- Org.nr.
- 991 310 479
- Telefon
- 40404094
- Adresse
- Jemtlandsvegen 4, 2383 Brumunddal
- Hovedeier
- R-K Holding AS, 65 %
Driftsresultat3 343 6778,6 % margin
EBITDA3 411 517før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 592 1476,6 % margin
Egenkapital3 969 13043,1 % av eiendelene
ENGERS PALL AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 310 479
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 02.05.2007
- Registrert
- 07.06.2007
- Adresse
- Jemtlandsvegen 4, 2383 Brumunddal
- Telefon
- 40404094
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyrEngroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Ringsaker (13)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Altipall991 348 824 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av paller, karmer og annet trevirke, og utleie av arbeidskraft, samt annen virksomhet som naturlig er forbundet med dette.
Tidligere navn
- OLAV ENGER EMBALLASJE AS07.06.2007 til 27.06.2007
- OLAV ENGER AS27.06.2007 til 24.05.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 38 793 495 | 37 259 901 | 34 316 246 | 38 088 654 | - |
| Annen driftsinntekt | 205 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 38 998 495 | 37 259 901 | 34 316 246 | 38 088 654 | 27 456 880 |
| Varekostnad | 27 176 144 | 26 668 869 | 24 378 670 | 26 807 188 | 19 112 779 |
| Lønnskostnad | 2 485 103 | 2 412 731 | 2 153 137 | 2 198 705 | 2 130 988 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 67 840 | 118 564 | 131 548 | 110 558 | 87 062 |
| Annen driftskostnad | 5 925 730 | 5 624 111 | 4 007 446 | 3 237 376 | 2 547 075 |
| Sum driftskostnader | 35 654 818 | 34 824 275 | 30 670 802 | 32 353 827 | 23 877 904 |
| Driftsresultat | 3 343 677 | 2 435 626 | 3 645 444 | 5 734 827 | 3 578 977 |
| Annen renteinntekt | 53 566 | 53 513 | 2 216 | 981 | - |
| Annen finansinntekt | 70 529 | 70 537 | 81 765 | 105 595 | - |
| Sum finansinntekter | 124 095 | 124 050 | 83 981 | 106 576 | 0 |
| Annen rentekostnad | 4 947 | 9 690 | 17 905 | 16 453 | - |
| Annen finanskostnad | 140 424 | 111 644 | 171 567 | 244 232 | - |
| Sum finanskostnader | 145 371 | 121 334 | 189 472 | 260 685 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 539 953 | 5 580 717 | 3 530 880 |
| Resultat før skattekostnad | 3 322 401 | 2 438 342 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 730 254 | 537 176 | 780 736 | 1 228 348 | 777 127 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 759 217 | 4 352 369 | - |
| Årsresultat | 2 592 147 | 1 901 166 | 2 759 217 | 4 352 369 | 2 753 753 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 592 147 | 1 901 166 | 2 759 217 | 4 352 369 | - |
| Totalresultat | 2 592 147 | 1 901 166 | 2 759 217 | 4 352 369 | - |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 500 000 | 2 000 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 592 147 | −98 834 | 259 217 | 1 352 369 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 592 147 | 1 901 166 | 2 759 217 | 4 352 369 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 153 212 | 221 052 | 412 251 | 290 614 | - |
| Sum varige driftsmidler | 153 212 | 221 052 | 412 251 | 290 614 | - |
| Sum anleggsmidler | 153 212 | 221 052 | 421 283 | 315 130 | 250 688 |
| Sum varer | 3 182 749 | 2 593 100 | 2 598 000 | 2 540 600 | - |
| Kundefordringer | 2 253 576 | 2 225 083 | 1 959 647 | 3 022 905 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 436 543 | 172 651 | 256 932 | 170 924 | - |
| Sum fordringer | 2 690 119 | 2 397 734 | 2 216 579 | 3 193 829 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 192 445 | 2 231 037 | 3 215 456 | 3 366 325 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 192 445 | 2 231 037 | 3 215 456 | 3 366 325 | - |
| Sum omløpsmidler | 9 065 312 | 7 221 870 | 8 030 035 | 9 100 754 | 6 442 568 |
| Sum eiendeler | 9 218 524 | 7 442 923 | 8 451 318 | 9 415 884 | 6 693 256 |
| Goodwill | - | - | 9 032 | 24 516 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 9 032 | 24 516 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 3 869 130 | 3 276 983 | 3 375 817 | 3 116 600 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 869 130 | 3 276 983 | 3 375 817 | 3 116 600 | 1 764 231 |
| Sum egenkapital | 3 969 130 | 3 376 983 | 3 475 817 | 3 216 600 | 1 864 231 |
| Utsatt skatt | 39 015 | 6 348 | 12 646 | 18 091 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 39 015 | 6 348 | 12 646 | 18 091 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 34 554 | 82 742 | 127 507 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 34 554 | 82 742 | 127 507 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 39 015 | 40 902 | 95 388 | 145 598 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 414 315 | 1 447 589 | 1 590 839 | 1 086 125 | - |
| Betalbar skatt | 697 587 | 543 474 | 786 181 | 1 238 029 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 887 825 | 830 146 | 821 987 | 1 564 655 | - |
| Utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 500 000 | 2 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 210 653 | 203 828 | 181 106 | 164 877 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 210 380 | - | 4 880 113 | - | 4 583 078 |
| Sum gjeld | 5 249 395 | 4 065 940 | 4 975 501 | 6 199 284 | 4 829 025 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 218 524 | 7 442 923 | 8 451 318 | 9 415 884 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,74▼ | 1,79 | 1,65 | - | 1,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,32▲ | 1,20 | 1,43 | 1,93 | 2,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,6 %▲ | 32,2 % | 41,7 % | 72,5 % | 53,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,6 %▲ | 6,5 % | 10,6 % | 15,1 % | 13,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,6 %▲ | 5,1 % | 8,0 % | 11,4 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,1 %▼ | 45,4 % | 41,1 % | 34,2 % | 27,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ENGERS PALL AS8,6 %
39,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
Byggmakker Handel AS−0,4 % 6 243,2 mill.1 375 ansatte 2025
Optimera AS−0,4 % 11 234,1 mill.2 661 ansatte 2025
Mestergruppen Byggevare AS4,8 % 8 762,3 mill.666 ansatte 2025
ENGERS PALL AS8,6 % 39,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Thorsen | 1977 |
| Styrets leder | Dag Wiken | 1974 |
| Styremedlem | Ragnar Pedersen | 1949 |
| Styremedlem | Kjetil Thorsen | 1977 |
| Revisor | LOKAL REVISJON AS982 122 333 | - |
| Regnskapsfører | KANTALL AS967 534 579 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- R-K Holding AS65,0 %Brumunddal · 65 ordinære aksjer
- 2380-HOLDING AS35,0 %Brumunddal · 35 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- R-K Holding AS
- RK Transport AS100,0 %
- ENGERS PALL AS65,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.