- Org.nr.
- 990 187 339
- Telefon
- 926 04 086
- Adresse
- Fremstadvegen 5B, 2383 Brumunddal
Driftsresultat102 1264,4 % margin
EBITDA725 356før av- og nedskrivninger
Årsresultat162 7977,0 % margin
Egenkapital8 904 74336,5 % av eiendelene
R-K Holding AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 187 339
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 16.08.2006
- Registrert
- 29.08.2006
- Adresse
- Fremstadvegen 5B, 2383 Brumunddal
- Telefon
- 926 04 086
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyrEngroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Ringsaker (13)
- Aksjekapital
- 110 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- R-K Holding AS920 104 061 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i andre selskaper, drift og utleie av fast eiendom samt hva som herved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 213 200 | 263 324 | 217 112 | 201 727 | 80 254 |
| Annen driftsinntekt | 2 124 570 | 2 057 281 | 1 395 681 | 905 628 | 864 613 |
| Sum driftsinntekter | 2 337 770 | 2 320 605 | 1 612 793 | 1 107 355 | 944 867 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 224 |
| Avskrivning av driftsmidler | 623 230 | 609 675 | 261 016 | 128 200 | 128 200 |
| Annen driftskostnad | 1 612 414 | 1 018 917 | 474 473 | 580 631 | 338 446 |
| Sum driftskostnader | 2 235 644 | 1 628 593 | 735 489 | 708 831 | 466 870 |
| Driftsresultat | 102 126 | 692 012 | 877 304 | 398 524 | 477 997 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 300 000 | 1 300 000 | 2 095 000 | 2 550 000 | 1 460 000 |
| Annen renteinntekt | 533 | 8 404 | 5 717 | 4 264 | 3 111 |
| Annen finansinntekt | 8 212 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 308 745 | 1 308 404 | 2 100 717 | 2 554 264 | 1 463 111 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | 75 000 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 248 074 | 1 323 562 | 1 199 249 | 298 090 | 204 493 |
| Sum finanskostnader | 1 248 074 | 1 398 562 | 1 199 249 | 298 090 | 204 493 |
| Netto finans | 60 671 | −90 158 | 901 468 | 2 256 174 | 1 258 618 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 778 773 | 2 654 698 | 1 736 614 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 67 719 |
| Resultat før skattekostnad | 162 797 | 601 854 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −35 770 | −58 485 | 37 559 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 837 258 | 2 617 139 | 1 668 895 |
| Årsresultat | 162 797 | 637 624 | 1 837 258 | 2 617 139 | 1 668 895 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 162 797 | 637 624 | 1 837 258 | 2 617 139 | 1 668 895 |
| Totalresultat | 162 797 | 637 624 | 1 837 258 | 2 617 139 | 1 668 895 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 637 624 | 1 837 258 | 2 617 139 | 1 668 895 |
| Tilleggsutbytte | 500 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −337 203 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 162 797 | 637 624 | 1 837 258 | 2 617 139 | 1 668 895 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 21 169 559 | 20 895 660 | 21 284 960 | 10 766 468 | 5 640 960 |
| Sum varige driftsmidler | 21 169 559 | 20 895 660 | 21 284 960 | 10 766 468 | 5 640 960 |
| Investering i datterselskap | 1 845 240 | 1 845 240 | 1 845 240 | 1 945 240 | 2 145 240 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 845 240 | 1 845 240 | 1 845 240 | 1 945 240 | 2 145 240 |
| Sum anleggsmidler | 23 014 799 | 22 740 900 | 23 130 200 | 12 711 708 | 7 786 200 |
| Kundefordringer | 15 764 | 15 731 | - | - | 1 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | 667 300 | 766 622 | 987 027 | 2 573 244 | 809 267 |
| Sum fordringer | 683 064 | 782 353 | 987 027 | 2 573 244 | 810 767 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 711 326 | 1 623 417 | 1 118 227 | 1 904 056 | 668 119 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 711 326 | 1 623 417 | 1 118 227 | 1 904 056 | 668 119 |
| Sum omløpsmidler | 1 394 390 | 2 405 770 | 2 105 254 | 4 477 300 | 1 478 886 |
| Sum eiendeler | 24 409 189 | 25 146 669 | 25 235 454 | 17 189 008 | 9 265 086 |
| Aksjekapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Annen egenkapital | 8 794 743 | 9 131 945 | 8 494 321 | 6 657 063 | 4 039 925 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 794 743 | 9 131 945 | 8 494 321 | 6 657 063 | 4 039 925 |
| Sum egenkapital | 8 904 743 | 9 241 945 | 8 604 321 | 6 767 063 | 4 149 925 |
| Utsatt skatt | - | - | 35 770 | 94 255 | 88 898 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 35 770 | 94 255 | 88 898 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 225 088 | 15 804 620 | 16 358 479 | 7 833 585 | 4 336 940 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 225 088 | 15 804 620 | 16 358 479 | 7 833 585 | 4 336 940 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 225 088 | 15 804 620 | 16 394 249 | 7 927 840 | 4 425 838 |
| Leverandørgjeld | 209 342 | 25 614 | 179 478 | 1 972 128 | 46 881 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 32 202 | 20 926 |
| Skyldig offentlige avgifter | 20 508 | 17 958 | 14 238 | - | 137 943 |
| Annen kortsiktig gjeld | 49 509 | 56 532 | 43 168 | 489 774 | 483 574 |
| Sum kortsiktig gjeld | 279 358 | 100 104 | 236 883 | 2 494 104 | 689 323 |
| Sum gjeld | 15 504 446 | 15 904 724 | 16 631 132 | 10 421 944 | 5 115 161 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 409 189 | 25 146 669 | 25 235 454 | 17 189 008 | 9 265 086 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,99▼ | 24,03 | 8,89 | 1,80 | 2,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,74▲ | 1,72 | 1,93 | 1,54 | 1,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,7 %▼ | 7,9 % | 14,0 % | 22,3 % | 21,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,4 %▼ | 29,8 % | 54,4 % | 36,0 % | 50,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▼ | 27,5 % | 113,9 % | 236,3 % | 176,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 36,5 %▼ | 36,8 % | 34,1 % | 39,4 % | 44,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
R-K Holding AS4,4 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2 %0246
Byggmakker Handel AS−0,4 % 6 243,2 mill.1 375 ansatte 2025
Optimera AS−0,4 % 11 234,1 mill.2 661 ansatte 2025
R-K Holding AS4,4 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Mestergruppen Byggevare AS4,8 % 8 762,3 mill.666 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Thorsen | 1977 |
| Styrets leder | Kjetil Thorsen | 1977 |
| Styremedlem | Ragnar Pedersen | 1949 |
| Styremedlem | Knut Melvin Pedersen | 1954 |
| Styremedlem | Heidi Pedersen | 1979 |
| Revisor | LOKAL REVISJON AS982 122 333 | - |
| Regnskapsfører | MOELV REGNSKAPSBYRÅ AS932 039 214 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ragnar Pedersen50,0 %f. 1949 · Brumunddal · 50 ordinære aksjer
- Kjetil Thorsen50,0 %f. 1977 · Brumunddal · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RK Transport AS100,0 %990 187 347 · 100 ordinære aksjer
- ENGERS PALL AS65,0 %991 310 479 · 65 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.