- Org.nr.
- 980 502 732
- Telefon
- 51 55 17 24
- Adresse
- Gamle Forusveien 53, 4031 Stavanger
- Hovedeier
- FORUS AREAL HOLDING 2 AS, 100 %
Driftsresultat2 709 85762,9 % margin
EBITDA2 941 793før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 024 92847,0 % margin
Egenkapital9 314 99363,8 % av eiendelene
Fabrikkveien 29 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1999.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 502 732
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.02.1999
- Registrert
- 15.02.1999
- Adresse
- Gamle Forusveien 53, 4031 Stavanger
- Telefon
- 51 55 17 24
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 826)
- Aksjekapital
- 4 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fabrikkveien 29 AS980 991 229 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Farstad Eiendom AS15.02.1999 til 01.10.2005
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 782 020 | 2 358 054 | - | - | 287 225 |
| Annen driftsinntekt | 522 801 | 736 315 | 3 499 035 | 2 767 603 | 2 818 860 |
| Sum driftsinntekter | 4 304 821 | 3 094 369 | 3 499 035 | 2 767 603 | 3 106 085 |
| Lønnskostnad | - | 335 538 | 677 306 | 644 726 | 556 478 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 320 000 | 314 000 | 305 700 |
| Avskrivning | 231 936 | 156 113 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 363 027 | 1 359 770 | 1 538 072 | 1 980 726 | 1 651 009 |
| Sum driftskostnader | 1 594 963 | 1 851 420 | 2 535 377 | 2 939 452 | 2 513 187 |
| Driftsresultat | 2 709 857 | 1 242 949 | 963 658 | −171 849 | 592 897 |
| Annen renteinntekt | - | 7 014 | 1 676 | 371 | - |
| Sum finansinntekter | - | 7 014 | 1 676 | 371 | - |
| Annen rentekostnad | 150 | 5 704 | 166 | 103 | - |
| Annen finanskostnad | 113 647 | 12 956 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 113 797 | 18 660 | 166 | 103 | - |
| Netto finans | −113 797 | −11 646 | 1 510 | 268 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 965 168 | −171 581 | 592 897 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 130 437 |
| Resultat før skattekostnad | 2 596 061 | 1 231 303 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 571 133 | 272 141 | 212 020 | −37 822 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 753 148 | −133 759 | 462 460 |
| Årsresultat | 2 024 928 | 959 162 | 753 148 | −133 759 | 462 460 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 024 928 | 959 162 | 753 148 | −133 759 | 462 460 |
| Totalresultat | 2 024 928 | 959 162 | 753 148 | −133 759 | 462 460 |
| Konsernbidrag | - | - | - | −105 004 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 994 620 | - | 3 872 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | −3 409 540 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −1 241 472 | −28 755 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 1 803 348 | 692 549 | - | - | - |
| Overført annen egenkapital | 221 580 | 266 613 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 024 928 | 959 162 | 753 148 | −133 759 | 462 460 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 14 495 928 | 14 095 901 | 10 423 241 | 10 722 641 | 11 022 041 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 61 880 | 82 480 | 57 080 |
| Sum varige driftsmidler | 14 495 928 | 14 095 901 | 10 485 121 | 10 805 121 | 11 079 121 |
| Sum anleggsmidler | 14 495 928 | 14 095 901 | 10 485 121 | 10 805 121 | 11 079 121 |
| Andre kortsiktige fordringer | 111 308 | 490 804 | 73 942 | 80 524 | 42 831 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 279 620 | - |
| Sum fordringer | 111 308 | 490 804 | 73 942 | 360 144 | 42 831 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 43 659 | 35 492 | 41 966 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 43 659 | 35 492 | 41 966 |
| Sum omløpsmidler | 111 308 | 490 804 | 117 601 | 395 636 | 84 797 |
| Sum eiendeler | 14 607 236 | 14 586 705 | 10 602 722 | 11 200 757 | 11 163 918 |
| Aksjekapital | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 2 980 782 | 2 980 782 | 2 980 782 | 2 980 782 | 2 980 782 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 980 782 | 6 980 782 | 6 980 782 | 6 980 782 | 6 980 782 |
| Annen egenkapital | 2 334 211 | 2 112 631 | 1 846 018 | 3 087 490 | 3 116 245 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 334 211 | 2 112 631 | 1 846 018 | 3 087 490 | 3 116 245 |
| Sum egenkapital | 9 314 993 | 9 093 413 | 8 826 800 | 10 068 272 | 10 097 027 |
| Utsatt skatt | 832 976 | 770 479 | 693 672 | 707 655 | 715 861 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 832 976 | 770 479 | 693 672 | 707 655 | 715 861 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 80 000 | 80 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 80 000 | 80 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 912 976 | 850 479 | 693 672 | - | 715 861 |
| Leverandørgjeld | 181 249 | 318 636 | 168 800 | 193 707 | 114 990 |
| Betalbar skatt | - | - | 226 003 | - | 134 047 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 41 768 | 41 140 | 34 976 |
| Kortsiktig konserngjeld | 4 105 690 | 4 288 146 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 92 328 | 36 031 | 645 678 | 189 983 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 379 267 | 4 642 813 | 1 082 250 | 424 830 | 351 030 |
| Sum gjeld | 5 292 243 | 5 493 292 | 1 775 922 | 1 132 485 | 1 066 891 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 607 236 | 14 586 705 | 10 602 722 | - | 11 163 918 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▼ | 0,11 | 0,11 | 0,93 | 0,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,57▼ | 0,60 | 0,20 | 0,11 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,6 %▲ | 9,9 % | 8,9 % | −1,5 % | 5,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 62,9 %▲ | 40,2 % | 27,5 % | −6,2 % | 19,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 47,0 %▲ | 31,0 % | 21,5 % | −4,8 % | 14,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 63,8 %▲ | 62,3 % | 83,3 % | 89,9 % | 90,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fabrikkveien 29 AS62,9 %
4,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Fabrikkveien 29 AS62,9 % 4,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Andre Haver | 1977 |
| Styrets leder | Kjetil Andre Haver | 1977 |
| Styremedlem | Magne Ohm | 1981 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
| Regnskapsfører | PRO-SJEKT REGNSKAP AS983 898 033 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FORUS AREAL HOLDING 2 AS100,0 %Stavanger · 4 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FORUS AREAL HOLDING AS
- FORUS AREAL HOLDING 2 AS100,0 %
- Koppholen 20 AS100,0 %
- Finnestadsvingen 36 AS100,0 %
- Fabrikkveien 29 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.