- Org.nr.
- 917 070 733
- Adresse
- Langflåtveien 34B, 4017 Stavanger
- Hovedeier
- FAB INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat4 083 53415,4 % margin
EBITDA4 225 934før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 478 50013,1 % margin
Egenkapital48 9840,5 % av eiendelene
FAB LOUNGE AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 070 733
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 01.04.2016
- Registrert
- 20.04.2016
- Adresse
- Langflåtveien 34B, 4017 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 26
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FAB. LOUNGE AS992 454 679 · STAVANGER26 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Hud- og kroppspleie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 26 497 473 | 26 201 903 | 23 917 173 | 26 387 892 | 24 509 151 |
| Sum driftsinntekter | 26 497 473 | 26 201 903 | 23 917 173 | 26 387 892 | 24 509 151 |
| Varekostnad | 4 539 875 | 4 226 578 | 4 580 527 | 4 213 692 | 4 619 528 |
| Lønnskostnad | 11 717 337 | 12 461 148 | 12 250 568 | 12 127 471 | 10 635 890 |
| Ordinære avskrivninger | 142 400 | 117 600 | 70 016 | 65 100 | 432 600 |
| Annen driftskostnad | 6 014 328 | 6 225 826 | 6 454 691 | 6 749 501 | 5 999 642 |
| Sum driftskostnader | 22 413 939 | 23 031 151 | 23 355 802 | 23 155 764 | 21 687 659 |
| Driftsresultat | 4 083 534 | 3 170 752 | 561 372 | 3 232 127 | 2 821 492 |
| Annen renteinntekt | 2 918 | 9 936 | 2 142 | - | - |
| Annen finansinntekt | 12 | 385 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 931 | 10 321 | 2 142 | - | - |
| Annen rentekostnad | 20 399 | 4 339 | 5 457 | 5 158 | 6 534 |
| Sum finanskostnader | 20 399 | 4 339 | 5 457 | 5 158 | 6 534 |
| Netto finans | −17 469 | 5 982 | −3 315 | −5 158 | −6 534 |
| Resultat før skatt | - | - | 558 056 | 3 226 969 | 2 814 958 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 624 765 |
| Resultat før skattekostnad | 4 066 065 | 3 176 734 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 587 565 | 700 051 | 143 465 | 712 025 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 414 591 | 2 514 944 | 2 190 193 |
| Årsresultat | 3 478 500 | 2 476 683 | 414 591 | 2 514 944 | 2 190 193 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 478 500 | 2 476 683 | 414 591 | 2 514 944 | 2 190 193 |
| Totalresultat | 3 478 500 | 2 476 683 | 414 591 | 2 514 944 | 2 190 193 |
| Ordinært utbytte | 3 300 000 | 2 400 000 | 1 000 000 | 2 500 000 | 1 500 000 |
| Konsernbidrag | 192 047 | 279 652 | - | 35 197 | 44 914 |
| til annen egenkapital | - | - | - | - | 645 280 |
| fra annen egenkapital | −13 547 | −202 969 | −585 409 | −20 253 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 478 500 | 2 476 683 | 414 591 | 2 514 944 | 2 190 193 |
| Utsatt skattefordel | 56 614 | - | - | - | 139 411 |
| Sum immaterielle eiendeler | 56 614 | - | - | - | 139 411 |
| Driftsløsøre og lignende | 576 808 | 470 110 | 468 587 | 32 816 | 97 916 |
| Sum varige driftsmidler | 576 808 | - | 468 587 | - | 97 916 |
| Lån til foretak i samme konsern | 2 300 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 000 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 300 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 000 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 933 422 | 1 970 110 | 1 968 587 | 1 032 816 | 237 327 |
| Varebeholdning | 1 144 868 | 1 167 250 | 910 703 | 1 588 180 | 1 028 570 |
| Sum varer | 1 144 868 | 1 167 250 | 910 703 | 1 588 180 | 1 028 570 |
| Kundefordringer | 40 436 | 20 917 | 96 350 | 99 038 | 131 040 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 067 140 | 994 387 | 993 920 | 993 743 | 926 250 |
| Sum fordringer | 1 107 576 | 1 015 304 | 1 090 269 | 1 092 781 | 1 057 290 |
| Bankinnskudd og kontanter | 4 641 545 | 4 146 990 | 2 336 242 | 5 053 190 | 5 062 885 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 641 545 | 4 146 990 | 2 336 242 | 5 053 190 | 5 062 885 |
| Sum omløpsmidler | 6 893 989 | 6 329 544 | 4 337 215 | 7 734 151 | 7 148 745 |
| Sum eiendeler | 9 827 411 | 8 299 654 | 6 305 802 | 8 766 967 | 7 386 072 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Annen egenkapital | 28 984 | 42 530 | 245 499 | 830 908 | 851 161 |
| Sum opptjent egenkapital | 28 984 | 42 530 | 245 499 | 830 908 | 851 161 |
| Sum egenkapital | 48 984 | 62 530 | 265 499 | 850 908 | 871 161 |
| Utsatt skatt | - | 258 836 | 241 061 | 98 457 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 258 836 | 241 061 | 98 457 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 258 836 | 241 061 | 98 457 | 0 |
| Leverandørgjeld | 483 323 | 384 458 | 659 212 | 509 325 | 515 024 |
| Betalbar skatt | 848 848 | 603 401 | 861 | 464 231 | 662 956 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 619 629 | - | 1 413 522 | 1 511 948 | 1 259 915 |
| Utbytte | 3 300 000 | 2 400 000 | 1 000 000 | 2 500 000 | 1 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 526 628 | 3 158 460 | 2 725 647 | 2 832 098 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 778 427 | 7 978 288 | 5 799 242 | - | 6 514 911 |
| Sum gjeld | 9 778 427 | 8 237 124 | 6 040 303 | 7 916 059 | 6 514 911 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 827 411 | - | 6 305 802 | 8 766 967 | 7 386 072 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,71▼ | 0,79 | 0,75 | - | 1,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 199,62▲ | 131,73 | 22,75 | 9,30 | 7,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 45,1 %▲ | 43,6 % | 7,5 % | 40,0 % | 38,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 15,4 %▲ | 12,1 % | 2,3 % | 12,2 % | 11,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,1 %▲ | 9,5 % | 1,7 % | 9,5 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,5 %▼ | 0,8 % | 4,2 % | 9,7 % | 11,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 019 134
- Resultat per ansatt, kroner
- 157 059
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FAB LOUNGE AS15,4 %
26,5 mill. 26 ansatte 2025
0 %5101520
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
FAB LOUNGE AS15,4 % 26,5 mill.26 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mariann Domert Edland | 1970 |
| Styrets leder | Rolf Edland | 1966 |
| Revisor | AAUDIT AS927 653 508 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FAB INVEST AS100,0 %Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FAB INVEST AS
- Marielunden Services AS100,0 %
- Marielunden Næring AS100,0 %
- FAB LOUNGE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.