- Org.nr.
- 991 875 697
- Adresse
- Belglii 32, 4755 Hovden I Setesdal
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat1 985 25090,2 % margin
Årsresultat1 383 88062,9 % margin
Egenkapital8 939 08362,5 % av eiendelene
Fjellvetten AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 875 697
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 27.05.2007
- Registrert
- 06.11.2007
- Adresse
- Belglii 32, 4755 Hovden I Setesdal
- Kommune
- Bykle
- Aksjekapital
- 1 597 530
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fjellvetten AS917 027 153 · BYKLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive nærings-, kultur-, reiselivs- og undervisningsaktiviteter samt å eie, utvikle og drive fast eiendom, herunder eie aksjer og andre selskapsandeler i selskap med likeartet formål.
Tidligere navn
- Hovden Fjellstoge Eiendom AS06.11.2007 til 21.01.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 238 500 | 168 282 | 0 | 466 500 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | −111 680 | - |
| Annen driftsinntekt | 1 961 955 | - | - | - | 72 331 |
| Sum driftsinntekter | 2 200 455 | 168 282 | 0 | 354 820 | 72 331 |
| Varekostnad | 144 824 | 130 893 | 0 | 243 159 | 12 854 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 15 000 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 27 000 | 15 000 | 15 000 | - |
| Annen driftskostnad | 70 381 | 56 095 | 55 226 | 105 434 | 191 894 |
| Sum driftskostnader | 215 205 | 213 989 | 70 226 | 363 593 | 219 748 |
| Driftsresultat | 1 985 250 | −45 707 | −70 226 | −8 773 | −147 418 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | 120 721 | 40 894 | 0 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 100 888 | 42 263 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 567 | - | 2 090 | - | 7 230 |
| Annen finansinntekt | 2 182 | 4 690 | 3 277 | 127 | 33 273 |
| Sum finansinntekter | 104 637 | 167 674 | 46 261 | 127 | 40 503 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 36 000 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 113 667 | 135 120 | 151 800 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern (0) | - | 137 767 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 362 730 | 49 839 | - | - | 17 988 |
| Sum finanskostnader | 362 730 | 187 606 | 113 667 | 171 120 | 169 788 |
| Netto finans | −258 093 | −19 932 | −67 406 | −170 993 | −129 285 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −276 703 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −60 874 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −215 829 |
| Resultat før skattekostnad | 1 727 156 | −65 639 | −137 632 | −179 766 | - |
| Skattekostnad | 343 276 | 0 | −8 021 | −31 628 | - |
| Årsresultat | 1 383 880 | −65 639 | −129 611 | −148 138 | −215 829 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −215 829 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | −150 018 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −65 811 |
| Annen egenkapital | 1 383 880 | −65 639 | −129 611 | −148 138 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −129 611 | −148 138 | −215 829 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 7 000 | 22 000 | 1 337 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 20 000 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | 0 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 320 000 | 1 320 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 327 000 | 1 342 000 | 1 357 000 |
| Investering i datterselskap | 8 268 228 | 8 268 228 | 8 268 228 | 8 268 228 | 8 268 228 |
| Lån til foretak i samme konsern | 2 179 380 | 1 957 038 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 447 608 | 10 225 266 | 8 268 228 | 8 268 228 | 8 268 228 |
| Sum anleggsmidler | 11 747 608 | 11 525 266 | 9 595 228 | 9 610 228 | 9 625 228 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | 111 680 |
| Konsernfordringer | 0 | 120 721 | 40 894 | 0 | 192 331 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | 0 | 16 286 | - |
| Sum fordringer | 0 | 120 721 | 40 894 | 16 286 | 304 011 |
| Andre finansielle instrumenter | 14 661 | 14 661 | 14 661 | 14 661 | 50 660 |
| Sum investeringer | 14 661 | 14 661 | 14 661 | 14 661 | 50 660 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 085 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 545 256 | 920 760 | 839 744 | 1 274 988 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 545 256 | 920 760 | 839 744 | 1 274 988 | 2 085 000 |
| Sum omløpsmidler | 2 559 917 | 1 056 141 | 895 298 | 1 305 934 | 2 439 672 |
| Sum eiendeler | 14 307 524 | 12 581 407 | 10 490 526 | 10 916 162 | 12 064 900 |
| Aksjekapital | 1 597 530 | 1 597 530 | 1 597 530 | 1 597 530 | - |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Overkurs | 141 500 | 141 500 | 141 500 | 141 500 | 141 500 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 739 030 | 1 739 030 | 1 739 030 | 1 739 030 | 1 739 030 |
| Annen egenkapital | 7 200 053 | 5 816 173 | 5 881 812 | 6 011 422 | 6 159 560 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 200 053 | 5 816 173 | 5 881 812 | 6 011 422 | 6 159 560 |
| Sum egenkapital | 8 939 083 | 7 555 203 | 7 620 842 | 7 750 452 | 7 898 590 |
| Utsatt skatt | 297 264 | 0 | 0 | 8 022 | 39 650 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 297 264 | 0 | 0 | 8 022 | 39 650 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 900 000 | 4 900 000 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 2 755 347 | 3 041 680 | 3 850 691 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 900 000 | 4 900 000 | 2 755 347 | 3 041 680 | 3 850 691 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 755 347 | 3 049 702 | 3 890 341 |
| Leverandørgjeld | 0 | 445 | 0 | 1 671 | 3 100 |
| Betalbar skatt | 46 012 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 125 165 | 125 759 | 114 337 | 114 337 | 272 868 |
| Sum kortsiktig gjeld | 171 177 | 126 204 | 114 337 | 116 008 | 275 968 |
| Sum gjeld | 5 368 441 | 5 026 204 | 2 869 684 | 3 165 710 | 4 166 309 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 307 524 | 12 581 407 | 10 490 526 | 10 916 162 | 12 064 900 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 597 530 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,95▲ | 8,37 | 7,83 | 11,26 | 8,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,60▼ | 0,67 | 0,38 | 0,41 | 0,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,5 %▲ | 1,1 % | −0,2 % | −0,1 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 90,2 %▲ | −27,2 % | - | −2,5 % | −203,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 62,9 %▲ | −39,0 % | - | −41,8 % | −298,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 62,5 %▲ | 60,1 % | 72,6 % | 71,0 % | 65,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fjellvetten AS90,2 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.82 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.197 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.67 ansatte 2025
Fjellvetten AS90,2 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørnar Mørenskog | 1963 |
| Styrets leder | Bjørnar Mørenskog | 1963 |
| Styremedlem | Torun Rundhovde Mørenskog | 1964 |
| Revisor | IREVISJON AS965 820 310 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bjørnar Mørenskog100,0 %f. 1963 · Hovden I Setesdal · 1 597 530 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- CAMP LYNGDAL AS100,0 %956 426 421 · 50 ordinære aksjer
- AEGA AS0,02 %923 231 943 · 5 537 ordinære aksjer
- Nordic Financials ASA0,00 %997 410 440 · 32 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.