- Org.nr.
- 922 878 692
- Adresse
- c/o Sven David Lausten Knudsen, Storhaug Alle 8, 4015 Stavanger
Driftsresultat258 19823,3 % margin
Årsresultat200 84618,2 % margin
Egenkapital579 11074,4 % av eiendelene
Fishlab AS er et aksjeselskap innen medisinske laboratorietjenester og bildediagnostikk, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 878 692
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 16.05.2019
- Registrert
- 12.06.2019
- Adresse
- c/o Sven David Lausten Knudsen, Storhaug Alle 8, 4015 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 71 314
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fishlab AS922 904 839 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Laboratorietjenester og rådgivning, konsulenttjenester og investeringer tilknyttet dette.
Tidligere navn
- Clearcircle AS12.06.2019 til 01.04.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 106 005 | 1 033 044 | - | - | 141 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 106 005 | 1 033 044 | 756 195 | 327 300 | 141 000 |
| Varekostnad | 293 424 | 223 424 | 86 100 | 6 071 | - |
| Lønnskostnad | 134 893 | 93 395 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 419 489 | 581 430 | 484 045 | 383 821 | 8 795 |
| Sum driftskostnader | 847 806 | 898 248 | 570 145 | 389 892 | 8 795 |
| Driftsresultat | 258 198 | 134 795 | 186 050 | −62 592 | 132 205 |
| Annen renteinntekt | 4 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 | - | - | 798 | - |
| Annen rentekostnad | 124 | 283 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 550 | 418 | - | - | 304 |
| Sum finanskostnader | 674 | 701 | 49 | 525 | 304 |
| Netto finans | −670 | −701 | −49 | 273 | −304 |
| Resultat før skatt | - | - | 186 001 | −62 319 | 131 901 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 131 901 |
| Resultat før skattekostnad | 257 529 | 134 095 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 56 683 | 29 562 | 11 865 | - | - |
| Årsresultat | 200 846 | 104 533 | 174 136 | −62 319 | 131 901 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 200 846 | 104 533 | - | - | 131 901 |
| Totalresultat | 200 846 | 104 533 | - | - | 131 901 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 131 901 |
| Avsatt til annen egenkapital | 200 846 | 104 533 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 200 846 | 104 533 | - | - | 131 901 |
| Kundefordringer | 309 514 | 117 988 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 629 | - | - | - | 276 626 |
| Sum fordringer | 310 142 | 117 988 | - | - | 276 626 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 468 552 | 675 759 | - | - | 451 724 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 468 552 | 675 759 | - | - | 451 724 |
| Sum omløpsmidler | 778 695 | 793 747 | 834 826 | 415 294 | 728 350 |
| Sum eiendeler | 778 695 | 793 747 | 834 826 | 415 294 | 728 350 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 71 314 | 71 314 | - | - | 71 314 |
| Beholdning av egne aksjer | −9 875 | - | - | - | - |
| Overkurs | 438 700 | 438 700 | - | - | 438 700 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 140 | 510 014 | 510 014 | 510 014 | 510 014 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 71 172 |
| Annen egenkapital | 78 971 | 145 178 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 78 971 | 145 178 | 40 645 | −133 491 | −71 172 |
| Sum egenkapital | 579 110 | 655 192 | 550 659 | 376 523 | 438 842 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 69 546 | 95 232 | - | - | 3 289 |
| Betalbar skatt | 56 683 | 29 562 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 50 954 | 5 935 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 22 402 | 7 825 | - | - | 286 219 |
| Sum kortsiktig gjeld | 199 585 | 138 555 | 284 166 | 38 771 | 289 508 |
| Sum gjeld | 199 585 | 138 555 | 284 166 | 38 771 | 289 508 |
| Sum egenkapital og gjeld | 778 695 | 793 747 | - | - | 728 350 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,90▼ | 5,72 | 2,94 | 10,71 | 2,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,34▲ | 0,21 | 0,52 | 0,10 | 0,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 32,8 %▲ | 16,6 % | 29,8 % | −10,8 % | 18,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 23,3 %▲ | 13,0 % | 24,6 % | −19,1 % | 93,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,2 %▲ | 10,1 % | 23,0 % | −19,0 % | 93,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,4 %▼ | 82,5 % | 66,0 % | 90,7 % | 60,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fishlab AS23,3 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
DR FURST MEDISINSK LABORATORIUM AS10,2 % 1 270,5 mill.38 ansatte 2025
AS Med-Lab13,5 % 1 086,0 mill.462 ansatte 2025
UNILABS NORGE AS16,4 % 660,3 mill.284 ansatte 2025
Fishlab AS23,3 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sven David Lausten Knudsen | 1974 |
| Styrets leder | Finn Espen Gundersen | 1975 |
| Styremedlem | Sven David Lausten Knudsen | 1974 |
| Styremedlem | Cato Brede | 1968 |
| Styremedlem | Roar Voll | 1976 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SEPIO HOLDING AS46,1 %Stavanger · 65 737 ordinære aksjer
- CATO BREDE28,0 %f. 1968 · Tau · 40 000 ordinære aksjer
- Fishlab AS13,8 %Stavanger · 19 749 ordinære aksjer
- GRAND CREW AS6,01 %Stavanger · 8 571 ordinære aksjer
- Applikativ AS2,40 %Stavanger · 3 428 ordinære aksjer
- SYSTOR VEST AS2,40 %Stavanger · 3 428 ordinære aksjer
- DIGITAL PILAR AS1,20 %Stavanger · 1 715 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Fishlab AS13,8 %922 878 692 · 19 749 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.