- Org.nr.
- 919 206 195
- Adresse
- Kjørbekkvegen 46, 3735 Skien
- Hovedeier
- Fjellvåken Holding AS, 100 %
Driftsresultat−42 298ikke oppgitt
Årsresultat8 535 725ikke oppgitt
Egenkapital55 058 96186,4 % av eiendelene
Fjellvåken Eiendom Holding AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 206 195
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 12.06.2017
- Registrert
- 27.06.2017
- Adresse
- Kjørbekkvegen 46, 3735 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidlerDetaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Skien (49)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper, drift og utleie av fast eiendom, samt annen virksomhet som står i nær tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | - | 40 502 | 40 533 | 41 884 | 65 442 |
| Sum driftskostnader | 42 298 | 40 502 | 40 533 | 41 884 | 65 442 |
| Driftsresultat | −42 298 | −40 502 | −40 533 | −41 884 | −65 442 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 7 255 000 | 13 065 000 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 765 863 | 651 179 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 724 | 10 943 | - |
| Sum finansinntekter | 8 702 998 | 3 666 782 | 8 021 587 | 13 727 122 | 10 888 892 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 1 491 892 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 1 491 892 | - |
| Netto finans | 8 702 998 | 3 666 782 | 8 021 587 | 12 235 230 | 10 888 892 |
| Resultat før skatt | 8 660 699 | 3 626 280 | 7 981 054 | 12 193 346 | 10 823 450 |
| Skattekostnad | 124 974 | 137 782 | 159 572 | 136 445 | 67 199 |
| Årsresultat | 8 535 725 | 3 488 498 | 7 821 482 | 12 056 901 | 10 756 251 |
| Ordinært utbytte | - | - | 7 392 000 | 12 056 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 430 797 | 483 759 | - |
| Annen egenkapital | - | - | −1 315 | −482 858 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 7 821 482 | 12 056 901 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | 33 743 278 | 33 608 318 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 0 | 19 320 268 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 4 160 500 | 160 500 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 1 500 000 | 1 500 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 39 403 778 | 54 589 086 | - |
| Sum anleggsmidler | 39 403 778 | 39 403 778 | 39 403 778 | 54 589 086 | 93 869 708 |
| Konsernfordringer | - | - | 23 773 864 | 13 065 000 | - |
| Sum fordringer | - | - | 23 773 864 | 13 065 000 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 0 | 83 935 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 0 | 83 935 | - |
| Sum omløpsmidler | 24 317 135 | 19 282 099 | 23 773 864 | 13 148 935 | 10 580 422 |
| Sum eiendeler | 63 720 913 | 58 685 877 | 63 177 642 | 67 738 022 | 104 450 131 |
| Aksjekapital | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 54 058 960 | 54 058 960 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 55 058 960 | 55 058 960 | 55 058 960 | 55 058 960 | 93 621 156 |
| Annen egenkapital | - | - | 637 | 1 951 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 | 637 | 637 | 1 951 | 1 051 |
| Sum egenkapital | 55 058 961 | 55 059 597 | 55 059 597 | 55 060 911 | 93 622 207 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 715 | - | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 1 | - |
| Utbytte | - | - | 7 392 000 | 12 056 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 725 330 | 620 203 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 661 952 | 3 626 280 | 8 118 045 | 12 677 110 | 10 827 924 |
| Sum gjeld | 8 661 952 | 3 626 280 | 8 118 045 | 12 677 110 | 10 827 924 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 63 177 642 | 67 738 022 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,81▼ | 5,32 | 2,93 | 1,04 | 0,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,16▲ | 0,07 | 0,15 | 0,23 | 0,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,2 %▲ | 6,0 % | 12,2 % | 15,9 % | 10,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,4 %▼ | 93,8 % | 87,2 % | 81,3 % | 89,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Finsrud | 1970 |
| Styrets leder | Andreas Finsrud | 1970 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fjellvåken Holding AS100,0 %Skien · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Fjellvåken Holding AS
- SEM SETERSKOG AS100,0 %
- BESSO TURISTHYTTE AS100,0 %
- BESSO AS100,0 %
- Sørstua AS100,0 %
- Butikkpartner AS74,1 %
- Fjellvåken Eiendom Holding AS100,0 %
- Fjellvåken Invest AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Fjellvåken Invest AS100,0 %916 199 643 · 1 000 ordinære aksjer
- FIHA HOLDING AS50,0 %918 276 513 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.