- Org.nr.
- 928 619 214
- Adresse
- Teglverksveien 9A, 3413 Lier
Driftsresultat−103 966ikke oppgitt
Årsresultat245 270ikke oppgitt
Egenkapital2 290 97796,8 % av eiendelene
Fjordbyen Holding AS er et aksjeselskap innen tjenester tilknyttet forsikringsvirksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 619 214
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 22.12.2021
- Registrert
- 26.01.2022
- Adresse
- Teglverksveien 9A, 3413 Lier
- Kommune
- Lier
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap, herunder å investere i aksjer, obligasjoner, andeler i selskap etter selskapsloven og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 103 966 | - | - | 6 972 | - |
| Sum driftskostnader | 103 966 | 81 290 | 31 318 | 6 972 | 0 |
| Driftsresultat | −103 966 | −81 290 | −31 318 | −6 972 | 0 |
| Resultat før skatt | - | 4 039 853 | 2 474 887 | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 90 085 | - | - | 1 842 000 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 1 688 | - |
| Annen renteinntekt | 14 012 | - | - | 323 | - |
| Annen finansinntekt | 245 270 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 349 367 | 4 136 376 | 2 506 205 | 1 844 010 | - |
| Annen finanskostnad | 131 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 131 | 15 232 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 349 236 | 4 121 144 | 2 506 205 | 1 844 010 | - |
| Resultat før skattekostnad | 245 270 | - | - | 1 837 039 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 245 270 | 4 039 853 | 2 474 887 | 1 837 039 | 0 |
| Overkurs | - | - | - | 0 | - |
| Ordinært utbytte | 0 | - | - | 0 | - |
| Tilleggsutbytte | 0 | - | - | 1 361 500 | - |
| Annen egenkapital | 245 270 | - | - | 475 539 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 837 039 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 1 416 698 | - | - | 1 513 178 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 416 698 | - | - | 1 513 178 | 1 508 298 |
| Sum anleggsmidler | 1 416 698 | 1 522 878 | 1 513 128 | 1 513 178 | 1 508 298 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 22 432 | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | 90 135 | - | - | 46 288 | - |
| Sum fordringer | 112 567 | - | - | 46 288 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 836 757 | - | - | 478 801 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 836 757 | - | - | 478 801 | - |
| Sum omløpsmidler | 949 324 | 2 582 829 | 2 600 026 | 525 089 | 0 |
| Sum eiendeler | 2 366 022 | 4 105 707 | 4 113 154 | 2 038 267 | 1 508 298 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 508 298 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 405 854 | - | - | 1 355 428 | 1 360 998 |
| Sum innskutt egenkapital | 435 854 | 435 854 | 435 854 | 1 385 428 | 1 390 998 |
| Annen egenkapital | 1 855 124 | - | - | 475 539 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 855 124 | 1 609 853 | 0 | 475 539 | - |
| Sum egenkapital | 2 290 977 | 2 045 707 | 435 854 | 1 860 967 | 1 390 998 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 15 045 | - | - | - | - |
| Utbytte | 0 | - | - | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 117 300 | 117 300 |
| Annen kortsiktig gjeld | 60 000 | - | - | 60 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 75 045 | 2 060 000 | 3 677 300 | 177 300 | 117 300 |
| Sum gjeld | 75 045 | 2 060 000 | 3 677 300 | 177 300 | 117 300 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 366 022 | - | - | 2 038 267 | 1 508 298 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,65▲ | 1,25 | 0,71 | 2,96 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 1,01 | 8,44 | 0,10 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,6 %▼ | 98,7 % | 80,5 % | 103,6 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,8 %▲ | 49,8 % | 10,6 % | 91,3 % | 92,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Martin Stoud Platou | 1974 |
| Styremedlem | Rune Holm | 1969 |
| Styremedlem | Lene Kristin Mason | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | DMC REGNSKAP AS877 557 642 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NEDRE LIAN INVEST AS45,0 %Lier · 450 ordinære aksjer
- Platou Invest AS45,0 %Gullaug · 450 ordinære aksjer
- MASON INVEST AS10,0 %Drammen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 925 905 976 · 1 000 ordinære aksjer
- 918 056 572 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.