- Org.nr.
- 989 643 398
- Telefon
- 76 13 92 28
- Adresse
- Bøveien 1065, 8475 Straumsjøen
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat732 5218,7 % margin
EBITDA1 135 040før av- og nedskrivninger
Årsresultat620 8307,4 % margin
Egenkapital8 788 46687,9 % av eiendelene
Fjordcamp AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 643 398
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 01.01.2006
- Registrert
- 05.04.2006
- Adresse
- Bøveien 1065, 8475 Straumsjøen
- Telefon
- 76 13 92 28
- Kommune
- Bø
- Aksjekapital
- 700 000
- Ansatte
- 14
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fjordcamp AS977 189 926 · BØ15 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive hotell, restaurantvirksomhet og tilhørende aktiviteter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 232 167 | 7 283 911 | 4 028 970 | 3 810 904 | - |
| Annen driftsinntekt | 210 200 | 178 000 | 78 800 | 78 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 8 442 367 | 7 461 911 | 4 107 770 | 3 888 904 | 3 145 258 |
| Varekostnad | 3 719 095 | 3 114 874 | 94 994 | 89 511 | 47 615 |
| Lønnskostnad | 1 451 239 | 1 019 061 | 1 026 961 | 1 056 604 | 951 978 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 402 519 | 319 710 | 232 900 | 222 055 | 234 200 |
| Annen driftskostnad | 2 136 991 | 1 865 993 | 1 351 094 | 1 769 479 | 1 070 281 |
| Sum driftskostnader | 7 709 846 | 6 319 639 | 2 705 949 | 3 137 649 | 2 304 074 |
| Driftsresultat | 732 521 | 1 142 272 | 1 401 821 | 751 255 | 841 184 |
| Annen renteinntekt | 63 053 | 64 190 | 38 483 | 19 565 | - |
| Sum finansinntekter | 63 053 | 64 190 | 38 483 | 19 565 | 1 258 |
| Annen rentekostnad | 5 710 | 26 872 | 38 711 | 31 487 | - |
| Annen finanskostnad | 2 531 | - | - | 87 | - |
| Sum finanskostnader | 8 242 | 26 872 | 38 711 | 31 574 | 27 162 |
| Netto finans | 54 812 | 37 319 | −228 | −12 009 | −25 904 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 401 593 | 739 246 | 815 280 |
| Resultat før skattekostnad | 787 333 | 1 179 591 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 166 503 | 242 350 | 291 191 | 145 518 | 162 202 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 110 402 | 593 728 | - |
| Årsresultat | 620 830 | 937 241 | 1 110 402 | 593 728 | 653 078 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 620 830 | 937 241 | 1 110 402 | 593 728 | - |
| Totalresultat | 620 830 | 937 241 | 1 110 402 | 593 728 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 250 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 620 830 | 937 241 | 860 402 | 593 728 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 620 830 | 937 241 | 1 110 402 | 593 728 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 6 075 286 | 6 190 286 | 6 379 786 | 6 569 286 | - |
| Maskiner og anlegg | 1 431 500 | 1 233 600 | 164 800 | 80 700 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 43 800 | - | 18 700 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 7 550 586 | 7 437 586 | 6 563 286 | 6 673 686 | - |
| Sum anleggsmidler | 7 550 586 | 7 437 586 | 6 563 286 | 6 673 686 | - |
| Sum varer | 195 100 | 127 500 | 16 600 | 14 600 | - |
| Kundefordringer | 174 478 | 4 558 | 97 000 | 120 600 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 73 246 | 8 070 | 2 052 836 | 5 453 | - |
| Konsernfordringer | 179 700 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 427 424 | 12 628 | 2 149 836 | 126 053 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 822 289 | 1 708 902 | 291 343 | 1 128 607 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 822 289 | 1 708 902 | 291 343 | 1 128 607 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 444 812 | 1 849 030 | 2 457 779 | 1 269 260 | 1 424 433 |
| Sum eiendeler | 9 995 398 | 9 286 616 | 9 021 065 | 7 942 945 | 8 262 219 |
| Aksjekapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
| Annen egenkapital | 8 088 466 | 7 467 636 | 6 530 395 | 5 669 993 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 8 088 466 | 7 467 636 | 6 530 395 | 5 669 993 | 5 076 265 |
| Sum egenkapital | 8 788 466 | 8 167 636 | 7 230 395 | 6 369 993 | 5 776 265 |
| Utsatt skatt | 243 886 | 249 018 | 231 123 | 230 761 | - |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | 30 500 | 108 500 | 186 500 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 243 886 | 279 518 | 339 623 | 417 261 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 153 314 | 459 982 | 766 650 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 153 314 | 459 982 | 766 650 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 243 886 | 432 832 | 799 605 | 1 183 911 | 1 568 056 |
| Leverandørgjeld | 576 777 | 336 394 | 327 422 | 86 486 | - |
| Betalbar skatt | 171 635 | 224 455 | 290 829 | 144 995 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 56 166 | 30 112 | 35 205 | 26 954 | - |
| Utbytte | - | - | 250 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 158 468 | 95 187 | 87 609 | 130 607 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 963 046 | 686 148 | 991 065 | 389 042 | 917 898 |
| Sum gjeld | 1 206 932 | 1 118 980 | 1 790 670 | 1 572 953 | 2 485 954 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 995 398 | 9 286 616 | 9 021 065 | 7 942 945 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,54▼ | 2,69 | 2,48 | 3,26 | 1,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,14 | 0,14 | 0,25 | 0,25 | 0,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,3 %▼ | 13,2 % | 17,0 % | 9,5 % | 10,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,7 %▼ | 15,3 % | 34,1 % | 19,3 % | 26,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,4 %▼ | 12,6 % | 27,0 % | 15,3 % | 20,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 87,9 % | 88,0 % | 80,2 % | 80,2 % | 69,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 603 026
- Resultat per ansatt, kroner
- 52 323
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fjordcamp AS8,7 %
8,4 mill. 14 ansatte 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.82 ansatte 2025
Fjordcamp AS8,7 % 8,4 mill.14 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.197 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.67 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ottar Bergersen | 1954 |
| Styrets leder | Ottar Bergersen | 1954 |
| Styremedlem | Tommy Endre Bergersen | 1976 |
| Styremedlem | Tonje Bergersen | 1998 |
| Revisor | REVICOM AS931 282 506 | - |
| Regnskapsfører | MYRE REGNSKAP AS975 916 766 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OTTAR BERGERSEN50,0 %f. 1954 · Straumsjøen · 350 ordinære aksjer
- TOMMY ENDRE BERGERSEN50,0 %f. 1976 · Straumsjøen · 350 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.