- Org.nr.
- 990 104 433
- Adresse
- Engan, 7290 Støren
Driftsresultat245 95634,3 % margin
Årsresultat294 62741,1 % margin
Egenkapital775 90179,6 % av eiendelene
Engantunet Sameie er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 104 433
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 25.08.2006
- Registrert
- 10.10.2006
- Adresse
- Engan, 7290 Støren
- Kommune
- Midtre Gauldal
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Midtre Gauldal (51)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Engantunet Sameie824 176 752 · MIDTRE GAULDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | 745 075 | 717 040 | 712 400 |
| Sum driftsinntekter | 717 323 | 705 960 | 745 075 | 717 040 | 712 400 |
| Lønnskostnad | - | 121 155 | 116 359 | 121 597 | 117 236 |
| Annen driftskostnad | - | 835 192 | 497 805 | 630 249 | 404 247 |
| Sum driftskostnader | 471 367 | 956 347 | 614 164 | 751 846 | 521 483 |
| Driftsresultat | 245 956 | −250 387 | 130 911 | −34 806 | 190 917 |
| Annen renteinntekt | - | - | 9 462 | 3 293 | 935 |
| Annen finansinntekt | - | - | 9 804 | 9 686 | 10 080 |
| Sum finansinntekter | 48 672 | 14 170 | 19 266 | 12 979 | 11 015 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 48 672 | 14 170 | 19 266 | 12 979 | 11 015 |
| Resultat før skatt | 294 627 | −236 218 | - | - | 201 932 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 201 932 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 150 177 | −21 827 | - |
| Årsresultat | 294 627 | −236 218 | 150 177 | −21 827 | 201 932 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 201 932 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 201 932 |
| Annen egenkapital | - | - | 150 177 | −21 827 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 150 177 | −21 827 | 201 932 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 | 1 | 1 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 | 1 | 1 | - | 1 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | - | - | 19 720 | 2 180 | 1 680 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 71 611 | 125 658 | 118 147 |
| Sum fordringer | - | - | 91 331 | 127 838 | 119 827 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 647 257 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 732 159 | 623 066 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 732 159 | 623 066 | 647 257 |
| Sum omløpsmidler | 974 666 | 605 888 | 823 491 | 750 904 | 767 085 |
| Sum eiendeler | 974 667 | 605 889 | 823 492 | 750 905 | 767 086 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 717 492 | 567 314 | 589 141 |
| Sum opptjent egenkapital | 775 901 | 481 274 | 717 492 | 567 314 | 589 141 |
| Sum egenkapital | 775 901 | 481 274 | 717 492 | 567 314 | 589 141 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 0 | - | 70 617 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 0 | 1 614 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 106 000 | 107 693 | 107 327 |
| Sum kortsiktig gjeld | 198 766 | 124 615 | 106 000 | 183 591 | 177 944 |
| Sum gjeld | 198 766 | 124 615 | 106 000 | 183 591 | 177 944 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 823 492 | 750 905 | 767 086 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,90▲ | 4,86 | 7,77 | 4,09 | 4,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,26 | 0,26 | 0,15 | 0,32 | 0,30 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 37,3 %▲ | −33,1 % | 19,1 % | −2,9 % | 26,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 34,3 %▲ | −35,5 % | 17,6 % | −4,9 % | 26,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 41,1 %▲ | −33,5 % | 20,2 % | −3,0 % | 28,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,6 %▲ | 79,4 % | 87,1 % | 75,6 % | 76,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Engantunet Sameie34,3 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Engantunet Sameie34,3 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ann Kristin Seem | 1962 |
| Styremedlem | Alf Bye | 1955 |
| Styremedlem | John Helge Sandberg | 1963 |
| Styremedlem | Eirin Anita Bordal | 1998 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | BÅRSETH REGNSKAP AS985 698 686 | - |