- Org.nr.
- 914 478 529
- Adresse
- Keramikkveien 24A, 4032 Stavanger
- Hovedeier
- FAB INVEST AS, 100 %
Driftsresultat557 83151,1 % margin
EBITDA847 589før av- og nedskrivninger
Årsresultat399 15436,6 % margin
Egenkapital3 806 97948,9 % av eiendelene
Marielunden Næring AS er et aksjeselskap innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Marielunden Næring AS814 486 702 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, utleie, eiendomsbesittelse, kjøp og/eller salg av eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 1 090 908 | 2 064 826 | 2 024 184 | 2 024 184 | 1 902 504 |
| Sum driftsinntekter | 1 090 908 | 2 064 826 | 2 024 184 | 2 024 184 | 1 902 504 |
| Ordinære avskrivninger | 289 758 | 292 900 | 292 900 | 286 400 | 281 800 |
| Annen driftskostnad | 243 320 | 297 231 | 528 291 | 320 560 | 319 325 |
| Sum driftskostnader | 533 077 | 590 131 | 821 191 | 606 960 | 601 125 |
| Driftsresultat | 557 831 | 1 474 695 | 1 202 993 | 1 417 224 | 1 301 379 |
| Annen renteinntekt | - | 1 892 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 1 892 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 45 433 | 132 813 | 184 434 | 160 941 | 150 568 |
| Sum finanskostnader | 45 433 | 132 813 | 184 434 | 160 941 | 150 568 |
| Netto finans | −45 433 | −130 921 | −184 434 | −160 941 | −150 568 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 018 559 | 1 256 283 | 1 150 811 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 253 177 |
| Resultat før skattekostnad | 512 398 | 1 343 774 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 113 244 | 295 214 | 224 146 | 276 404 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 794 413 | 979 879 | 897 634 |
| Årsresultat | 399 154 | 1 048 560 | 794 413 | 979 879 | 897 634 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 399 154 | 1 048 560 | 794 413 | 979 879 | 897 634 |
| Totalresultat | 399 154 | 1 048 560 | 794 413 | 979 879 | 897 634 |
| Konsernbidrag | - | - | 142 283 | - | - |
| Ordinært utbytte | 700 000 | 800 000 | - | 500 000 | 1 000 000 |
| til annen egenkapital | - | 248 560 | 652 130 | 479 879 | - |
| fra annen egenkapital | −300 846 | - | - | - | −102 366 |
| Sum overføringer og disponeringer | 399 154 | 1 048 560 | 794 413 | 979 879 | 897 634 |
| Utsatt skattefordel | 115 479 | 92 809 | 71 641 | 52 913 | 38 342 |
| Sum immaterielle eiendeler | 115 479 | 92 809 | 71 641 | 52 913 | 38 342 |
| Tomter og bygninger | - | - | - | - | 8 740 000 |
| Tomter og bygninger l, | 7 642 800 | 7 917 100 | 8 191 400 | 8 465 700 | - |
| Driftsløsøre og lignende | - | 15 457 | 34 057 | 52 657 | 9 100 |
| Sum varige driftsmidler | 7 642 800 | 7 932 557 | 8 225 457 | 8 518 357 | 8 749 100 |
| Sum anleggsmidler | 7 758 279 | 8 025 366 | 8 297 098 | 8 571 270 | 8 787 442 |
| Kundefordringer | - | 40 642 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | 40 642 | - | - | - |
| Bankinnskudd og kontanter | 29 700 | 400 091 | 478 665 | 331 611 | 210 025 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 29 700 | 400 091 | 478 665 | 331 611 | 210 025 |
| Sum omløpsmidler | 29 700 | 440 733 | 478 665 | 331 611 | 210 025 |
| Sum eiendeler | 7 787 979 | 8 466 099 | 8 775 764 | 8 902 882 | 8 997 466 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 3 776 979 | 4 077 825 | 3 829 265 | 3 177 135 | 2 697 255 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 776 979 | 4 077 825 | 3 829 265 | 3 177 135 | 2 697 255 |
| Sum egenkapital | 3 806 979 | 4 107 825 | 3 859 265 | 3 207 135 | 2 727 255 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 1 219 044 | 2 398 806 | 3 507 362 | 4 583 521 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 000 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 500 000 | 2 719 044 | 3 898 806 | 4 507 362 | 4 583 521 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 500 000 | 2 719 044 | 3 898 806 | 4 507 362 | 4 583 521 |
| Leverandørgjeld | 5 175 | 4 848 | 4 520 | 16 405 | 42 127 |
| Betalbar skatt | 135 914 | 316 382 | 202 744 | 290 975 | 266 737 |
| Skyldig offentlige avgifter | 61 497 | 76 662 | 35 215 | 67 233 | 66 526 |
| Utbytte | 700 000 | 800 000 | - | 500 000 | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 578 413 | 441 338 | 775 213 | 313 772 | 311 300 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 480 999 | 1 639 230 | 1 017 693 | 1 188 385 | 1 686 690 |
| Sum gjeld | 3 980 999 | 4 358 274 | 4 916 499 | 5 695 747 | 6 270 211 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 787 979 | 8 466 099 | 8 775 764 | 8 902 882 | 8 997 466 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,02▼ | 0,27 | 0,47 | 0,28 | 0,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,05▼ | 1,06 | 1,27 | 1,78 | 2,30 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,9 %▼ | 17,1 % | 13,6 % | 15,8 % | 14,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 51,1 %▼ | 71,4 % | 59,4 % | 70,0 % | 68,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,6 %▼ | 50,8 % | 39,2 % | 48,4 % | 47,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,9 %▲ | 48,5 % | 44,0 % | 36,0 % | 30,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Marielunden Næring AS51,1 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
CBRE GWS NORWAY AS1,0 % 758,6 mill.259 ansatte 2025
JV Skanska Syltern ANS5,7 % 900,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS27,8 % 888,2 mill.380 ansatte 2025
Marielunden Næring AS51,1 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rolf Edland | 1966 |
| Styrets leder | Rolf Edland | 1966 |
| Revisor | AAUDIT AS927 653 508 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FAB INVEST AS100,0 %Stavanger · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FAB INVEST AS
- Marielunden Services AS100,0 %
- FAB LOUNGE AS100,0 %
- Marielunden Næring AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.