| Varer | 1 451 546 | 1 451 546 | 471 662 | 116 912 | - |
| Sum varer | - | - | 471 662 | 116 912 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 77 364 | 225 443 | 561 289 | 1 435 899 | 1 007 828 |
| Sum fordringer | 77 364 | 225 443 | 561 289 | 1 435 899 | 1 007 828 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 67 026 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 41 882 | 6 498 | 1 833 107 | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 41 882 | 6 498 | 1 833 107 | 0 | 67 026 |
| Sum omløpsmidler | 1 570 791 | 1 683 487 | 2 866 057 | 1 552 811 | 1 074 854 |
| Sum eiendeler | 9 423 514 | 9 960 095 | 11 190 025 | 7 261 722 | 5 738 230 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 6 185 334 | 4 396 755 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 2 473 760 |
| Aksjekapital | 37 500 | 37 500 | 37 500 | 33 300 | - |
| Overkurs | 4 265 841 | 4 265 841 | 4 265 841 | 996 700 | 996 700 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 303 341 | 4 303 341 | 4 303 341 | 1 030 000 | 1 030 000 |
| Udekket tap | 11 260 290 | 7 763 746 | 1 593 257 | 534 085 | 200 075 |
| Sum opptjent egenkapital | −11 260 290 | - | −1 593 257 | - | −200 075 |
| Sum egenkapital | −6 956 949 | −3 460 405 | 2 710 084 | 495 915 | 829 925 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 2 000 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 529 183 | 5 834 447 | 6 000 000 | 2 000 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 529 183 | - | 6 000 000 | - | 2 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 6 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Leverandørgjeld | 808 722 | 981 208 | 192 758 | 1 497 603 | 19 057 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 630 |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 874 397 | 2 040 627 | 0 | 88 697 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 168 161 | 4 564 217 | 2 287 183 | 3 150 965 | 2 888 618 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 851 280 | 7 586 052 | 2 479 941 | 4 765 807 | 2 908 305 |
| Sum gjeld | 16 380 463 | 13 420 499 | 8 479 941 | 6 765 807 | 4 908 305 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 423 514 | - | 11 190 025 | - | 5 738 230 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 33 300 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,16▼ | 0,22 | 1,16 | 0,33 | 0,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,35▲ | −3,88 | 3,13 | 13,64 | 5,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −24,8 %▲ | −54,6 % | −9,3 % | −5,0 % | −3,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −45 786,3 % | - | −207,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −48 586,5 % | - | −213,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −73,8 %▼ | −34,7 % | 24,2 % | 6,8 % | 14,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ola Malte Rudolf Berggren | 1972 |
| Styremedlem | Jonas Peter Ljunggren | 1967 |
| Styremedlem | Lars Peter Johnsson | 1966 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSRINGEN SOON AS980 614 107 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Elondemand AS80,0 %Trondheim · 300 ordinære aksjer
- Pajema AB20,0 %33144, Värnamo · 75 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nuculus AS
- Elondemand AS63,5 %
- SAFE PLUG AS80,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.