- Org.nr.
- 927 425 556
- Adresse
- Tyinvegen 23, 2900 Fagernes
- Hovedeier
- KROON AS, 100 %
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat3 340 15222,1 % margin
EBITDA4 035 824før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 681 30117,7 % margin
Egenkapital7 097 46076,0 % av eiendelene
Fagernes Camping AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 425 556
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 23.06.2021
- Registrert
- 15.07.2021
- Adresse
- Tyinvegen 23, 2900 Fagernes
- Kommune
- Nord-aurdal
- Aksjekapital
- 472 000
- Ansatte
- 27
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fagernes Camping971 741 910 · NORD-AURDAL25 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive turistrettet virksomhet, herunder campingplass med kiosk og forøvrig alt hva hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- FAGERNES CAMPING NYE AS15.07.2021 til 22.11.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Camping, hytte og leilighetsutleie | 13 497 132 | 12 136 625 | 10 883 695 | 10 440 393 | - |
| Kiosksalg | 1 106 311 | 893 697 | 1 215 402 | 752 367 | - |
| Annen driftsinntekt | 19 873 | 299 863 | 1 573 | 2 983 | 417 599 |
| Forsikringserstatning | - | - | 302 054 | 0 | - |
| Gevinst v/avgang driftsmidler | 485 500 | 103 092 | 330 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 15 108 816 | 13 433 278 | 12 732 724 | 11 195 744 | 12 096 358 |
| Varekostnad | 811 202 | 562 815 | 713 161 | 351 821 | 406 943 |
| Lønnskostnad | 4 320 197 | 4 010 731 | 3 863 335 | 3 450 103 | 3 221 844 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 695 672 | 611 302 | 522 014 | 360 926 | 347 171 |
| Annen driftskostnad | 5 941 592 | 5 467 485 | 5 360 194 | 5 432 713 | 4 606 130 |
| Sum driftskostnader | 11 768 664 | 10 652 332 | 10 458 703 | 9 595 563 | 8 582 088 |
| Driftsresultat | 3 340 152 | 2 780 945 | 2 274 021 | 1 600 181 | 3 514 270 |
| Annen renteinntekt | 90 329 | 129 804 | 32 473 | 5 790 | 5 385 |
| Annen finansinntekt | 14 911 | 10 726 | 9 217 | 16 616 | 17 409 |
| Sum finansinntekter | 105 240 | 140 530 | 41 690 | 22 406 | 0 |
| Annen rentekostnad | 6 550 | 3 255 | 1 745 | 3 216 | 4 856 |
| Sum finanskostnader | 6 550 | 3 255 | −1 745 | −3 216 | 0 |
| Netto finans | 98 690 | 137 276 | 39 945 | 19 190 | 17 939 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 3 532 209 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 824 672 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 707 537 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 2 707 537 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 2 707 537 |
| Resultat før skattekostnad | 3 438 843 | 2 918 221 | 2 313 966 | 1 619 371 | - |
| Skattekostnad | 757 542 | 642 332 | 508 527 | 357 105 | - |
| Årsresultat | 2 681 301 | 2 275 889 | 1 805 439 | 1 262 266 | - |
| Tilleggsutbytte | 0 | 4 000 000 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 2 681 301 | −1 724 111 | 1 805 439 | 1 262 266 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 805 439 | 1 262 266 | 2 707 537 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 11 678 759 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 564 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 762 100 |
| Brønnboring 2022-2023 | 496 000 | 574 000 | 1 524 000 | 670 000 | - |
| Ny hjemmeside | 19 000 | 26 000 | 33 000 | 0 | - |
| Inventar og utstyr | 289 000 | 442 001 | 248 000 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 2 564 000 | 1 776 172 | 1 541 679 | 781 186 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 368 000 | 2 818 173 | 3 346 679 | 1 642 686 | 1 326 100 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 500 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 500 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 3 370 500 | 2 818 173 | 3 346 679 | 1 642 686 | 1 326 100 |
| Varer | 2 600 | 1 900 | 2 300 | 2 300 | 1 600 |
| Sum varer | - | - | 2 300 | 2 300 | 1 600 |
| Kundefordringer | 41 563 | 286 424 | 646 472 | 286 528 | 161 040 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 155 046 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | - | - | 99 219 |
| Andre kortsiktige fordringer | 267 114 | 178 037 | 291 694 | 334 361 | - |
| Kortsiktige konsernfordringer | 65 137 | 67 565 | 10 000 | 10 000 | - |
| Sum fordringer | 373 814 | 532 026 | 948 167 | 630 889 | 415 304 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 593 575 | 2 811 083 | 3 692 383 | 4 604 634 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 593 575 | 2 811 083 | 3 692 383 | 4 604 634 | 3 280 767 |
| Sum omløpsmidler | 5 969 989 | 3 345 009 | 4 642 850 | 5 237 823 | 3 697 671 |
| Sum eiendeler | 9 340 489 | 6 163 182 | 7 989 529 | 6 880 509 | 5 023 771 |
| Aksjekapital | 472 000 | 472 000 | 472 000 | 472 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 472 000 | 472 000 | 472 000 | - | 472 000 |
| Annen egenkapital | 6 625 460 | 3 944 160 | 5 668 270 | - | 2 600 566 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 625 460 | 3 944 160 | 5 668 270 | 3 862 832 | 2 600 566 |
| Sum egenkapital | 7 097 460 | 4 416 160 | 6 140 270 | 4 334 832 | 3 072 566 |
| Utsatt skatt | 175 729 | 92 416 | 103 865 | 30 052 | 45 073 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 175 729 | 92 416 | 103 865 | - | 45 073 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 103 865 | 30 052 | 0 |
| Leverandørgjeld | 214 878 | 149 346 | 310 644 | 1 062 413 | - |
| Betalbar skatt | 674 229 | 653 780 | 434 714 | 372 127 | 779 599 |
| Skyldige offentlige avgifter | 200 847 | 119 103 | 167 267 | 115 749 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 977 346 | 732 377 | 741 436 | 695 353 | 679 874 |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | 91 333 | 269 983 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 067 299 | 1 654 606 | 1 745 394 | 2 515 626 | 1 906 133 |
| Sum gjeld | 2 243 029 | 1 747 022 | 1 849 259 | 2 545 678 | 1 951 206 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 340 489 | 6 163 182 | 7 989 529 | 6 880 509 | 5 023 771 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 472 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,89▲ | 2,02 | 2,66 | 2,08 | 1,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,32▼ | 0,40 | 0,30 | 0,59 | 0,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 44,4 %▲ | 41,3 % | 31,1 % | 27,3 % | 70,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 22,1 %▲ | 20,7 % | 17,9 % | 14,3 % | 29,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 17,7 %▲ | 16,9 % | 14,2 % | 11,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,0 %▲ | 71,7 % | 76,9 % | 63,0 % | 61,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 559 586
- Resultat per ansatt, kroner
- 123 709
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fagernes Camping AS22,1 %
15,1 mill. 27 ansatte 2025
−10 %0102030
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.82 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.197 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.67 ansatte 2025
Fagernes Camping AS22,1 % 15,1 mill.27 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kaja Funder Idstad | 1981 |
| Styrets leder | Kaja Funder Idstad | 1981 |
| Styremedlem | Frans Kroon | 1968 |
| Styremedlem | Bente Margrethe Lexberg | 1970 |
| Styremedlem | Ivar Kroon | 1964 |
| Styremedlem | Erik Kroon | 1976 |
| Revisor | VALDRESREVISORENE AS992 897 104 | - |
| Regnskapsfører | ARILD BRÅTEN REGNSKAP AS988 936 987 | - |