- Org.nr.
- 985 847 142
- Adresse
- Gamle Kikutveg 163, 3719 Skien
Fjellvåken Holding AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 847 142
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 30.06.2003
- Registrert
- 08.07.2003
- Adresse
- Gamle Kikutveg 163, 3719 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidlerDetaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Skien (49)
- Aksjekapital
- 630 420
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fjellvåken Holding AS885 862 322 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, salg av konsulenttjenester vedrørende drift og administrasjon av forretninger, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
Tidligere navn
- Fjellreven Holding AS08.07.2003 til 04.04.2005
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 1 775 473 | 1 265 677 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 8 700 801 | 8 547 971 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 10 476 274 | 9 813 648 | 9 455 752 | 2 925 112 | 1 285 464 |
| Varekostnad | 1 101 115 | 487 239 | 377 999 | 387 066 | - |
| Lønnskostnad m.m. | 3 624 556 | 3 677 279 | - | - | - |
| Avskrivninger på driftsmidler | 221 245 | 219 403 | 220 692 | 161 736 | 137 820 |
| Annen driftskostnad | 6 079 776 | 6 084 212 | 6 954 204 | 1 641 225 | 1 057 182 |
| Sum driftskostnader | 11 026 692 | 10 468 133 | 11 027 791 | 5 888 132 | 4 086 717 |
| Driftsresultat | −550 418 | −654 485 | −1 572 039 | −2 963 020 | −2 801 253 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 18 311 715 | 21 514 731 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 8 752 213 | 4 985 204 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 27 063 928 | 26 499 935 | 31 496 395 | - | 45 467 239 |
| Annen finanskostnad | 1 181 278 | 1 405 788 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 181 278 | 1 405 788 | 2 306 452 | - | 1 000 827 |
| Netto finans | 25 882 650 | 25 094 147 | 29 189 943 | - | 44 466 412 |
| Resultat før skatt | 25 332 232 | 24 439 662 | 27 617 904 | - | 41 665 159 |
| Skattekostnad | 1 234 104 | 1 486 386 | −1 862 157 | −881 078 | 6 673 |
| Årsresultat | 24 098 128 | 22 953 276 | 29 480 061 | 45 567 252 | 41 658 486 |
| Ordinært utbytte | 4 500 000 | 4 400 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 19 598 128 | 18 553 276 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 24 098 128 | 22 953 276 | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | 3 474 896 | 3 698 105 | 2 891 715 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 655 500 | 655 500 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol. | 442 554 | 584 800 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 098 054 | 1 240 300 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 140 651 457 | 140 700 316 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 15 735 988 | 7 158 971 | - | - | - |
| Andre aksjer | 517 199 | 1 439 925 | - | - | - |
| Andre fordringer | 50 303 233 | 53 313 929 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 207 207 877 | 202 613 141 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 208 305 931 | 204 901 141 | 192 467 839 | 249 297 675 | 267 088 237 |
| Lager av varer og annen beholdning | 19 347 | 11 986 | - | - | - |
| Sum varer | 19 347 | 11 986 | - | - | - |
| Kundefordringer | 260 546 | 55 524 | - | - | - |
| Sum fordringer | 61 959 852 | 81 039 463 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 31 108 501 | 10 844 365 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 31 108 501 | 10 844 365 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 93 087 700 | 91 895 814 | 88 670 960 | 38 874 026 | 43 747 765 |
| Sum eiendeler | 301 393 631 | 296 796 955 | 281 138 799 | 288 171 701 | 310 836 002 |
| Utsatt skattefordel | - | 1 047 700 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 1 047 700 | - | - | - |
| Aksjekapital | 630 420 | 630 420 | - | - | - |
| Overkurs | 3 770 | 3 770 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 634 190 | 634 190 | 634 190 | 604 170 | 554 770 |
| Annen egenkapital | 277 744 944 | 258 146 815 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 277 744 944 | 258 146 815 | 239 593 539 | 214 513 479 | 251 132 977 |
| Sum egenkapital | 278 379 134 | 258 781 005 | 240 227 729 | 215 117 649 | 251 687 747 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 157 311 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 157 311 | - | 0 | 55 421 409 | 57 327 825 |
| Leverandørgjeld | 262 825 | 345 683 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 29 093 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 527 523 | 437 781 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 22 037 745 | 37 232 487 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 22 857 186 | 38 015 951 | 40 911 070 | 17 632 643 | 1 820 430 |
| Sum gjeld | 23 014 497 | 38 015 951 | 40 911 070 | 73 054 052 | 59 148 255 |
| Sum egenkapital og gjeld | 301 393 631 | 296 796 956 | - | - | - |
| Minoritetsinteresser | 63 136 239 | 72 565 542 | - | - | - |
| Utsatt skatt | 5 407 841 | 6 012 410 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 86 467 817 | 110 855 409 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 175 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 86 467 817 | 111 030 409 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,07▲ | 2,42 | 2,17 | 2,20 | 24,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▼ | 0,15 | 0,17 | 0,34 | 0,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,9 %▼ | 8,9 % | 10,5 % | −1,0 % | 13,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,3 %▲ | −6,7 % | −16,6 % | −101,3 % | −217,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 230,0 %▼ | 233,9 % | 311,8 % | 1 557,8 % | 3 240,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,4 %▲ | 87,2 % | 85,4 % | 74,6 % | 81,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Finsrud | 1970 |
| Styrets leder | Andreas Finsrud | 1970 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Andreas Finsrud100,0 %f. 1970 · Skien · 190 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SEM SETERSKOG AS100,0 %997 077 024 · 100 000 ordinære aksjer
- 919 206 195 · 1 000 ordinære aksjer
- BESSO TURISTHYTTE AS100,0 %921 169 302 · 1 000 ordinære aksjer
- BESSO AS100,0 %990 981 221 · 300 ordinære aksjer
- Sørstua AS100,0 %921 527 454 · 100 ordinære aksjer
- Butikkpartner AS74,1 %993 437 603 · 3 185 442 ordinære aksjer
- GAS AS17,2 %829 450 372 · 5 160 ordinære aksjer
- Wakandi Holding AS0,06 %929 392 086 · 105 263 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.